2020 Trend Türk Dizileri Hangileri?

2020 Trend Türk Dizileri Hangileri?

30 Aralık 2020 0 Yazar: admin

2020 Trend Türk Dizileri…

2020 pandemi sebebiyle, kayıtlara kayıp yıl olarak geçti. İnsanlar pandemi sebebiyle evlerinde vakit geçirirken diziler imdada yetişti.  Trend Türk dizileri 2020 hangileri? İnsanların en fazla ilgi gösterdikleri 2020 Türk dizileri listemizde yer alıyor.

 

2020 Yılının Trend Türk Dizileri

Yeni Türk dizileri 2020 listemizi, genel olarak, pandemi döneminde, en çok izlenen diziler oluşturuyor.

 

 

Sadakatsiz

Türkiye 2020 yılında en fazla Sadakatsiz dizsini konuştu. Başarılı bir hekim olan Asya, kocasının  genç bir kadınla ilişkisi olduğunu öğreniyor. Bundan sonra, eşler arasında kıyasıya bir mücadele başlıyor. İngiliz yapımı Doctor Foster’dan uyarlanan proje, tabii ki giderek arabesk bir hal alıyor. Cansu Dere ve Caner Cindoruk’un başrolleri paylaştığı dizi hakkında detaylı bilgiye  buradan ulaşabilirsiniz: Sadakatsiz Dizisinin Konusu

2020 Trend Türk Dizileri

 

Mucize Doktor

Güney Kore dizisi, Good Doctor’dan uyarlanan Mucize Doktor, anlaşılan izleyiciyi oldukça meşgul etmiş. Ali, genç ve sıra dışı bir hekimdir. Ali’nin hastanede kabul edilmesi ve gerçek dünyaya uyum sağlaması kolay olmayacaktır.

Taner Ölmez, Sinem Ünsal ve Onur Tuna’nın başlıca rolleri paylaştığı, dizi Google aramalarına göre,  en trend Türk dizileri arasında yer alıyor.

 

2020-Trend-Turk-Dizileri

Mucize Doktor

 

Masumlar Apartmanı

 

Masumlar Apartmanı, Türkiye’de 2020 yılında trend olan diziler arasında yer alıyor. Farah Zeynep Abdullah, Ezgi Mola, Birkan Sokullu, Merve Dizdar ve Gizem Katmer gibi oyuncuların rol aldığı dizi, konusuyla da ilgi odağı oluyor.

Masumlar Apartmanı

 

 

Masumlar Apartmanı dizisi konusu: İnci, korumacı dedesi ve abisiyle beraber yaşamaktadır. İnci’nin hayatı geçirdiği kazadan sonra tümüyle değişecektir. Han ise takıntılı üç kız kız kardeşi ve hasta babalarıyla beraber yaşamaktadır. Ailesini ayakta tutmaya çalışan Han, İnci’yi gördüğü ilk andan itibaren, artık kendi mutluluğu için çaba harcaması gerektiğini anlar. Bu durum, Han’ın takıntılı ailesinin tüm dengesini altüst edecektir. Yapım, 2020 Trend Türk dizileri listesinde yer buldu.

 

 

Sen Çal Kapımı

Hande Erçel ve Kerem Bursin’i bir araya getiren Sen Çal Kapımı bir yaz dizisi olarak başladı ama kış sezonuna sarkmayı başardı. Sen Çal Kapımı, Bay Yanlış ile olan rekabetten galip çıktı ve 2020 Yılının Trend Türk dizileri arasında kendisine yer buldu.

 

Sen Çal Kapımı

 

Alev Alev

 

Bir uyarlama daha… Fransız yapımı Le Bazar de la Charité dizisinden uyarlanan Alev Alev, Türkiye’de 2020 Trend dizilerinden biri oldu. Alev Alev, bir yangın sonucu hayatları farklı yönlere savrulan 3 kadının hikayesine odaklanıyor. Demet Evgar, Hazar Ergüçlü ve Dilan Çiçek Deniz başrolleri paylaşıyorlar.

Alev Alev

 

Trend Türk dizileri 2020

 

Kırmızı Oda

2020 en trend Türk dizileri listemizde, sıra geldi Kırmızı Oda adlı yapıma.

Kırmızı Oda, psikiyatri kliniğindeki hastaların yaşamlarını mercek altına alıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda; Binnur Kaya, Tülin Özen, Burak Sevinç, Meriç Aral, Halit Özgür Sarı gibi isimler bulunuyor. Ayrıca, her hafta, dizinin kadrosuna yeni isimler katılıyor. Yıllar önce Flash TV’de yayınlanan Gerçek Kesit adı diziden hallice olan Kırmızı Oda, ağlamayı seven izleyicinin dikkatini çekmeyi başardı.

Kırmızı Oda

 

Bay Yanlış

Can Yaman, Özge Gürel ve Fatma Toptaş’ı bir araya getiren, Bay Yanlış, yaz dizisi olarak yola çıktı. Kış sezonuna sarkmaya çalıştı ama nefesi yetmedi. Final yaptı, bununla beraber, Bay Yanlış, 2020 yılında en fazla ilgi gören dizilerden biri oldu.

 

Bay Yanlış

 

Konu Hakkında Bir Makale: Bay Yanlış ve Sen Çal Kapımı Dizileri

 

Menajerimi Ara

Barış Falay, Canan Ergüder, Fatih Artman,  Ayşenil Şamlıoğlu, Ahsen Eroğlu gibi oyuncuları bir araya getiren Menajerimi Ara, izleyicinin beğenisini kazandı.

Call My Agent adlı yapımdan uyarlanan dizi, İstanbul’ a sinema sektöründe çalışmak için gelen Dicle’nin gözünden sektörde yaşanan rekabeti ve ilişkileri gözler önüne seriyor.

 

2020 Trend Türk Dizileri

Menajerimi Ara

Bir Başkadır

Netflix’te yayınlanan bir diğer Türk dizisi olan Bir Başkadır, 2020 yılının Trend Türk dizileri arasında yer almayı başardı.

Bir Başkadır

Detaylı Bir Makale: 

İlgili Makale  Bir Başkadır Dizisi Ne Anlatıyor?

 

Aşk 101

Netflix platformunda yayınlanan 4. Türk yapımı olan Aşk 101, epey ses getirdi.

Aşk 101 Konusu: Okuldan atılmaları gündemde olan lise öğrencileri, kendilerine destek olan öğretmenlerinin tayin olacağını öğrendiklerinde bir plan yaparlar. Gençler, öğretmenlerinin gitmekten vazgeçmesi için, onu yeni basketbol koçuna aşık etmeye çalışırlar. Ancak, gençler bu sırada kendileri, aşkı keşfederler.

 

Aşk 101

1998’de geçen bu dizide, Kubilay Aka, Kaan Urgancıoğlu, Alina Boz, Pınar Deniz, Mert Yazıcıoğlu, Selahattin Paşalı ve İpek Filiz Yazıcı gibi oyuncular rol alıyorlar. Sosyal medyada farklı sebeplerle gündeme gelen ve tartışılan Aşk 101 2020 turk dizileri listesine girmeyi başardı. İşte, Türk izleyicisi tarafından en fazla diziler bunlardı.