Aslıhan Gürbüz Kimdir? Hangi Filmlerde Rol Aldı?

Aslıhan Gürbüz Kimdir? Hangi Filmlerde Rol Aldı?

27 Mart 2018 0 Yazar: admin

Aslıhan Gürbüz kimdir? Hangi filmlerde rol aldı? Ufak Tefek Cinayetler adlı dizide oynadığı Merve karakteriyle bir anda yıldızı parlayan Aslıhan Gürbüz kimdir ? Hangi filmlerde rol aldı?

Aslıhan Gürbüz, 2010 yılında popüler dizi ‘Yahşi Cazibe’de rol alan oyuncu, öncesinde 2008’de Meral Okay tarafından kaleme alınan ‘Bir Bulut Olsam’ adlı dizide oynamıştı. Aslen Eskişehir’li olan Aslıhan Gürbüz, 1983 Çanakkale doğumludur.  Meslek lisesinde Bilgisayarlı Muhasebe okuduktan sonra oyunculuğa olan ilgisini keşfediyor. Konya Selçuk Üniversitesi Konservatuar Tiyatro Bölümünden mezun oluyor…  Ufak Tefek Cinayetler dizisinde fettan Merve karakterine hayat veren Aslıhan Gürbüz filmleri merak konusu oldu. Ünlü oyuncunun, rol aldığı filmleri sizler için derledik.

Aslıhan Gürbüz Kimdir? Hangi Filmlerde Rol Aldı?

 

Bir Bulut Olsam; senaryosunu Meral Okay’ın yazdığı, Ulaş İnaç’ın yönettiği 2009 tarihli dizi. Aslıhan Gürbüz,bu dizide Asiye Bulut karakteriyle izleyici karşısına çıktı.

aslihan-gurbuz-kimdir-hangi-filmlerde-rol-aldi

Bir Bulut Olsam adlı dizide; Aslıhan Gürbüz, Engin Akyürek, Melisa Sözen, Murat Cemcir, Engin Altan Düzyatan il birlikte rol aldı…

Aslıhan Gürbüz, senaryosunu Tolga Örnek’in yazıp yönettiği 2011 tarihli Labirent adlı filmde rol aldı.

Labirent filminde, Aslıhan Gürbüz, Sarp Akkaya, Meltem Cumbul, Timuçin Esen, Yurdaer Okur, Rıza Kocaoğlu ile başrolleri paylaşmıştır.

aslihan-gurbuz-kimdir-hangi-filmlerde-rol-aldi

2016 tarihli Zeki Demirkubuz filmi ‘Kor’ Aslıhan Gürbüz’ün performansıyla dikkat çektiği bir filmdir.

Zeki Demirkubuz’un Kor adlı filminde rol alan sanatçı bu filmdeki oyunculuğuyla çeşitli ödüller ve adaylıklar elde etmeyi başarmıştır. Gürbüz’ün ,Caner Cindoruk ve Taner Birsel ile başrolü paylaştığı Kor, Demirkubuz sineması için vazgeçilmez olan ihanet konusunu ele alan bir filmdi…

Bunlarla beraber Aslıhan Gürbüz, sinema filmi  Kanal-İ-Zasyon (2009), TV dizileri Zeytin Tepesi (2014), Muhteşem Yüzyıl Kösem (2015) ve Bodrum Masalı adlı yapımlarda rol almıştır.

aslihan-gurbuz-kimdir-hangi-filmlerde-rol-aldi

Aslıhan Gürbüz son olarak 2017’de başlayan ve 22. bölümü yayınlanacak olan Ufak Tefek Cinayetler dizisinde Merve karakterini canlandırmaktadır.

 

İlgili Makale  Japonya’da Terk Edilmiş Gizli Aşk Oteli