Burun Şekline Göre Kişilik Testi

Burun Şekline Göre Kişilik Testi

7 Ocak 2021 0 Yazar: admin

Burun şekline göre kişilik üzerine kapsamlı bir çalışma yapıldı. Avrupa ve Akdeniz’de çok karakteristik burun tipleri olduğu tespit edildi. Burun şekline göre kişilik analizi elbette pek ciddiye alınacak bir konu olmayabilir. Ancak, yine de hangi burun tipinin hangi kişilikle ilişkilendirildiğini merak ettik ve bununla ilgili bir makale hazırladık.

 

Burun şekline göre kişilik testi ile kendinizin ya da tanıdığınız kişilerin, genel sonuçlara uyup uymadığını kontrol edebilirsiniz. İşte başlıyoruz…

 

Romalı Burnu

burun-sekline-gore-kisilik-testi

Romalı burnu

Bu tür, ucu aşağı doğru eğimli ve uzun burnu olan kişiler cesurdur ve hayatta karar verme ve net düşünme yeteneğine sahiptir. Aynı zamanda Romalı burnu olanlar, meydan okumayı seven oldukça hırslı insanlardır. Orta yaşa geldiklerinde gelişmeleri tamamen normaldir.

 

Kısa Burun

burun-sekline-gore-kisilik-testi

Kısa burun

 

Kendi benliklerine saygısı düşük olan kişilerde genellikle kısa bir burun bulunur. Genellikle görüşleri, kesinlikten uzaktır.  Özgürlüklerini severler, aynı zamanda kıskançtırlar.

 

Gaga Burun

Gaga burun

 

Gaga burun, genellikle kişinin stratejik olduğunu gösterir. Bu burun tipi aynı zamanda, çok dayanıklı,  girişimci ve çok fazla zihinsel güdüye sahip bir kişinin işaretidir.

 

Düz burun

Düz burun

 

Burun deliklerini görünür kılan, ucu yukarı dönük olan bu tür küçük buruna sahip olanlar, ruhsal ve fiziksel olgunluğa ulaşmakta zorlanırlar. Dünya ve her türden insan hakkında bilgili olduklarını iddia ederler.

 

Göksel burun

Göksel burun

 

Göksel burun, düz burna benzer. Ancak, burun ucu dikey ve yuvarlaktır. Genellikle, buna sahip olan kişiler, pratik, güvenilir ve dengeli olma eğiliminde olurlar.

Yunan burnu

 

Yunan burnu

Yunan burunlu olanlar, net düşünen hoşgörülü insanlardır. Sebatkar ve güvenilir kabul edilirler.

Yunan burunlu erkekler genellikle medyada çalışır, işleri yönetir veya kendilerini sanata adarlar. Kadınlar genellikle kişisel sekreter veya model gibi meslekler yapan insanlardır.

İlgili Makale  En Çok İzlenen Yabancı Diziler

 

Burun Şekline Göre Kişilik Analizi

 

Etli burun

burun-sekline-gore-kisilik-testi

Etli burun

Etli burun, daha çok erkeklerde bulunan bir burun türüdür. Etli (dolgun) burunlu insanlar, duyarlı, cömert ve duygusaldır. Yardımsever ve ihtiyatlıdırlar. Etli burnu olan kadınlar ise, ev ekonomisi ya da otel yönetimi alanlarında uzmanlaşabilirler.

Kemerli Burun

 

Kemerli burun

Kemerli burun, başarıya ulaşmak isteyen kişilerde yaygındır. Kemerli burnu olan kadınlar eğitimde mükemmel olabilir ve iyi iş fırsatları bulma konusunda güçlü bir içgüdü geliştirebilirler.

 

İlginizi Çekebilir: Dünyadan İlginç Haberler

 

Düzensiz burun

 

burun-sekline-gore-kisilik

Düzensiz burun

Düzensiz bir burun, teorik olarak güçlü ve inatçı bir karakteri simgeliyor. Bunun yanı sıra, düzensiz burunları olan insanlar genellikle çok cömerttir.

 

Dar Burun

Dar burun

Dar burun, kendine güveni temsil eder. Dar burunlu olanlar, genellikle inatçı ve manevi meselelere özel ilgi duyan insanlardır.

 

Yüksek burun

burun-sekline-gore-kisilik

Yüksek burun

Bu burun şekline sahip kişiler genellikle engin bir sanat ve estetik anlayışı sergilerler. Yalnızlık içinde kendi başlarına geçirebilecekleri zamanı takdir eden biraz gururlu ve huzursuz ruhlardır.

 

Burun şekline göre kişilik analizi araştırmasında en yaygın eşleşmeler bunlar. Burun tipleriyle, kişilik arasında ne kadar bağlantı olup olmadığının kararı tamamen size kalmış.

Kaynak: 1