Dünyadan İlginç Haberler

Dünyadan İlginç Haberler

9 Ekim 2018 0 Yazar: admin

Dünyadan ilginç haberler. Yaşadığımız dünyada birbirinden ilginç haberlere tanıklık ediyoruz.  Bazı haberler, bizlerde şaşkınlık yaratırken, bazıları sadece tebessüm yaratıyor.  Günümüzde birçok haber içimizi karartırken komik haberler adeta çölde bir vaha etkisi yaratıyor. Başka ülkelerden derlenmiş, dünyadan ilginç haberler ile Yeniz Zelanda, Avustralya ve Çin’e kısa birer ziyaretimiz olacak.

Dünyadan İlginç Haberler

 Parayla satılan hava haberi dünyadan ilginç haberler listesinde yer almayı fazlasıyla hak etmiyor mu? Ya Çin’de trafik polislerin yayalarla araçlar arasına set oluşturması.

Parayla Satılan Yeni Zelanda Havası

Orhan Veli’nin ‘Hava bedava, bulut bedava… acı bedava’  şeklinde devam eden, ‘Bedava’ adlı şiirinde söyledikleri  artık gerçek değil.  Su epey bir zamandır zaten para ile satılıyordu.  Havanın para ile satıldığını da tanık oluyoruz.  Havanın parayla satılması eğlenceli haberler arasında yer buluyor. Ancak, belki o kadar da komik değildir! Kim bilir?

dunyadan-ilginc-haberler

Öncelikle Yeni Zelanda nerede sorusuna cevap vererek başlayalım.  Avustralya’nın güney doğusunda yer alan ada ülkesi  Yeni Zelanda ülkesinin havasını satıyor.  Yeni Zelanda, Uluslararası Auckland Havaalanı’daki  dükkanlarda ‘ Yeni Zelanda havası satılıyor!  4 kutu halinde satılan, Yeni Zelanda havasını satın almak isteyenler 98$ ödemek zorundalar. Üstelik havayı almak için en uygun zaman, zira, indirim dönemi. Yeni Zelanda havası, şu sıralar, 20$ indirimle satılmakta. Kutulara konulmuş havanın satılması, kapitalizmin geçirdiği evrmi görmek bakımından anlamlı. Bu habere, komik haber desek olur, ilginç haber desek olur.  Zaten komikliği, ilginçliğinden değil mi?

Düğün Fotoğrafına Giren Azgın Boğa

Düğünlerin ve düğün fotoğraflarının trend olması için evlenen çiftler büyük gayret gösteriyorlar. Belki biraz fazla gayret gösteriyorlar. Öyle ki, düğün mekanı, düğün fotoğrafı, balayı, vb. düğünün ve kurulacak yuvanın çok önüne geçiyor. Hatta düğünün ve evliliğin bizzat kendisi, bu ritüeller oluveriyor. Avustralya’da evlenen Amy ve Glen McKey,  trendlere kafayı takmış kişiler olmalılar. Yoksa kimsenin olmadığı dağın başında düğün fotoğrafı çektirmelerinin ne manası olabilir ki? Gelin ve damadın boğa tarafından kovalanması,  dünyadan komik haberler  türünden listeler için ideal bir malzeme olarak görünüyor.

İlgili Makale  2020 Trend Türk Dizileri Hangileri?

 

İlginç Düğün Fotoğrafı

dunyadan-ilginc-haberler

Efendim neyse lafı uzatmayalım,  Amy ve Glen düğün fotoğrafçısı ile anlaşıp kırsal bir alana gittiler. Yanlarına atlarını da aldılar. Düğün fotoğrafı çekilirken, azgın bir boğa fotoğraf karesine girme konusunda ısrarlıydı.  Boğa gelin ve damadı kovalamaya başladı. Tam bu esnada, gelin, iyi günde kötü günde, hastalıkta sağlıkta, vb. diye giden saçma sapan sözü unutup, damadın elini bırakıp, kaçmaya başladı. Olur da bu kadar mı erken olur’ Aslında damat akıllı olsa, yol yakınken der  ve kararını gözden geçirirdi. Bir boğa saldırısı, ömür geçirmeyi düşündüğünüz kişinin gerçek yüzünü görmenizi sağlayabilir. Bu arada düğün fotoğrafçısı ise, ‘çektiğim en iyi düğün fotoğrafları’ oldu demiş.  Gerçekçiliği beğenmiş herhal!

Çin’de Trafik Polisleri İlginç Görüntüler Sunuyorlar

Çin’de trafik polisleri ilginç görüntüler oluşturuyor, kahraman polisler, vücutlarını araçlara siper ediyorlar.

Dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin, kadim kültürüyle dünyaya, ilginç bilgiler sağlamaktadır. Ancak en ilginç haberler yine bu ülkeden dünyaya servis edilmektedir. trafik ışıkları ve yüz tanıma sistemi yeterli olmayınca trafik polisleri, çareyi araçların önüne set kurmakta buldu.

Ülkenin doğu sahilindeki, 92 milyon nüfusu ile Çin’in en kalabalık ikinci eyaleti olan, Şantung veya Shandong eyaleti, bu yönetimin uygulandığı eyaletlerden biri. Ayrıca Hunan eyelati ve güneyindeki Guandong eyaletlerinde ve  merkez doğu eyaletlerinden Jiangsu, polis setlerinin görüldüğü diğer eyaletler.

dunyadan-ilginc-haberler

 

Dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin, aynı zamanda, ilginç olaylar ülkesi olarak pek çok malzeme sağlamaktadır.

Çin’de trafik ışıkları ve yayaların kurallara uymasını sağlamak amacıyla devreye sokulan yüz tanıma sistemi yeterli olmadı. Bunun üzerine trafik polisleri, yolda araçların önüne set kurmaya başladılar. Söz konusu eyaletlerde, bu uygulamadan sonra trafik kazalarında %50 düşüş olduğu bildiriliyor.