En Çok İzlenen Yabancı Diziler

En Çok İzlenen Yabancı Diziler

20 Kasım 2019 1 Yazar: admin

En çok izlenen yabancı diziler, uzun yıllar devam eden ve efsane haline gelen dizilerdir. Bizler de en çok izlenen yabancı diziler adlı listemizde, dünyada ve Türkiye’de yoğun olarak takip edilen 11 yabancı diziye yer verdik.

En Çok İzlenen 11 Yabancı Dizi

En çok izlenen yabancı diziler listemiz, elbette çok daha fazla diziyi içerebilirdi ama sadece 11 diziye yer verdik. Bu listede birçoklarının en iyi yabancı diziler olarak kabul ettiği yapımları göreceksiniz. O halde başlayalım ve işte en çok izlenen 11 yabancı dizi listemiz…

 

 

1. Breaking Bad

en-cok-izlenen-yabanci-diziler

breaking-bad

İlgili Makale  Breaking Bad Konusu Nedir?

Walter White, lisede kimya öğretmeni olan tipik orta sınıf bir Amerikalıdır. Geçim zorluğu sebebiyle oto yıkamacıda çalışmaktadır. White, kanser olduğunu öğrendiğinde,  geride kalacak olan eşi ve çocuklarına para bırakmak ister. Kimya bilgisini kullanarak uyuşturucu imalatına başlar. Ortağı ise eski öğrencisi, Jesse Pinkman’dır.  White zamanla, Heisenber lakabıyla anılan ve korkulan bir suçluya dönüşür.  2008-2013 yılları arasında yayınlanan bu dizi, dünya çapında büyük ilgi görmüş bir dizidir. Dizide,  “Better Call Saul” adlı dizi ve “Breaking Bad: El Camino” adlı bir film çıkacak kadar dişi bir konu ve sağlam karakterler vardır.  Breaking Bad, dünyada olduğu gibi, ülkemizde de yabancı diziler arasında özel bir yer edinmeyi başarmış durumdadır.

2. Narcos

en-cok-izlenen-yabanci-diziler

narcos

Narcos,  dünyanın en ünlü uyuşturucu baronu olan Pablo Escaobar’ın hikayesini anlatmakla başlıyor. İki sezon boyunca Kolombiyalı uyuşturucu baronunun hayatını anlatan dizi, 3. sezonunda, Escobar’ın ölümüyle yükselen Cali Karteli’ni konu alıyor.

Narcos, gerçekçi bir anlatım benimsiyor, buna rağmen, öyküyü ABD gözüyle anlatması, rahatsızlık veren bir ayrıntıdır. Kült bir yapıma dönüşen dizi, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de en çok izlenen yabancı diziler arasındadır.

3. Person Of İnterest

en-cok-izlenen-yabanci-diziler

person-of-interest

Yazılım uzmanı olan Harold Finch, suçluları tespit edebilen bir yazılım geliştirir. Harold bu yazılıma

“ Makine” adını vermiştir. Makine zamanla büyük bir gelişim gösterir. Sadece terör suçlarını değil, başka suçları da tespit eder. Üstelik, makine suç meydana gelmeden tespit edebilmektedir. Finch,  makinenin verdiği isimleri görmekte fakat bir şey yapamamaktadır. Bu nedenle, Finch, artık sokaklarda yaşayan eski ajan John Reese ile çalışmaya başlar. Harold, makinenin verdiği bilgileri John’a iletmekte, o da ortaya çıkabilecek suçları engellemektedir.

Bununla birlikte, makine ile aynı özelliklere sahip olan “Samaritan”, hem Makinenin hem de Bay Finch’in peşine düşer. Finch ve John ekibe yeni katılan arkadaşlarıyla Samarirtan ile onu yöneten kötülere karşı amansız bir mücadeleye başlarlar. Person Of İnterest, Türkiye’de en çok izlenen yabancı diziler arasındaki yerini aldı. Siz hala izlemediniz mi?

 

En Çok İzlenen Yabancı Diziler Listesi

4. Shameless

en-cok-izlenen-yabanci-diziler

shameless

Shameless, Frank Gallagher’in ve kalabalık ailesinin hikayesini anlatıyor. Gallagher Ailesi, Chihago’da yaşamaktadır. Frank Gallagher, alkolik bir adamdır ailesiyle ilgilenmez. Anneleri de onları bırakıp gittiği için, tüm sorumluluk, çocukların ablası Fiona Gallagher’a kalır. Fiona, bir taraftan evle ve kardeşleriyle ilgilenirken diğer yandan dikiş tutturamadığı aşk hayatına çeki düzen vermenin peşindedir. Dizinin sonraki sezonlarında diğer kardeşler de büyür ve onların hikayeleri de merkeze taşınır. 2011 yılında başlayan olan dizi hala devam ediyor.

İlgili Makale  Shameless Dizisi Herkesi Utanmazlıkla Yüzleştiriyor

 

5. Lucifer

en-cok-izlenen-yabanci-diziler

lucifer

Şeytan dünyaya gelse ne olurdu? Bu felsefi olarak her zaman tartışılmış bir sorudur. Dizi, cehennemin efendisi olmaktan sıkılan ve Los Angeles’e yerleşen Lucifer’in hikayesini anlatıyor. Lucifer, Los Angeles’te bir gece kulübü açar ve ayrıca bir cinayet dedektifiyle ilişki kurar.

 

6. Black Mirror

en-cok-izlenen-yabanci-diziler

Black-mirror

Teknoloji, dost mu, yoksa düşman mı? Teknolojinin insanlara etkisi nedir? İşte, Black Mirror, tüm bu sorulara yanıt arayan ve her bölümünde başka sorulara sebep olan dizidir. Dizinin her bölümün konusu ve oyuncu kadrosu birbirinden farklıdır. Bu sebeple, bir bölümde başlayan hikaye sonunda mutlaka çözüme kavuşuyor.

7. Game Of Thrones

en-cok-izlenen-yabanci-diziler

game-of-thrones

Game Of Thrones, 2011 yılında başlayıp tam 9 sene süren fantastik bir dizidir. Dizi, fantastik bir evrende geçmektedir. Lordların aralarındaki güç savaşları ve ilgi çeken semboller, izleyicileri uzun yıllar ekrana bağlamıştır.

8. The Handmaid’s Tale

en-cok-izlenen-yabanci-diziler

The-Handmaid-Tale

Dizi, erkek egemen, totoliter bir toplumda yaşam mücadelesi veren kadınların hikayesini ele alıyor. Distopik bir dizi olan, The Handmaid’s Tale Margaret Atwood’un romanından televizyona uyarlanmıştır. Bu anlamda yapım aynı zamanda oldukça başarılı bir uyarlama olmasıyla da dikkat çekiyor.

En Çok Sevilen Yabancı Diziler

 

9. Gotham

en-cok-izlenen-yabanci-diziler

Gotham

Batman’ın kenti olan Gotham City, ahlaki açıdan bozulmuş, yozlaşmış bir kenttir.  Bruce Wayne, henüz gençtir. Dizide, Bruce Wayne’in Batman olmadan önceki hali görülüyor. Ailesi öldürülen, Bruce Wayne, bununla baş edebilmek için çok fazla mücadele verir. Genç Bruce’un yanında sadece kahyası, Alfred vardır. Ancak, ergen Bruce, zavallı Alfred’e yapmadığını bırakmaz.

Dizide özellikle, dedektif James Gordon ön plana çıkıyor. Gordon nefret edilen, düzen bozan bir polistir. Ona destek olan sadece ortağı Harvey Bullock vardır. Gotham, yabancı dizi meraklıları tarafından sevilen, ilgi çekici yapım olarak öne çıkıyor.

Karanlık ve yer yer ironik olan Gotham, en çok izlenen yabancı diziler listemizde yer buluyor.

 

10. La Casa De Papel

en-cok-izlenen-yabanci-diziler

la-casa-papel

Lakabı “Profesör” olan bir suç dehasının amacı tarihin en büyük soygununu yapmaktır. Profesörün hedefi, İspanya Kraliyet Darphanesi’ne girmektir. Bu amaçla, her biri işinde uzman, 8 suçluyu bir araya getirerek onlardan bir ekip kurar. Ekip, kusursuz bir hazırlık döneminden geçer. Bu hazırlık tam 5 ay sürer. Ekip, rehinelerle beraber kendilerini, İspanya Kraliyet Darphanesi’ne kilitlerler. Esas hikaye de bundan sonra başlar. 2017 yılında yayınlanmaya başlanmış olan dizi, hala devam ediyor. La casa de papel yabancı dizi meraklılarının birbirine tavsiye ettiği bir dizidir.4

Yapım, en çok izlenen yabancı diziler arasında yer alıyor. Ben diziyi, en iyi yabancı diziler arasında sayar mıyım, açıkçası emin değilim. Ancak, dizinin popülerlik kazandığı kesin.

11. Prison Break

en-cok-izlenen-yabanci-diziler

Prison Break

Michael Scofield, başarılı bir inşaat mühendisidir, ağabeyi Lincoln Burrows ise aylak bir adamdır. Lincoln, işlemediği bir cinayet sebebiyle idam cezasına çarptırılır. Michael, ağabeyini kurtarmak için yasal yolları kullanmak ister ancak tüm yollar kapanır. Michael Scofield, riskli bir plan yapar.

İlgili Makale  Prison Break 5. Sezonu Nasıldı?

 

Bu plana göre; Michael, hapse girecek ve ağabeyini hapisten kaçıracaktır. Kaçış planı her ne kadar kusursuz ve ayrıntılı olsa da tehlikeli adamların yardımına ihtiyaçları vardır. İlginç bir konusu olan, Prison Break en çok izlenen yabancı diziler arasında özel bir yer edinmeyi başardı.