Herkesin Mutlaka Bildiği Efsane Çizgi Filmler

herkesin-mutlaka-bildigi-efsane-cizgi-filmler

Herkesin mutlaka bildiği efsane çizgi filmler  bir döneme damgasını vurmuş çizgi filmlerdir. Yaşı 30 ve üzeri olan hemen herkesin mutlaka izlediği dört çizgi film hafızalarda bazı etkiler yaratacak ve bu çizgi filmleri izleyen kişileri çocukluk günlerine götürecektir.Efsane çizgi film karakterleri çocukların dünyalarında kocaman bir yer kaplar ve bugün bile hatırlanır. Eski çizgi filmler arasında herkesin bir favorisi vardır. Ensonbaski.com olarak en fazla bilinen dört çizgi filme yer verdik.

Herkesin Mutlaka Bildiği Efsane Çizgi Filmler

Efsane Çizgi Filmler

Tsubasa

Efsane çizgi film, Tsubasa…

1981 yılında çizgi roman olarak başlayan Tsubasa serisi, 1983 yılından itibaren çizgi film olarak yayınlanmaya başlanmıştır. Uzun seneler boyu ciddi bir hayran kitlesi edinen çizgi film Türkiye’de de oldukça seyirci bulmayı başarmıştır. Tüm dünyada ilgi çeken çizgi filmin seyircilerinden biri olan Japon Milli Takım oyuncusu Nakamura, “Bana futbolu sevdiren Tsubasa’dır” demiştir. Galatasaray kalecisi Fernando Muslera ise kaleci Wakabayashi’ye olan hayranlığını dile getirmiştir. Futbol topunun peşinden koşan tüm çocukların bir dönem mutlaka izlediği bir çizgi film olan Tsubasa için “Road to 2002” ile 2002 Dünya Kupası dönemine özel bölümler hazırlanmıştır. 2018 ise Tsubasa’nın yeniden geri dönüş tarihi. Nisan ayından itibaren Tsubasa Japonya’da yayınlanmaya başlıyor…(İlgi yazı için) tıklayın

Yakari

Efsane çizgi filmlerden biri olan Yakari ve atı Şimşek…

Yakari Çizgi Filmi seksenlerimize damga vurmuş, tek kanal dönemine atıfta bulunabilecek yaştaki kişilerin hatırlayacağı bir çizgi filmdir. Belçikalı çizer Job Derib çizgi romanından yola çıkarak hazırlanmıştır. Çizgi film, Kızılderili bir genç olan Yakari, arkadaşı Gökkuşağı, Yakarinin atı Şimşek ve akıl hocası Büyük Kartal Yakari adlı çizgi filmin temel taşlarıydı.

Yakari, hayvanlarla konuşur, ve kunduzlara yardım ederdi. Yakari, şarkısıyla da ün kazanmıştır. Sevilen çizgi film şarkıları arasında Yakari’nin müziği de vardır.

İlgili Makale  Prison Break 5. Sezonu Nasıldı?

Yakari’nin Akıllara Yer Eden Müziği…

Voltron

Galaksinin koruyucusu olan kahramanlar! Dev bir robot olan Voltron 5 robot aslanın birleşmesinden oluşuyor. Her aslanın farklı özellikleri vardır, renkleriyle müsemma. 1984’te yayınlanmaya başlayan Japon yapımı çizgi film, toplam 124 bölüm devam etmiştir.

Efsane çizgi filmlerden biri de; galaksinin koruyucusu, Voltron…

Keith – Kaptan – Üniforması kırmızı – Siyah aslan – Kafayı oluşturuyor.
Lance – 2. Adam – Üniforması mavi – Kırmızı aslan – Sağ kolu oluşturuyor
Pidge – Teknik Adam – Üniforması yeşil – Yeşil aslan – Sol kolu oluşturuyor
Hunk – Koca Adam – Üniforması turuncu – Sarı Aslan – Sol bacağı oluşturuyor
Allura – Prenses – Üniforması pembe – Mavi Aslan – Sağ bacağı oluşturuyor

Voltron

Red Kit

Efsane çizgi filmlerden biri Red Kit…

Yalnız kovboy Red Kit, aslında bir Fransız- Belçika ortak yapımı! Nasıl mı? Şöyle ki, Belçikalı Morris mahlaslı bir çizer tarafından yaratılan Red Kit, Fransız karikatüristlerin ve başka yaratıcıların katkılarıyla bugünkü halini almıştır. Red Kit, atı DülDül, köpeği Rin Tin Tin ile düşmanları Daltonlar’a göz açtırmayan adalet koruyucusu yalnız  bir kovboydur. Her macera sonunda gün batımına doğru atını sürerken ben yalnız bir kovboyum diye mırıldanmaktadır…Red Kit her maceradan sonra nereye gider; nerede yaşar? Bunlar hala muammadır. Ne de olsa o yalnız bir kovboy, başka ne beklenir ki? Elbette nereye gittiğini ve nerede yaşadığını pek de bilmememiz gerekiyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.