Japonya’da Terk Edilmiş Gizli Aşk Oteli

Japonya’da Terk Edilmiş Gizli Aşk Oteli

12 Kasım 2018 0 Yazar: admin

Japonya’da terk edilmiş gizli aşk oteli. Japonya’da Tokyo’ya 300 km uzaklıkta olan ve kaçamak aşklara ev sahipliği yapan, aşk oteli 2006 yılında kapandı. Esasında bu gizli aşk oteli, daha önce de kapanmış ve yeniden açılmıştı. Aşk oteli 2006 senesinde son kez kapandı ve şu anda yalnızlığa mahkum edilmiş durumda. Japonya’da çok sayıda terk edilmiş aşk oteli vardır. Bu terk edilmiş otel ise, onların en görkemli olanıdır.

Aşk Oteli Zamanla Popülerliğini Yitirdi

Aşk oteli bir dönem çok popülerdi, birçok kaçamağa ev sahipliği yapan otel, zaman içinde popülerliğini yitirdi.

Volkanik bir ada üzerinde bulunan ve Japonya’nın en büyük terk edilmiş aşk oteli olan bu yapı, yoğun bir ilgi ile karşılaşmıştı. Ancak zamanla popülerliğini yitiren bu otel, birkaç defa hayata döndürülmeye çalışıldı. Bu mümkün olmayınca, 2006 yılında kesin olarak kapandı.

japonyada-terk-edilmis-gizli-ask-oteliGözlerden uzak olan bu otel, kaçamakların mekanıydı.japonyada-terk-edilmis-gizli-ask-oteliİlk zamanlarında oldukça popülerdi.japonyada-terk-edilmis-gizli-ask-oteliZamanla popülerliğini yitiren bu otel, kapandı.japonyada-terk-edilmis-gizli-ask-oteliOtel birkaç defa hayata döndürülmeye çalışıldı.japonyada-terk-edilmis-gizli-ask-oteliSon olarak 2006 yılında kapandı ve otelin nihai kapanmasıydı.japonyada-terk-edilmis-gizli-ask-oteliOtel Japonya’nın 300 km uzağında bulunan, volkanik adanın üzerine inşa edilmişti.japonyada-terk-edilmis-gizli-ask-oteliTerk edilen otel, eski ihtişamlı günlerinin izlerini taşıyor.japonyada-terk-edilmis-gizli-ask-oteliMimari olarak oldukça şık ve sağlam görüntü veren otel, bakımsızlığına rağmen, ayakta ve heybetli.japonyada-terk-edilmis-gizli-ask-oteliOtelin odalarının görüntüsü, daha ziyade bir ev konforu sunuyor.japonyada-terk-edilmis-gizli-ask-oteliTelevizyonlar, boynu bükük ve yalnız.japonyada-terk-edilmis-gizli-ask-oteliOrtaçağ mimarisi, otelin her köşesinde kendisini hissettiriyor.japonyada-terk-edilmis-gizli-ask-oteliOtelden bir başka oda, bu oda oldukça yıpranmış.japonyada-terk-edilmis-gizli-ask-oteliKalabalık ziyafetlerin yaşandığı bu yer, şimdi kimsesiz.japonyada-terk-edilmis-gizli-ask-oteliOtel bu açıdan son derece şık. Üstelik bu alan sağlamlığıyla dikkat çekiyor. japonyada-terk-edilmis-gizli-ask-oteliGörkemli ve ıssız bir otel, kaçamaklar için idealdi. Japonya’da terk edilmiş olan bu otel, aradan geçen yalnız yıllarına rağmen, oldukça heybetli görünüyorjaponyada-terk-edilmis-gizli-ask-oteliOtelin bazı odaları, adeta kendi ekosistemini meydana getirmiş. Bu odalardan birinde bitkiler yetişmiş, görünüyor.japonyada-terk-edilmis-gizli-ask-oteli

İlgili Makale  Yasak Elma Fettan Kadınların Hikâyesi

Japonya’da bu türden kaçamak otelleri revaçtadır. Ancak, ömürleri kısa sürer. Bu anlamda,Japonya’da terk edilmiş gizli aşk oteli çok sayıda terk edilmiş otelden biri.