Mehmed Bir Cihan Fatihi İzleyiciyle Buluştu

Mehmed Bir Cihan Fatihi İzleyiciyle Buluştu

21 Mart 2018 0 Yazar: admin

Mehmed Bir Cihan Fatihi adlı dizi 20 Mart Salı akşamı Kanal D ekranlarında izleyiciyle buluştu. Doğan grubunun üzerine titrediği ve birinci olmasını hedeflediği dizi beklentileri karşıladı mı?

Salı akşamı rating sonuçları ne oldu? Salı akşamı, diziler arasında çetin bir rekabet vardı. Bunlara Kenan İmirzalioğlu’nun başrolünde oynadığı Mehmed bir Fatihi’de dahil oldu.

Mehmed Bir Cihan Fatihi İzleyiciyle Buluştu

Mehmed Bir Cihan Fatihi yayınlandığı akşam rekabete dahil olmasıyla devam eden diziler arasında nasıl bir yer edineceği merak konusu oldu. Zira salı akşamları, Kadın, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz ve Ufak Tefek Cinayetler gibi seyircisini bulmuş olan diziler mevcuttu. Özellikle de Muhteşem Yüzyıl sonrasında izleyicinin tarihi/kostümlü dizilere meraklı olduğu düşüncesi yapım şirketlerini iştahlandırıyor bu ise Mehmed Bir Cihan Fatihi’ne yönelik beklentiyi yükseltiyordu.Tabii bu noktada Kösem Sultan dizisinin başarısız olması sanırım bir yol kazası olarak kabul gördü.

Sultan Mehmed, Kenan İmirzalioğlu’nun hakkını verdiği bir rol olarak kabul edilebilir. Delibaş karakterini canlandıran Gürkan Uygun ise Deliormanlı filminde Tahsin Kara karakterindeki abartı dozunda ısrar edecek anlaşılan! Genel olarak diğer oyunculuklar iyi olmakla beraber, ne Muhteşem Yüzyıl’daki gibi harem, vs. kadın dedikodularıyla hanım izleyicilere ne de TRT’ nin olağanüstü tarihi filmlerindeki gibi bir duygu yaratmaktan uzaktı. Bence zaten olmasın da! Yine de hedef kitle belirlenmesi beraberinde tarz ve üslup açısından bir kesinlik sağlayacaktır…

Mehmet Bir Cihan Fatihi, dizisinde Mehmed’i Kenan İmirzalioğlu canlandırıyor

Mehmed Bir Cihan Fatihi Kaçıncı Oldu?

Salı akşamı yayınlanan dizilerden Kadın ve Ufak Tefek Cinayetler’in başarısı kadın izleyicilerin artık kumandaya sahip olabildiklerini kanıtlar mı?

Kadın dizisi bütün gruplarda 1. olurken, Ufak Tefek Cinayetler, AB ve ABC1 gruplarında 2. olurken TOTAL’de 4. oldu.Sürekli sıkmak üzerine koşullananların son derece başarılı dizisi Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz adlı dizi TOTAL’de 2. AB ve ABC1’de ise 4. olabildi…

İlgili Makale  Yasak Elma Yenilecek mi?

Gelelim Mehmed Bir Cihan Fatihi adlı diziye, beklentiler hayli yüksekti. Ne var ki beklentilerin belki biraz altında kalınmış olabilir. TOTAL, AB ve ABC1 gruplarında 3. sırada yer bulabildi. Dizinin birinci olmasını amaçlayan Kanal D nasıl bir tepki verecek onu da ilerleyen günlerde göreceğiz.

Belki onu da Kanal D’nin yeni sahipleri düşünür artık…