Twitter’da En Çok Takipçisi Olan Ünlüler

Twitter’da En Çok Takipçisi Olan Ünlüler

27 Ağustos 2021 2 Yazar: admin

Twitter’da en çok takipçisi olan ünlüler kimlerdir? Twitter hem kendi ünlülerini yaratıyor hem zaten ünlü olan kişileri milyonlarca kullanıcıya ulaştırıyor.

Twitter, son yıllarda önemli bir büyüme gerçekleştirdi. Bunda, pandemi sebebiyle evlere kapanmamızın payı var. Bununla beraber, şirketin, 140 karakter sınırını, 280 karaktere çıkarması da platformun daha fazla talep görmesinde önemli bir etken olarak öne çıkıyor.

Tüm dünyada sanatçılardan, sporculara ve devlet adamlarına kadar aktif olarak kullanılan Twitter’da en çok takipçisi olan ünlüler kim? Twitter’ın zirvesindeki 5 ismi sizler için listeledik.

Twitter’da En Çok Takipçisi Olan 2021

Barack Obama

ABD’nin 54. başkanı olan Obama, 2009-2017 arasında ABD’yi yöneten adamdı. Görev süresi bitmiş olmasına karşın, ülke tarihinin ilk siyahi başkanı hala popülerliğini koruyor. Obama’nın Twitter’da tam 129,9 milyon takipçisi var ve zirvede yer alıyor.

Mevcut başkan Joe Biden’ın ise 31 milyon takipçisi var. İngiltere Başbakanı, Boris Johnson’ın takipçi sayısı 3,5 milyon. Fransa Başkanı Macron ise 7,2 milyon kişi tarafından takip ediliyor.

Justin Bieber

twitterda-en-cok-takipcisi-olan-unluler

Justin Bieber

Henüz çok gençken popüler olan ve bu sebeple birçok sorun yaşayan Justin Bieber buna rağmen, kariyerini devam ettirmeyi başardı. 1994 doğumlu şarkıcıyı, Twitter’da 113,9 milyon kişi takip ediyor. Bu sayede, şarkıcı, twitter’da en çok takipçisi olan ünlüler arasında kendisine yer buluyor.

Katy Pery 

Katy Pery

ABD’li oyuncu ve şarkıcı Katy Pery, yakından takip edilen ünlülerden. Aktör Orlando Bloom ile birliktelikleri ve çocuk sahibi olmalarıyla da konuşulan Pery, her zaman ilgi görüyor. Katy Pery’nin Twitter’da 108,8 milyon takipçisi var. Bu, ünlü şarkıcıyı Twitter’da en çok takip edilen üçüncü kişi yapıyor.

Rihanna

 

twitterda-en-cok-takipcisi-olan-unluler

Rihanna

 

 

Barbadoslu şarkıcı, ilk albümünü 2005’te çıkardı ve başarısıyla o günden beri sürekli kendinden bahsettirmeyi başarıyor. Güzel şarkıcıyı, Twitter’da 102,8 milyon kişi takip ediyor.

İlgili Makale  Mehmed Bir Cihan Fatihi İzleyiciyle Buluştu

Cristiano Ronaldo

twitterda-en-cok-takipcisi-olan-unluler

Ronaldo

 

Futbol yaşamına Sporting Lizbon’da başladı ve henüz çok gençken Manchester United’ta  Ferguson’un tedrisatından geçti. Bu, onun İspanyol devi Real Madrid’in radarına takılmasını sağladı. Real Madrid yılları, Ronaldo’nun fırtına gibi estiği döneme denk geliyor. Bu dönem aynı zamanda, futbolsevere çok şey vadeden Messi-Ronaldo rekabetinin ortaya çıktığı dönemdir. Kariyeri başarılarla dolu olan Ronaldo, 5 kez Ballon d’Or kazandı ve 6 kez kazanan ezeli rakibi Messi’nin hemen ardında yer alıyor. Cristiano Ronaldo, kariyerinin sonuna doğru İtalya’da Juventus forması giyiyor. Ronaldo’yu 93,4 milyon kişi takip ediyor.

 

Görüldüğü gibi, Twitter’da en çok takipçisi olanlar arasında, eski ABD başkanından, popüler şarkıcılara ve ünlü bir futbolcuya kadar farklı hayatlardan kişiler var. Zaten Twitter ortamında etkileşim kuran kullanıcılar da bambaşka hayatlar yaşayan kişilerdir.