NeXpara Veda Etmek Zorunda Kaldı

NeXpara Veda Etmek Zorunda Kaldı

16 Mart 2018 0 Yazar: admin

Hedeflerin çeşitli sebeplerle gerçekleşemeyeceğine kanaat getiren şirket, 14 Mart’taki yönetim kurulu toplantısındaki karar gereği NeXpara satışlarına son verdi.

NeXpara Veda Etmek Zorunda Kaldı

Türkiye’nin kripto parası olma amacıyla yol çıkan NeXpara 14 Mart itibariyle faaliyetlerini durdurdu. Çok büyük hedefler belirleyen ekip, 1 Mart tarihinde NeXpara’nın  satışına başlamışlardı. 1 ay süreyle satış fiyatı 1 TL olarak belirlenmişti. 1 Mart’tan  faaliyetlerini durduğu 14 mart’a kadar yaklaşık 3 milyon TL toplandığı bu paranında iade edileceği açıklandı.

NeXpara Niçin Faaliyetlerini Durdurdu?

NeXpara’nın faaliyetlerini sonlandırmasıyla alakalı olarak Şirketten yapılan açıklama şöyle:

 Konu ile ilgili şirket adına yapılan açıklamada  “Bilindiği üzere, yeni nesil kripto para NeXpara’yı1 Mart 2018 tarihi itibarı ile satışa sunmuş bulunuyoruz. Satış sürecimizin ardından bu güne kadar geçen sürede, bir yandan kripto para piyasası hacminin yeterli seviyeye ulaşmaması, diğer yandan da her ne kadar mevzuatta kripto para satışına engel bir düzenleme bulunmasa da, bazı projelerimizin gerçekleştirmesinde mevcut yasalardan kaynaklanan birtakım zorluklarla karşılaşabileceğimiz ortaya çıktı. Bu nedenle üzülerek yol haritamızda yer alan hedeflerimizi gerçekleştirmenin mümkün olamayacağını görmüş bulunuyoruz” denildi.

İlgili Makale  Dünyanın En Zengin İş Adamları..!