Türkiye’nin Kripto Parası; NeXpara Piyasada..!

Türkiye’nin Kripto Parası; NeXpara Piyasada..!

1 Mart 2018 0 Yazar: admin

Türk yazılım ekipleri tarafından  geliştirilen NeXpara,Türkiye’de geliştirilen kripto para olma özelliği taşıyor.Türkiye, dünyada yaşanan kripto para çılgınlığına kayıtsız kalmadı:1 Mart itibariyle Türkiye’nin kripto parası; NeXpara piyasada

Türkiye’nin Kripto Parası; NeXpara Piyasada..!

Türkiye’nin kripto parası olmayı hedefleyen NeXpara, yabancı kripto paralarla rekabete girmeye hazırlanıyor. BDDK lisanslı ödeme sistemi başvurusu da yapacak olan NeXpara, kendine özel ATM kartı ile alışverişte de kullanılabilen, yabancı kripto paraların alternatifi yerli ve milli kripto para birimi olacak. Bilindiği gibi kripto para kısıtlı sayıda üretildiğinden doğası gereği değer kazanıyor. Beklentiler yerli kripto paranın da benzer şekilde değerlenmesi yönünde.

Başlangıç Fiyatı 1 TL..!

Piyasaya çıktığı 1 mart tarihiyle,31 mart tarihi arasında 1 TL fiyatla satılacak. Başlangıçta satışlar sadece TL üzerinden yapılacak, bu sayede NeXpara sadece Türk bankalarında hesabı olanlar tarafından satın alınabilecek. Web cüzdan erişimi ise 1 ay sonra yani 1 Nisan 2018’de temin edilebilecek.Nisan ayı içerisnde yerli bir kripto borsasında işlem görmeye başlayacak olan NeXpara, dünyaya dolaşımı da mümkün hale gelecek.

Türkiye Kripto Para Ödeme Teknolojileri Kurulacak

80 milyon adet üretilen NeXpara’nın 5 milyon adedi kurulacak vakfın bütçesi için tahsis edilmiş durumda. Öte yandan yerli kripto para gelirinin bir bölümünü de vakfa bağışlayacak. Vakıf sayesinde ülkemizin kripto para konusunda söz sahibi olması ve gençlere istihdam yaratması amaçlanıyor.

Nakite Çevirmek Kolay Olacak

Haziran 2018’de NeXpara ATM kartı piyasaya çıkarılacak ve NeXpara kullanıcılarının ATM üzerinden alım satım yapması mümkün olacak. Ayrıca yine aynı tarihte yerli kripto para, uluslararası kripto para borsasında, Bitcoin, Ethereum gibi  paralarla rekabete girecek, onlarla değişimi gerçekleşebilecek.

 

İlgili Makale  Venezuela'daki Elorza Kasabası Kendi Parasını Bastı