2018 Yılında En Fazla İzlenen Türk Filmleri

2018 Yılında En Fazla İzlenen Türk Filmleri

19 Temmuz 2018 0 Yazar: admin

2018 yılında en fazla izlenen Türk filmleri, zirvede Arif V 216 var. 2018 yılında şu ana kadar yüzden fazla Türk filmi gösterime girdi. Bu filmlerden 5 tanesi milyon barajını geçti. Aynı tarihte gösterime giren filmlerden yaklaşık 75’i 100 bin izleyici rakamının altında kaldı. 2018 Türk filmleri içinden en çok izlenenleri birlikte bir hatırlayalım…

2018 Yılında En Fazla İzlenen Türk Filmleri

2018-yilinda-en-fazla-izlenen-turk-filmleri

 

Arif V 216

Cem Yılmaz’ın senaryosunu yazdığı bu film oldukça ilgi gördü. Arif, GORA gezegenine kaçırıldığında orada robot 216 ile arkadaş olmuştur. Günlerden bir gün 216 eski dostu Arif’in ziyaretine gelir. 216 bir robot olmasına rağmen bir insan yaşamaya özenmektedir. Arif ve arkadaşı 216’nın macerası bundan sonra başlar. 2018 Türk filmleri arasında en fazla izlenen film. 4.967.268 izleyiciye ulaştı.

2018-yilinda-en-fazla-izlenen-turk-filmleri

Ailecek Şaşkınız

Sevilen ikili,  Ahmet Kural ve Murat Cemcir’i bir araya getiren komedi filmi izleyiciyi sinema salonlarına çekmeyi başardı. 4.033.901

 Deliha 2

Recep İvedik’in dişi veriyonu olarak kabul edilebilecek olan Zeliha, ikinci filmiyle de ilgi çekmeyi başardı. Zeliha ilk filminde aşkının peşinde koşarken, ikinci filminde kariyer yapma çabasıyla izleyiciyi güldürüyor.  Senaryosunu yazıp, yönetmenliğini yapan Gupse Özay aynı zamanda filmin başrolünde.

Aile Arasında

Filmin senaryosunu yazan Gülse Birsel, aynı zamanda başrolü, Engin Günaydın, Erdal Özyağcılar ve Demet Evgar ile paylaşıyor. Aşk ve kız isteme seremonosi çok fazla dallanıp budaklanacak, damat adayı nasıl tanıtıldıysa ona uygun hareket etmeye çalışacaktır.

Kaybedenler Kulübü Yolda

2018-yilinda-en-fazla-izlenen-turk-filmleri

  • Konuyla ilgili bir başka makale: Kaybedenler Kulübü Yolda Gişede Kazanacak mı?

Tatillerini geçirdikleri Olimpos’tan dönen Kaan ve Mete yolda iki kızla tanışırlar. Kaan aşkına karşılık kadınla düzen kurmaya karar verdiği anda hayatın gerçekleriyle sarsılacaktır!

İlgili Makale  Matrix Efsanesi Geri Dönüyor

Kaan rolüyle, Nejat İşler ve Mete rolüyle Yiğit Özşener, 7 yıl sonra izleyicinin karşısına çıkıyor.

Yapısı itibariyle diğer filmlerden farklı bir yerde duran Kaybedenler Kulübü Yolda, toplam  570 bin 373 izleyici tarafından izlendi.