Börü Dizisinin Son Bölüm Fragmanı

Börü dizisinin son bölüm fragmanı yayınlandı. Sinema filmiyle tamamlanacak hikaye, televizyon dizisi olarak 6 bölüm ve birer saat halinde hazırlandı. Börü dizisinin televizyondaki son bölüm fragmanı yayınlandı. Diziye adını veren Börü kelimesinin ne anlama geldiği ve dizinin hangi dönemi anlattığı merak edilen konular arasında.

Börü Dizisinin Son Bölüm Fragmanı

Toplam 6 bölüm olarak tasarlanan ve her bölümü bir saat yayınlanan Börü adlı dizi, esasen bir sinema filminin öncüsüdür. Star TV’de birer saatlik, 6 bölüm halinde yayınlanan dizinin 6. ve son bölümü, 11 Nisan Çarşamba ekranlara gelecek…

Börü Dizisi kadrosunda Kimler Var?

Can Emre ve Cem Özuduru’nun yönetmenliğini üstlendiği projede, Polis Özel Harekat birimi, Börü timinde yer alan üyelere, Fırat Doğruloğlu, Ahu Türkpençe, Murat Arkın, Serkan Çayoğlu,Emir Benderlioğlu, Bedii Akın hayat veriyorlar. Mesut Akusta ise Özel Harekat’ın kurucuları arasında yer alan en önemli karakterlerden birini canlandırıyor.

Börü Nedir

boru-dizisinin-son-bolum-fragmani
Börü, eski Türklerde savaşçı kurt anlamına gelmektedir

Diziye adını veren Börü kelimesinin ne anlama geldiği ve dizinin hangi dönemi anlattığı merak edilen konular arasında.

Börü nedir: Börü, eski Türkçe’den gelen kelime anlamıyla kurt, yiğit, bahadır ve cesur anlamına gelmektedir.

Buradaki kurt mitolojik bir varlık olarak karşımıza çıkmaktadır. Yalnızca hayvan olan kurt değil kutsal bir varlık olarak kabul edilen kurt için de kullanılmaktadır.
Börü, eski Türklerde savaşçı kurt anlamına gelmektedir.
Türkiye’nin yakın tarihinde yaşanan gerçek olaylardan esinlenen dizi hikayesini, 2014’ten başlatıyor. Yakın tarihinin en kritik günlerinden geçen Türkiye, vatan savunması yapan yalnız kahramanların mücadelesini konu alıyor. Dağ serisine imza ekibin hazırladığı proje, Polis Özel Harekat’ın en seçkin birimi, 34 50 telsiz kodlu BÖRÜ timinin üyelerinin mücadelesini konu alıyor.

Börü dizisinin nasıl biteceği, sinema filminin nasıl olacağı konusunda bir fikir verecektir. İşte Börü’nün son bölüm fragmanı

İlgili Makale  Scorsese Marvel Filmlerine Meydan Okudu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.