En Çok İzlenen Güney Kore Dizileri

En Çok İzlenen Güney Kore Dizileri

6 Şubat 2022 0 Yazar: admin

En çok izlenen Güney Kore dizileri hangileri? Tüm dünyada ilgiyle izlenen Güney Kore dizileri, ülkemizde de çok fazla izleniyor. Hatta, birçok Kore dizisi, Türkiye’ye uyarlanıyor. Güney Kore dizileri çok fazla ilgi görüyor, bundan dolayı,  Güney Kore dizisi ne izlesem? diye soranlar için faydalı bir liste hazırladık.

 

En Popüler Güney Kore Dizileri ve Konuları

Meraklısı için en popüler 20 Güney Kore dizisi listesi, sizler için hazırladık.

 

20. Reply 1988 (2015)

Çocukluklarından beri, beraber olan bir grup lise öğrencisi etrafında gelişen olayların anlatıldığı, eğlenceli bir mahalle dizisi. Dizi, özellikle, 1980’lerdeki Güney Kore’yi yansıtması bakımından hayli ilgi çekici.

Dizinin başrollerinde; Lee Hyeri, Park Bo-gum, Go Kyung-pyo, Ryu Jun-yeol ve Lee Dong-hwi yer alıyor.

 

19. Cinderella And Four Knights (2016)

Bir külkedisi uyarlaması olan dizide başrolleri, Jung Il-woo, Ahn Jae-hyun, Lee Jung-shin, Son Na-eun, Park So-dam ve Choi Min paylaşıyor. Eun Ha-won idealist bir üniversite öğrencisidir ama üvey annesiyle üvey kız kardeşi ona oldukça kötü davranırlar. Eun Ha-won buna karşın üniversite ücretini ödeyebilmek için mücadele etmekten vazgeçmez. Genç kız, yaşlı bir adamın yardımıyla bir konakta yaşamaya başlar. Ha-won’un hayatı konakta kendisine destek olana üç erkek kardeş sayesinde değişir.

18. Fight For My Way (2017)

Başlıca rolleri, Park Seo-joon ve Kim Ji-won’un paylaştığı dizide, Ahn Jae-hong ve Song Ha-yoon onlara eşlik eden diğer oyuncular.

Go Dong-man tekvandocu olma hayallerini geride bırakmıştır. Choi Ae-ra ise muhabir olmak isteyen biridir ama girdiği sınavlarda başarılı olamaz. Hayat bu iki genci karşılaştırır. Onlar, sıradan geçmişe sahip olanlara iyi davranmayan bir dünyada hayallerinin peşine düşerler.

 

17. Hwarang (2016-2017)

Başrollerini Park Seo-joon, Go Ara ve Park Hyung-sik gibi oyuncuların paylaştığı Hwarang, tarihi dizi sevenler için oldukça ideal bir yapım. Hwarang konusu, Üç Krallık döneminde geçiyor. Genç ve elit savaşçılar, arkadaşlığı ve aşkı Silla Krallığı’nda bulurlar.

16. Extraordinary You (2019)

Lise öğrencisi gençler, kendilerinin çizgi roman karakterleri olduklarını fark ederler. Onlar, kendileri için belirlenmiş hikayeyi değiştirmek isterler ve bunun için mücadele etmeye başlarlar. Gençlerin istedikleri, kendi kaderlerini kontrol etmektir.

Fantastik dizinin oyuncu kadrosu şu isimlerden oluşuyor: Kim Hye-yoon, Rowoon, Lee Jae-wook, Lee Na-eun, Jung Gun-joo, Kim Young-dae, Lee Tae-ri

 

En Çok Beğenilen Güney Kore Dizileri

 

15. My Secret Romance (2017)

Bu romantik dizinin başrollerinde, Sung Hoon ve Song Ji-eun yer alıyor. Dizi, zengin ailenin çapkın oğlu ile hiç sevgilisi olmamış neşeli kızın gizli aşkını konu ediniyor.

 

14. Why Secretary Kim (2018)

Lee Young-Joon, işinde mükemmeliyetçi olan bir adamdır. Mi-so ise ona aşık olan sekreteridir. Dizi, klişe konusuna rağmen, ilgi çekmeyi başarıyor. Park Seo-Joon ve Park Min-Young başrolleri paylaşan oyuncular.

 

13. Start Up (2020)

Büyük hayaller kuran gençler, bir teknoloji şirketi kurarlar. Şirketlerinin Google veya Amazon kadar dominant olmasını beklerler.
Mevcut durum, umut vadetmiyor olsa da pes etmeyen iki kişi karşılaşır ve birbirlerine destek olarak işlerini geliştirirler.

Kim Seon‑ho, Nam Joo‑hyuk, Bae Suzy, Kang Han‑na dizinin başrol oyuncuları.

 

12. Kill Me Heal Me (2015)

Bu psikolojik dramın başrollerinde Ji Sung, Hwang Jung‑eum, Park Seo‑joon ve Kim Yoo-ri yer alıyor. Cha Do-hyun çoklu kişilik bozukluğu olan zengin bir iş adamıdır, bunu gizlemek için uzun süre ülke dışında yaşamıştır. Oh Ri-jin ise başarılı, neşeli ve manik depresif bir psikiyatristtir. Bu iki karakter, birbirlerini bulur ve zorlukları beraberce aşmaya çalışırlar.

 

11. Her Private Life (2019)

Dizide başlıca rolleri, Kim Jae‑wook, Park Min‑young, Ahn Bo‑hyun ve Jung Je‑Won paylaşıyorlar. Her Private Life konusu ise şöyle, Sung Deok-mi sanat müzesinde küratör olarak çalışırken bir yandan da populer bir kişinin hayran sitesini yönetiyor.
Ryan Gold, müzede çalışmaya başlayan eski bir ressamdır. Gold, Deok-mi’nin ikili hayatını fark edince ona ilgi duymaya başlar.

 

10. Sky Castle (2018)

Dizi, Güney Koreli üst kesim aileler arasında çocukları üzerinden yaşanan amansız yarışı ele alıyor. Annelerin tek istedikleri çocuklarının iyi bir üniversiteye yerleşmesidir. Kadınlar, çocuklarının başarılı olabilmek için nelerden vazgeçtikleriyle hiç ilgilenmezler. Satirik tarzdaki bu yapım, hem Güney Koreli hem de çok evrensel olmasıyla öne çıkıyor.

Yum Jung‑ah, Kim Hye‑yoon, Yoon Se‑ah ve  Kim Seo‑hyung dizide rol alan oyuncular.

 

En Sevilen Güney Kore Dizileri

 

9. Strong Woman Do Bong Soon (2017)

Park Bo-young, Park Hyung-sik ve Ji Soo Strong Woman Do Bong Soon oyuncu kadrosunda yer alan oyuncular.

Do Bong-Soon kendisine ailesinden geçen olağanüstü güce sahip bir kız. Bong-Soon, güçlerini sadece iyiler için kullanabiliyor aksi halde gücünü kaybediyor. Genç kız, bir oyun tasarımcısı olan CEO Ahn Min-hyuk için koruma görevlisi olarak çalışmaya başlıyor. İşte, komedi bundan sonra yaşanıyor.

 

İlgili Makale  Popüler Güney Koreli Kadın Dizi Oyuncuları

 

8. Itaewon Class (2020)

Başrolleri Park Seo-jun, Kim Da-mi ve Yoo Jae-myung’un paylaştığı dizi, dünyanın adaletsizliklerine karşı bir karşı duruş hikayesi. Park Saeroyi, haksız yere mahkum edilmiş biridir. Itaewon Class, intikam konusuna odaklanırken, dostluk ve dürüstlüğün önemini vurgulayan bir bakış açısına evriliyor.

 

7. Guardian: The Lonely and Great God (2016-2017)

Bu romantik dizinin başlıca rollerinde, Gong Yoo, Lee Dong-wook, Kim Go-eun, Yoo In-na, Yook Sung-jae gibi isimler yer alıyor.
Kim Shin, evlenene kadar ölümsüzlükle lanetlenmiş bir generaldir. Dizi, General ve yıllar önce kurtardığı bir kadının kızı olan Ji Eun-tak arasındaki hüzünlü aşkı konu ediniyor. Eun-tak, generalin ölümsüzlük lanetine son verebilecek tek kişidir, peki bunu yapabilecek mi?

6. Oh My Ghostess

Utangaç bir genç kız olan Na Bong-Sun, bir restoranda şef yardımcısı olarak çalışmaktadır. Bong-Sun, babaannesi sayesinde hayaletleri görebilmeyi öğrenmiştir. Genç kız, baştan çıkarıcı bir hayalet tarafından ele geçirilir. Genç kızın aşık olduğu Kang Sun-Woo ise aynı restoranda şeftir ama onun duygularına karşılık vermez. Bong-Sun’un yeni kişiliği ise son derece dikkat çekicidir ve Sun-Woo ona kayıtsız kalamaz. Dizinin başrollerinde, Park Bo‑young ve Jo Jung‑suk var.

En Popüler Güney Kore Dizileri

 

5. My Love from the Star

Dünyamıza gelen ve tam 400 yıl boyunca burada mahsur kalan uzaylı, kendi gezegenine gitmenin yolunu arar ve nihayet bulur. Ancak, bir aktrisle tanışır ve artık kendi gezegenine dönme fikri o kadar cazip değildir.

Dizide, Kim Soo-hyun, Gianna Jun, Park Hae-Jin gibi oyuncular rol alıyor.

 

4. Oh My Venus

Fazla kilolarıyla başı dertte olan avukat, karizmatik bir antrenörden yardım alır. Dizide, Shin Min-ah, So Ji-sub ve Jung Gyu-woon rol alıyor.

 

İlgili Makale  En Çok İzlenen Yabancı Diziler

 

3. Flower Boy Next Door

Ko Dok-Mi yalnız yaşayan asosyal biridir. Enrigue Keum ise onun komşusudur. Keum, bir gün Dok-Mi’yi kendisini izlerken yakalar ve onun gizemli dünyasına ilgi duymaya başlar. Flower Boy Next Door konusu kısaca böyle. Dizinin başrollerinde, Yoon Shi‑yoon, Park Shin‑hye, Kim Ji‑hoon ve Kim Seul‑gi yer alıyor.

 

2. Personal Taste

Lee Min‑ho, Son Ye‑jin, Yoon Eun‑hye, Kim Ji‑seok dizide rol alan oyuncular. Personal Taste konusu ise bize pek yabancı değil.

Jin-ho bencil ve snob bir adamdır. Gae-In Park ise yakın zaman önce sevdiği adam tarafından terk edilmiş, bu s bunalımdaki bir kadındır. Kadın, kendisine eşcinsel bir oda arkadaşı aramaktadır. Jin-ho, odayı tutabilmek için eşcinsel gibi davranmak zorunda kalır.

1. Squid Game (2021)

Maddi sıkıntı içindeki yüzlerce genç, bir oyun için davet alırlar. Bu hayatta kalma oyununun ödülü 40 milyon dolardır.  En çok izlenen Güney Kore dizileri arasında zirvede yer alan bu yapımın başrollerinde; HoYeon Jung, Lee Yoo‑Mi, Lee Jung‑jae ve Gong Yoo var.

 

İşte, en popüler 20 Güney Kore dizisi bunlar ancak, bu Asya ülkesi, dizi film üretmeye devam ediyorlar. Muhtemelen, önümüzdeki yıllarda yine hit olan yapımlara imza atacaklar.