Keanu Reeves Çok Fazla Acıyla Mücadele Etmek Zorunda Kaldı

Keanu Reeves Çok Fazla Acıyla Mücadele Etmek Zorunda Kaldı

10 Şubat 2018 0 Yazar: admin

1980’li yılların sonunda kariyerine başlayan Keanu Reeves sessiz sakin ilerliyordu. 90’ların sonunda bir ivme yakalasa da esas zirveye çıkmasını sağlayan film ‘Matrix‘ oldu. Bu seri filmde başrol oynayan Keanu Reeves, bir anda aranılan bir aktör haline geldi.Ancak ünlü aktörün hayatında birçoğumuzun bilmediği inişler de mevcut.İşte bu yazımızda Keanu Reeves’in hayatına biraz yakından bakalım istiyoruz…

Neden Çekik Gözlü?

Öncelikle annesinin İngiliz, babasının ise Çin asıllı Havaili olduğunu söylersek neden çekik gözlü olduğu ortaya çıkacaktır.

Keanu Reeves’in sıkıntıları çocukken başladı. Babası henüz o çocukken evi terk etti. Annesi birkaç evllik yaptı,Reeves için çocukluk günleri mutlu geçmedi.

En Yakın Arkadaşını Kaybetti

Reeves’in birbirimize iyi geldik, o özgün bir insandı dediği yakın arkadaşı River Phoenix, hayatını kaybetti. Phoenix öldüğünde 23 yaşındaydı, Reeves elbetteki bu kayıptan çok etkilendi.

Ava adlı 8 aylık bebeklerini kaybeden Reeves, ölen bebeğinin annesi Syme’yi de 2001 yılında bir trafik kazası sebebiyle kaybetti.
Ünlü aktör 2006 yılında bir röportajında şunları söyledi:
“insanlar kayıplar konusunda gitti ve ben daha iyiyim diyebileceğiniz bir yanlış algıya sahiptir. Yanılıyorlar .. Sevdiğin insanlar gittiğinde yalnızsın…”

Kız kardeşi hastalandı…

Kız kardeşinin lösemi olduğunu öğrendiğinde bir kez daha yıkıldı. Onu tedavi ettirdi. Matrix filminden kazandığı paraların büyük bir kısmını da lösemiyi tedavi eden hastanelere bağış yaptı…

 

Hoollywood stüdyo sistemi içinde artık teklif alamayan ünlü aktör, daha çok bağımsız yapımlarda yer alıyor…

 

 

İlgili Makale  Breaking Bad ve Şahsiyet Arasındaki Benzerlik