Leonardo DiCaprio’nun Kumsalı Kapandı!

Leonardo DiCaprio’nun Kumsalı Kapandı!

29 Mart 2018 0 Yazar: admin

Leonardo DiCaprio’nun Kumsalı Kapandı!

Leonardo DİCaprio’nun başrolünde oynadığı ‘The Beach‘ (Kumsal) filminde doğal plato olan Koh Phi Phi Adaları’nda bulunan en ünlü plaj, Maya Plajı kirlilik tehlikesi sebebiyle kapatıldı! Sinemanın yaramaz çocuğu, Danny Boyle filmi olan 2000 tarihli, The Beach adlı filmdeki kumsal adeta filmin başrol oyuncusuydu. Genç bir Amerikalı olan Richard (Leonarda Dİcaprio) yapmacık olmayan ve bağlanacak bir şey bulma umuduyla Tayland’a gider. Orada Fransız bir çift ve Daffy adında yaşlı bir gezginle tanışır. Daffy, ona henüz keşfedilmemiş gizli bir cennetten bahseder. Burası, Maya Körfezi’ydi…. O zaman gencecik bir çocuk olan aktör yıllar karşısında değişime uğrarken,yine insan faktörü sebebiyle yıllar sonra,  Leonardo DiCaprio’nun kumsalı kapandı, demek de bir yandan yanlış olmaz sanırım…

Leonardo DiCaprio’nun Kumsalı Kapandı!

leonardo-dicaprionun-kumsali-kapandi

2000 tarihli The Beach (Kumsal) filminde Maya Plajı, başrol oyuncuları, Leonardo DiCaprio, Robert Caryle, Guillaume Canet, Tilda Swinton ve Virginie Ledoyen’den adeta rol çalıyordu.

Maya Plajı Neden Kapanıyor?

Tayland’daki Koh Phi Phi Adaları,Maya Plajının söz konusu filmin getirdiği şöhret yüzünden kirlilik sorunu yaşıyor. Öyle ki Maya Plajı her gün 200 tekne ve yaklaşık 4000 kişiyi ağırlamak zorunda kalıyor…

Deniz biyologları yaptıkları incelemede bölgede bulunan mercan resiflerinin büyük bir kısmının yok olduğunu ve deniz yaşamının neredeyse ortadan kalktığını görünce harekete geçtiler.

Önemli bir deniz bilimci olan Thon Thamrongnawasawat, Maya Plajı için ilginç bir benzetme yaparak şunları söylüyor, “On yıllardır hiç durmadan çalışan biri gibi, plaj çok yorgun ve tüm güzelliği gitti! Plaj için zamana ihtiyacımız var.” şeklinde konuşuyor.

Birkaç ay süreyle kapalı kalacak olan plaj tekrar açıldığında ise 2000 turist limiti getirilmesi planlanıyor…

İlgili Makale  Dünyanın Takip Ettiği Ünlü Oyuncular

KAYNAK: https://goo.gl/HsvAaF