Margot Robbie Filmleri

Margot Robbie Filmleri

23 Şubat 2018 0 Yazar: admin

Margot Robbie Filmleri

Avustralyalı oyuncu Margot Robbie, güzelliğiyle sinemaseverlerin dikkatini çekmekte gecikmedi. Özellikle Leonarda DiCaprio ile başrolü paylaştığı “The Wolf of Wall Street” adlı filmde dillere destan güzelliğini sergileme konusunda oldukça cüretkar davranması da onun bilinirliğinin artmasında etkili oldu. “Ben, Tonya” adlı filmle Oscar ödülüne aday gösterilen Margot Robbi, artık sadece güzelliğiyle değil, yeteneğiyle de kendisinden bahsettirmeyi başarıyor. 1990 doğumlu Avustralyalı oyuncu, önümüzdeki yıllarda adından çok söz ettirecek görünüyor. İşte sizler için seçtiğimiz, Margot Robbie filmleri

Oscar Ödülüne Aday Gösterilen Güzel Oyuncunun  En İyi Altı Filmi

Focus: Filmde başrolü Will Smith ile paylaşıyor. Hırsızlık, entrika ve aşk üzerine, komedi macera türünde bir hikaye.

margot-robbie-filmleri

Focus-2015

Tarzan Efsanesinin Dönüşü: 2016 yılında çekilen bu film Tarzan’ın özgün bir uyarlamasıdır. Alexander Skarsgard, Tarzan rolüne hayat verirken Tarzan’ın arkadaşı, George Washington Williams rolüyle de usta aktör Samuel L. Jackson izleyici karşısına çıkmıştı. Tarzan’ın eşi Jane rolünü ise tabii ki Margot Robiee üstleniyordu.

margot-robbie-filmleri

Tarzan-2016

 

Whiskey Tango Foxtrot: Gerçek hikayeden uyarlanan bu filmde, Tina Fey, Billy Bob Thornton, Margot Robbie, Martin Freeman yer alıyor. Bir gazetecinin, Afganistan ve Pakistan’da yaşadıkları konu ediliyor.

margot-robbie-filmleri

Whiskey Tango Foxtrot-2016

 

Margot Robbie için Yükselme Dönemi

The Wolf of Wall Street: Martin Scorsese’ nin çektiği 2013 yapımı bir filmdir. Jordan Belfort’un otobiyografik romanından uyarlanan ve Margot Robbie ile Leonarda DiCaprio‘nun başrolde yer aldığı bu film, belki Scorsese’nin en iyi filmi değildir,ancak Margot Robbie için kariyerini parlatan film olduğu kesin. Bu anlamda, The Wolf of Wall Street Margot Robbie filmleri arasında kesinlikle ayrı bir yere sahip.

margot-robbie-filmleri

The Wolf of Wall Street -2013

 

İlgili Makale  Sinema Tarihine Geçmiş Filmlerin Kamera Arkası Görüntüleri

The Wolf of Wall Street konusu, Jordan Belford (Leonarda DiCaprio), 24 yaşında geldiği Wall Street borsasında, yaşadığı kötü deneyimin ardından, kısa süre işsiz kalır. Gazete ilanıyla, daha küçük bir yatırımcı firmasında ve çok daha fazla komisyonla zengin olmak için elinden gelen her şeyi yapar. Kendi firmasını kurmadan hemen önce, pek çok zengin gibi karısından ayrılır ve Margot Robbie’nin canlandırdığı Naomi Lapaglia ile evlenir.

Ben Tonya: Sıra Margot Robbie’nin Oscara aday olduğu filme geldi. Buz patenine tutku derecesinde bağlı olan Tonya Harding, aşırı hırslı bir kişidir. Bu hırsı onu sportmenliğin dışına çıkarır, eski eşinin de yardımıyla 1994 yılında ABD Şampiyonası öncesinde aynı dalda yarıştığı sporcu Nancy Kerrigan’ı sakatlaması için birini tutar. Bu olay nedeniyle yargıyla başı belaya girer…

 

margot-robbie-filmleri

Ben, Tonya – 2017

 

⇒ Bir Zamanlar Hollywood’da: Hit bir dizide rol almış olan, Rick Dalton bir televizyon yıldızıdır. Ancak, Rick Dalton, film sektörüne girmeyi amaçlamaktadır. Rick ve dublörü, Cliff Booth  Hollywood’a girmek için çaba harcasalar da sonunda ilerleyen yaşları sebebiyle bunun  zor olduğunu görürler.

margot-robbie-filmleri

Bir Zamanlar Hollywood’da – 2019

 

Bu arada, Hollywood’da yeni parlamaya başlayan, Sharon Tate, Rick’in komşususdur. (Sinema meraklısı olan hemen herkes, Tate ve Manson Çetesi konusunda az çok bir şeyler bilmektedir)

Bir Zamanlar Hollywood’da filmi oyuncuları 

Margot Robbie bu filmde, Sharon Tate rolüyle izleyici karşısına çıkıyor. Quentin Tarantino imzalı filmde, Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Emile Hirsch, Dakota Fanning ve daha pek çok Hollywood yıldızı, filmde adeta resmi geçit yapıyor.