Matrix Efsanesi Geri Dönüyor

Matrix Efsanesi Geri Dönüyor

16 Mayıs 2020 0 Yazar: admin

Matrix efsanesi geri dönüyor, serinin dördüncü filmi için tarih verildi. 20 yıl önce gösterime giren serinin ilk filmi, sinema dünyasında tüm ezberleri alt üst etmişti. Wachowski  kardeşlerin yazıp yönettiği Matrix, ikinci ve üçüncü filmlerle devam etti. Büyük sükse yapan Matrix, Keanu Reeves’i de bir süperstar seviyesine yükseltti. Şimdi, yine Keanu Reeves, dördüncü kez, Neo karakteriyle izleyici karşısına çıkacak. Peki, Matrix filminin konusu nedir? Matrix 4 ne zaman vizyona girecek? Merak edilen bu soruların yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz. 

Matrix Efsanesi Dördüncü Filmle Geri Dönüyor

 

Matrix, 1999 yılında gösterime girdiğinde çok büyük ses getirmiş ve sinemada yepyeni kapıları ardına kadar aralamıştı. Keanu Reeves bu film sayesinde bir anda süperstar seviyesine yükselirken, Matrix ise kült filmler arasındaki yerini almıştı.

 

Matrix Filmi Konusu

Bilgisayar programcısı olan Neo, gizemli bir adam olan Morpheus’un telkinleriyle kendisini bambaşka bir dünyada bulur. Gerçek sandığı her şeyin birer kurgudan ibaret olduğunu gören Neo, Trinity ve diğer dostlarıyla tanışır. Neo, artık, tekinsiz bir dünyada, sürekli kaçmak zorunda olduğu bir mücadelenin tam merkezindedir.

Filmin büyük ses getirmesinin ardından, seri, 2003 yılında ikinci ve üçüncü filmlerle devam etti. Sadece bilim kurgu meraklılarının değil, tüm sinemaseverlerin hayranlık duyduğu, Matrix efsanesi geri dönüyor, sırada dördüncü film var.

Matrix 4 Ne Zaman Gösterime Girecek?

Wachowski kardeşlerin beraberce yazıp, Lana Wachowski’nin yönetmenliğini üstlendiği serinin dördüncü filminde de yönetmen değişmiyor. Başrolde, Neo karakterine hayat veren, Keanu Reeves yer alacak. Bu oyuncuya, Carrie Anne Moss ve Laurance Fishburne eşlik edecekler.

Matrix 4 filmi çekimlerine, 2020 Şubat ayında başlanmış fakat covid-19 salgını sebebiyle sete ara verilmişti. Yapılan açıklamaya göre, Matrix 4’ün çekimlerine temmuz ayında yeniden başlanacak.

İlgili Makale  Tom Cruise Mission Impossible Çekimlerinde Sakatlandı

Her şeyin beklendiği gitmesi halinde, Matrix 4’ün 21 Mayıs 2021’de vizyona girmesi bekleniyor. Koronavirüs günlerinde, evlerde kalmaktan sıkılan insanlar, 1 yıl sonranın hayalini kurmakla mutlu olur mu bilinmez. Bilinen şu ki, sinema tarihinin en ayrıksı ve başına buyruk yapımının dördüncü filmiyle geri dönecek olması, filmin hayranlarını heyecanlandırmaya yetiyor. Tabi, coronavirüs salgınının ikinci dalgayla yeniden kendini dayatmaması, önemli bir koşul olarak önümüzde duruyor.