Naomi Watts ve Rol Aldığı 7 Film

Naomi Watts ve Rol Aldığı 7 Film başarılı oyuncu Naomi Watts yirmi yılı aşkın süredir devam ettiği oyunculuk hayatında herkesten farklı bir çizgi tutturmayı başardı. Oldukça abartısız ve dengeli bir üslubu olan oyuncu rolünün hakkını verme konusunda ise son derece istekli bir aktris olarak öne çıkıyor.

Naomi Watts Kimdir?

Başarılı oyuncu Naomi Watts, 1968 İngiltere doğumlu. Babasını küçük yaşta kaybeden Naomi, önce Galler ardından ise, Avustralya’ya göç etti. Aynı zamanda Avustralya vatandaşlığına geçen Naomi Watts, oyunculuğa da bu ülkede televizyon dizilerinde aldığı rollerle başladı. 1991 senesinde Avustralya yapımı olan “Flirting” Watts’ın ilk sinema filmi olma özelliği taşımaktadır. Naomi Watts esas çıkışını ise bundan 10 yıl sonra David Lynch’in  senaryosunu yazıp yönettiği Mulholland Çıkmazı adlı filmle yakaladı. Bu tarihten sonra aranan bir oyuncu haline gelen güzel yıldız 2003 yapımı “21 gram” filmiyle Oscar’a aday gösterildi.

Naomi Watts ve Rol Aldığı 7 Film

1-King Kong

Peter Jackson’un 1933 yapımı filminin 2005 versiyonudur. Peter Jackson’un yönettiği filmde Naomi Watts, Ann Darrow rolünde izleyici karşısına çıkarken, Adrien Brody ve Jack Black başrollerde yer alan diğer oyuncular. Carl Denham adındaki bir yönetmen “Kafatası Adası’na giderek üzerinde çalıştığı bir filmi orada tamamalamak istemektedir. Başrol oyuncusu Ann Darrow, adada bir goril tarafından kaçırılır, üstelik bu goril güzel Ann’e aşık olmuştur…

1933 senesinde yapılmış olanla  King Kong 2005 çok çok farklıdır. Bu farkın temelinde ise asla mukayese kabul etmeyecek teknolojik gelişmeler vardır.

naomi-watts-ve-rol-aldigi-7-film

2-Kıyamet Günü

Gerçek bir olaydan yola çıkılarak çekilen film konusunu, 2004’te yaşanan tsunami felaketinden kurtulmayı başaran bir aileyi konu alıyor.  Maria ( Naomi Watts) ve Henry (Ewan McGregor), 3 çocuklarıyla beraber, tatil için Tayland’a giderler. 25 Aralık Aralık günü, Christmas partisinde eğlenen aile, havuz keyfi sırasında korkunç bir gürültüyle irkilirler. Meydana gelen büyük depremin ardından, tsunami, ailenin kaldığı  otelin duvarlarını dev dalgalarla dövmeye başlıyordu.

İlgili Makale  Oscar Ödülleri İki Ay Ertelendi

Naomi Watts ile Ewan McGregor’un başrolde yer aldıkları filmin yönetmeliğini ise, J.A Bayona üstlenmişti.

naomi-watts-ve-rol-aldigi-7-film

Naomi Watts İçin Çıkış Filmi

3-Mulholland Çıkmazı

David Lynch’in  senaryosunu yazıp yönettiği Mulholland Çıkmazı, Cannes Film Festivali’nde en iyi yönetmen ödülü ile ödüllendirilen filmdir. Hollywood’da ünlü bir oyuncu olmak isteyen Betty Elms, bunun için çıktığı yolculuk esnasında iyi bir noktaya ulaşmış bir kadınla tanışır ve aralarında çok erotik bir ilişki başlar.

Bu arada filme adını veren ,Mulholland kavşağında yaşanan bir trafik kazası yaşanır. Bilinç düzeyinde olanla, bilinçaltı olan birbirine karışırken, hayatlarda şizofrenik bir biçimde iç içe geçer. Filmde Naomi Watts ile beraber Laura Harring başrolü paylaşıyor.

Mulholland Çıkmazı analiz için çekilmiş bir film gibidir. Üzerine çok fazla yorum yapılmış ve hala yapılmaktadır.

naomi-watts-ve-rol-aldigi-7-film

4-Halka

Japon korku filmi, Ringu’nun Amerikan uyarlamasıdır. Gore Verbinski’nin  yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerinde, Maomi Watss, Martin Henderson ve Daveigh Chase ile David Dorfman yer almaktadır. Bu filmin konusu ise, seyredilen bir kaset insanların yedi gün sonra ölümüne sebep olmaktadır. Dört genç bu kasedi izledikten yedi gün sonra öldü, iddiası, bir şehir efsanesi midir? Yoksa gerçek mi? Rachel Keller ( Naomi Watts) bu olayları çözmek niyetindedir. Ancak kasedi oğluyla beraber izlemesi onu da riske sokmuştur. Her şeyi çözmek için sadece 1 haftası vardır.

naomi-watts-ve-rol-aldigi-7-film

5-Yasak Aşk

Lil ve Roz çocukluktan itibaren arkadaş olan iki kadındır. Artık ikisinin de yetişkin çocukları vardır. Bu esnada iki delikanlı Ian ve Tom’da arkadaş olmuştur. Filme adını veren Yasak Aşk, iki arkadaş ve delikanlılar arasında yaşanacaktır. Yasak aşk filmi konusu itibariyle sert olsa da anlatımıyla bunu yumuşatmayı başarmaktadır.

İlgili Makale  Deadpool 2 Filminin Fragmanı Yayınlandı

Doris Lessing’in romanından uyarlanan, filmin yönetmeni, Anne Fontaine, oyuncuları ise, Naomi Watts ve Robin Wright…

naomi-watts-ve-rol-aldigi-7-film

6-Ölümcül Oyunlar

Haneke 2007 yılında “Ölümcül oyunlar” filmini 10 yıl sonra bir kez daha yorumluyor.

Ann (Naomi Watts) ve kocası George, oğulları Georgie ile kısa bir tatil yapmak için göl kenarına yazlık evlerine giderler. Buradaki komşuları Fred ve Eva oldukça garip insanlardır. Ann, George ve oğulları Georgie gece boyunca inanılmaz bir kabus yaşarlar…

naomi-watts-ve-rol-aldigi-7-film

7-21 Gram

Alejandro González Iñárritu filmleri arasında özel bir yeri olan bu film Sean Penn’in etkileyici oyunculuğuyla öne çıkarken, diğer başrol oyuncuları da oldukça parlak performans sergiliyorlar.

21 Gram, tam manasıyla üst üste iki kez Oscar ödülü kazanan Meksikalı yönetmen Alejandro González Iñárritu’nun gelişini hissettiren film.

2003 tarihli filmde, Sean Penn, Naomi Watts, Benicio del Toro başrollerde yer aldı.

21 gram konusu ise kısaca şöyle,

Bir trafik kazası neticesinde üç kişinin hayatının kesişmesini eksenine alan film, tesadüflere dayanarak hikayesini anlatırken, sevgi, cesaret, sadakat, tutku ve suçluluk gibi duygularla yüzleşen kahramanlara oldukça incelikli ve yakından bakıyor. Filme ismini veren 21 Gram nedir? diye merak edilen bir konudur. İnsan ölünce 21 Gram hafiflemesine atıfta bulunuyor.

naomi-watts-ve-rol-aldigi-7-film

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.