Oz Dizisi Oyuncusu İdam Edilecek

Oz Dizisi Oyuncusu İdam Edilecek

16 Haziran 2020 0 Yazar: admin

Oz dizisi oyuncusu idam edilecek, gerekçe ise uyuşturucu kaçakçılığı… Oz dizisi oyuncusu Karm Gillespie, Çin’de idam cezasına çarptırıldı. Çin devleti, ünlü oyuncunun uyuşturucu kaçakçılığı yaptığı gerekçesiyle idam cezasına çarptırıldığını açıkladı.

Oz Dizisi Oyuncusu İdama Mahkum Oldu

1997 ile 2003 yılları arasında yayınlanan Oz adlı dizide oynayan Karm Gillespie, dizi sayesinde büyük şöhret yakaladı.
Karm Gillespie, oyunculuk kariyerini noktalamasının ardından yatırım danışmanı olarak çalışmaya başladı. Ünlü oyuncu, 2013 yılında Çin’de 7,5 kilogram uyuşturucuyla yakalandı. Çin Guangzho havaalanında yakalandığı günden bu yana yargılanmasına devam edilen 55 yaşındaki emekli aktör için idam kararı verildi.

 

İlgili Makale  Oscar Ödülleri İki Ay Ertelendi

Oz Dizisi Oyuncusu Karm Gillespie İdam Edilecek mi?

2013 yılında Çin’de uyuşturucu kaçakçılığı suçlamasıyla hapse konulan, Karm Gillespie hakkında medyaya bir açıklama yapılmadı. Ailesi ve arkadaşları, Gillespie’nin nerede olduğunu bilmiyorlardı.
Çin medyasında çıkan haberlerin ardından aile büyük bir şaşkınlık yaşarken, haberler için, (itiraz haklarını olumsuz yönde etkileyeceği gerekçesiyle), kısıtlama talebinde bulundu.

Avustralyalı olan Karm Gillespie için Avustralya başbakanı Scott Morrison, Çin başbakanı ile görüştüğünü fakat değişim sağlayamadıklarını açıkladı. Scott Morrison, bir Avustralya vatandaşının Çin’de idama mahkum edilmesinden dolayı üzgün olduğunu söyledi.

oz-dizisi-oyuncusu-idam-edilecek

Oz Dizisi Konusu

HBO nun 1997 yılında hayata geçirdiği efsanevi dizi Oz, ABD cezaevi sistemini ekranlara taşımaktadır. Gerilim dozu hayli yüksek olan dizide, Afrikalı, İrlandalı, Sicilya mafyasından, Müslüman, Afro Amerikalı ve Neonazi gibi birbirinden tamamen farklı suçlular, cezaevinde bir arada bulunmaktadırlar. 56 bölüm devam eden Oz, genel anlamda cezaevi dizilerine ilham olmuştur.

 

Oz dizisi, 1993 ile 2003 arasında HBO’da yayınlanmış popüler bir projeydi. Karm Gillespie bu dizi ile şöhrete kavuştu. Oyunculuk kariyerin bitiren Karm Gillespie şimdi gerçek bir hapishanede ve idama mahkum edilmiş durumda.

Karm Gillespie, 2013’te Çin’in Guangzho kentinde havaalanında kişisel bagajında 7,5 kilogram uyuşturucu bulunması sebebiyle tutuklandı. 7 yıllık yargılama sonucunda idama mahkum edilen Karm Gillespie için ülkesi Avustralya başbakanı ve ailesi seferber oldular. Ancak, Çin Hükümeti şimdilik uyarılara kulak asmıyor. 55 yaşındaki aktör, şüphesiz bu görüşmelerden olumlu bir sonuç çıkmasını bekliyor. Zira, Avustralya Ticaret bakanı idam kararı konusunda görüşmelere devam edeceklerini ifade ediyor.

Öte yandan Çin’in Gillespie hakkında verdiği idam cezasının, Çin ile Avustralya arasındaki siyasi gerginliklerin bir sonucu olabileceği de konuşuluyor.