Türkiye’de 2019 Yılında En çok İzlenen Filmler

Türkiye’de 2019 Yılında En çok İzlenen Filmler

5 Aralık 2019 4 Yazar: admin

Türkiye’de 2019 yılında en çok izlenen filmler, sinema tutkunları tarafından merak ediliyor. Bu makalemizde, Türkiye’de en çok izlenen filmleri sizler için derledik. Aras Bulut İyinemli’nin başrolünde yer aldığı, ” Koğuştaki Mucize”  4 milyon 987 bin 815 izleyiciyle, Türkiye’de 2019 yılında en çok izlenen filmler arasında zirvede yer aldı. Boxoffice verilerinden yararlanarak hazırladığımız, Türkiye’de en çok izlenen 15 film listemizde sizin izlemediğiniz filmler var mı?

 

Türkiye’de En Çok İzlenen Filmler

1.Koğuştaki Mucize

Film, 1983 yılında bir Ege kasabasında geçiyor. Memo, haksız yere hapse atılır ve idam cezasına çarptırılır. Memo ile kızı Ova’nın tek istediği, adaletin yerini bulmasıdır. Birbirlerine kavuşmaları ancak adaletin yerini bulmasıyla mümkün olacaktır. Mehmet Ada Öztekin’in yönetmenliğini üstlendiği yapım, Türkiye’de 2019 yılında en çok izlenen filmler arasında ilk sırada yer almayı başardı.

En çok izlenen film, gişe Rakamı: 4 milyon 987 bin 815

imdb puanı:8,3

 

 2. Organize İşler Sazan Sarmalı

Organize İşler Sazan Sarmalı, 2005 yapımı “Organize İşler” filminin devamı ve Asım Noyan ile ekibi kaldığı yerden devam ediyorlar.

Nazlı, babası Asım’ı dolandırıcılıktan vazgeçirmek ister. Hatta bu yüzden baba kızın ilişkisi bir dargın bir barışık devam etmektedir. Ancak, babasını kötü işlerden vazgeçirmek isteyen Nazlı, dolandırılır.

İstanbul’un en ünlü dolandırıcısının kızı dolandırılırsa ne olur? Yılmaz Erdoğan, Kıvanç Tatlıtuğ ve Ezgi Mola’nın başrolünde oynadığı film, büyük ilgi gördü.

Gişe Rakamı: 3.537.429 seyirci

imdb: 6

 

Türkiye’de En Çok İzlenen Filmler – 2019

 

3.Recep İvedik 6

 

Recep İvedik 6 filmiyle seri kaldığı yerden devam ediyor. Recep evinde oturduğu bir esnada, kapı çalınır ve postacı gelir. Postacı, Konya’da düzenlenecek olan kuru fasulye festivali için davetiye getirmiştir.

Recep arkadaşı Nurullah ile beraber, yola düşer. Ancak bir dizi talihsizlik sonucu, kendilerini Kenya’da bulurlar. İki arkadaş, Kenya’dan Türkiye’ye geri dönmeyi amaçlamaktadırlar. Ancak aksilikler iki arkadaşın peşini bırakmaz.  Recep İvedik ve arkadaşı Nurullah, iki düşman kabile arasında yaşanan çatışmanın ortasında kalırlar. Recep İvedik serinin 6. filmiyle, Türkiye’de 2019 yılında en çok izlenen filmler arasına girmeyi başardı. Görünen o ki, Recep artık uluslararası çalışıyor. Dünya büyük bir tehdit altında!

Gişe Rakamı: 3.528.967 seyirci

imdb: 2,4

4. Avengers: Endgame

Korkunç Titan Thanos, amacına ulaşmış ve evrenin yarısını yok etmeyi başarmıştır. Avengers: Endgame’de popüler süper kahramanlar, Captain Marvel’la beraber, Thonas’a karşı mücadeleye devam ederler. Marvel Simematik Evreni’ndeki kahramanlar bitmiyor, üstelik de ilgi görüyor,  işte bu yapım da, Türkiye’de 2019 yılında en çok izlenen filmler arasına giriyor.

 

Ayrıca bakınız; 

İlgili Makale  Scorsese Marvel Filmlerine Meydan Okudu

 

Gişe Rakamı: 2.480.284 seyirci

imdb: 8,5

 

5. Kral Şakir Korsanlar Diyarı

Okyanustan çıkan dev bir yaratık, şehre yaklaşmaya başlar. Şehri tehdit eden canavarı sadece, altın savaş topu yenebilir. Kahramanlarımız, Şakir ve ailesi, topu bulmak için yola çıkarlar ancak, Bermuda Şeytan Üçgeni’ndeki bir kürenin içinde hapsolurlar. Bu animasyon filmi, 2019’da en çok izlenen filmler arasında yer almayı başardı.

Burası, canavarların ve korsanların yaşadığı bir fantastik bir evrendir. Şakir ve ailesi bu fantastik evrende topu bularak, şehre dönmek zorundadırlar.

Gişe Rakamı: 2.078.032 seyirci

imbd: 4,7

2019 Yılında En Çok İzlenen Filmler

6. Joker

Arthur Fleck, Gotham kentinde yaşayan ve yüzünde iki maskesi olan bir adamdır. Gündüz iş için palyaço maskesi takar. Diğer maskesi ise, kendisini çevreyle uyumlu gibi göstermek istediği maskedir.

Babasız büyüyen Arthur’un yalnızlığı ve etrafıyla olan uyumsuzluğu giderek artmaktadır.

Gişe Rakamı: 1.859.187 seyirci

imbd: 8,7

 

7. Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw

Hobbs, kanunlara bağlı bir adamdır. Shaw ise yerine göre yasaları rahatlıkla çiğneyebilen biridir. Shaw, Hobss’u öldürmeye kalkmış, Hobbs ise onu hapse yollamıştır. Amerikalı Hobss ile İngiliz Shaw, birbirine son derece zıt iki kişidir.

Bu iki zıt adam, dünyayı tehdit eden, biyolojik bir tehlikeye karşı birlikte çalışmak zorunda kalırlar. Bundan pek memnun olmasalar da başka çareleri olmadığını görürler.

Gişe Rakamı: 1.446.121 seyirci

Imdb: 6,5

8. Can Dostlar

Çocuklar sürekli telefonlarıyla oynamaktadır. Artık sokakta oynamayı unutmuş olan çocuklar, mahalleye yeni taşınan arkadaşlarının ısrarıyla parkta oynamaya karar verirler. Ancak, parka bitişik bir evde oturan Kötü Kazım, parka gelenlere rahat vermez. Çocuklar, bir araya gelerek parklarını Kötü Kazım’dan geri alabilecekler mi?

Gişe Rakamı: 1.079.931 seyirci

imdb: 5,4

9. Captain Marvel

İki uzay ırkı arasında yaşanan büyük bir savaş dünyaya kadar ulaşır. Carol Danvers, evrenin süper kahramanı olmanın sorumluluğunu anlayacaktır. Midesi hala süper kahraman filmi kaldıran bir seyirci topluluğu olduğu kesin, bu sebeple, Captain Marvel en çok izlenen filmler arasında kendisine yer buluyor.

Gişe Rakamı: 1.079.931 seyirci

İmdb: 6,9

10. Karlar Ülkesi

Elsa, kendisi açısından çok önemli bir soruya cevap bulmak ister. Neden büyülü güçlere sahip olduğunu öğrenmek istemektedir, bunun için Erindel’in dışında bilinmeyene doğru bir yolculuğa çıkar. Elsa, Anna, Olaf, Kristoff ve Sven ile çıktığı bu yolculukta sıra dışı olaylar yaşayacak ve yolculuk fantastik bir hal alacaktır. Film, arkadaşların bu macerasını konu alıyor.

Gişe Rakamı: 962.995 seyirci

İmdb: 7,3

Türkiye’de 2019’un En Çok İzlenen Filmleri

 

11. John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick, kendisi için 14 milyon dolar ödül konulmuş bir kaçaktır. Ayrıca, Continental Hotel sınırlarında, Yüksek Şura Üyesi bir kişiyi öldürmüştür. Wick’in infaz edilmesi normal sonuç olurdu. Ancak, yönetici Winston ona bir şans verir. Hiçbir hizmet alma hakkı olmayacak, diğer üyelerle iletişimi kesilecek ve New Yorktan çıkmak için sadece hizmet sektörünü kullanabilecektir. Bana göre, dizginsiz bir şiddet, bir kör dövüşü olan, John Wick: Chapter 3 – Parabellum’u beğenen kişilerin sayısı hayli fazla, bundan ötürü, yapım Türkiye’de en fazla izlenen filmlerden biri oluyor.

Gişe Rakamı: 944.173 seyirci

imdb: 7,6

 

12. Örümcek Adam: Evden Uzakta

Peter Parker arkadaşlarıyla bir okul gezisi için evinden uzaktadır. Ancak, şartlar Peter Parker’ı Örümcek Adam gerçeğini kabullenmeye zorlar. En sevilen kahramanlardan biri olan, Örümcek Adam, yine, yeniden bizlerle, bu gidişle Örümcek Adam’dan bile bıktıracaklar.

Gişe Rakamı: 942.651 seyirci

imdb: 7,6

13. Çiçero

Film, 2. Dünya Savaşı yıllarında geçiyor. İlyas Bazna, Ankara’da İngiliz Büyükelçiliği’nde uşak olarak çalışan biridir. Görüntüde böyle olmasına rağmen, Bazna, “Çiçero” kod adıyla Almanlar için casusluk yapmaya başlar.

Gişe Rakamı: 936.601 seyirci

İmdb: 6,6

14. Kara Komik Filmler

Cem Yılmaz’ın İki film birden konseptiyle çektiği “Kara Komik Filmler” 2 Arada ve Kaçamak isimli iki filmden oluşuyor.

Kaçamak adlı filmde, eşlerine yalan söyleyerek lüks bir mekana eğlenmeye giden arkadaşların, yakınlarına uzaylılar iniş yapar. Film, bunun üzerine gelişen olayları konu ediniyor.

2 Arada adlı filmde ise arabalı vapurda çalışan Metin’in başından geçenler anlatılıyor.

Gişe Rakamı: 700.442 seyirci

imdb: 6,5

15. Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu

Kariyerinde, 3 Olimpiyat Altın Madalyası, 47 Dünya Rekoru, 7 Dünya Şampiyonluğu ve 6 Avrupa Şampiyonluğu olan Naim Süleymanoğlu dünya tarihine geçti. Film, Cep Herkülü lakaplı Naim Süleymanuğlu’nun başarı ve mücadele dolu hayatını anlatıyor. Gösterime girmesinin üstünden az bir süre geçmiş olmasına rağmen yapım, Türkiye’de 2019 yılında en çok izlenen filmler arasında kendisine yer buluyor.

Gişe Rakamı: 739.252 seyirci

imdb: 8,8

Türkiye’de en çok izlenen filmler, merak edilmektedir. İşte 2019’un en çok izlenen filmleri,  bu izleyicinin kararı üzerine etkili olmalı mı;  bence hayır. Filmin gişesi, izleyicinin kararını etkiler mi; kesinlikle evet.