Korona Günleri Böyle Geçiyor

Korona Günleri Böyle Geçiyor

22 Haziran 2020 0 Yazar: admin

Korona günleri böyle geçiyor,

Sıkılıyoruz, daralıyoruz, bunalıyoruz. Bu sebeple sosyal mesafeyi es geçiyoruz. Bazen korkuyoruz, bezen korkuyu unutuyoruz. İşte, korona günleri böyle geçiyor, yuvarlanıp gidiyoruz.

 

Kitap Okuyoruz

Koronavirüs günlerini kitap okuyarak geçirmek isteyenlerin ilk tercihi, Jose Saramago’nun distopik romanı Körlük oldu. Körlük adlı romanı, bilime merak saranların tercihi olan,Tüfek, Mikrop ve Çelik takip ederken, Momo adlı roman da en çok okunanlar arasında yer buldu.

Film İzliyoruz

Korona günlerinde, dijital platformların altı üstüne getirildi. Ne var ne yoksa izlendi. Ayrıca, salgın filmlerine olan ilgi olağanüstü düzeyde artış gösterdi.

İlgili Makale  Salgın Filmleri Trend Oldu

 

Sosyal Medyayı Yoğun Olarak Kullanıyoruz

Sosyal medyada pek fazla vakit geçirmeyen kişiler, ‘ hazır evdeyim, yapacak bir şey de yok bari, şu sosyal medyaya ben de dahil olayım” diye düşündüler. Tek bir tweet atarak, dünyayı değiştirebileceğini düşünenler, bu fikrin bir yanılsamadan ibaret olduğunu çabucak anladılar mı?
Meydan yine trollere kaldı. Ancak, onlar da Twitter tarafından atıldı. Koronavirüs günlerinde, en güzel gelişmelerden biri buydu.

Korona Günleri Nasıl Geçiyor?

Baroların Yürüyüşünü Takip Ediyoruz

korona-gunleri-boyle-geciyor

İktidarın baroların seçim sistemini ve yapısını değiştirme girişimine barolardan tepki geldi. Barolar, yürüyüş yapmak istedi ama o da yasak!
Barolar, polis engeliyle karşılaştı. Korona günlerinde, baroların savunma hakkı için verdiği mücadelelerini takip ediyoruz.

Maskeyi Yanlış Kullananlara Kızıyoruz

korona-gunleri-boyle-geciyor

Bakan Fahrettin Koca’nın sosyal medya paylaşımıyla gördük ve birçoğumuz çok kızdık. Adam, maskeyi, gözünü kapatmak kullanmıştı. Ayrıca, maskeyi çenesinin altına takanlar, burnunu açıkta bırakanları gördüğümüzde, ‘ nasıl bitecek bu korona” diye sormaktan kendimizi alamıyoruz.

Bilim İnsanlarını Seyrediyoruz

Televizyon ekranlarındaki tartışma programları, genel olarak sevilmiyordu. Karşısındakini konuşturmamak üzerine pozisyon almış yandaşlar, moderatör tarafından görmezden geliniyor ve havanda su dövülüyordu. Ancak koronavirüs pandemisi süresince, memleketimizin okur yazar insanlar ekranlara çıktı ‘vay be ülkemizin ne kadar yetişmiş insanı varmış” dedik, sevindik.

Korona Günlerinde Mehmet Metiner Kavgası İzledik

Ancak, Mehmet Metiner korona günlerinde de sahneye çıktı. Öztürk Yılmaz ile Mehmet Metiner kavgası korona günlerinde, bilim insanlarının seviyeli üslubunun ne anlama geldiğini bir kez daha anlamamızı sağladı.

 

Dr. Serdar Savaş’ın Öfke Patlamasını İzledik

Bilim insanlarının seviyeli üslubu dedik ama ne o nazar mı değdi? Fatih Altaylı’nın hazırlayıp sunduğu Teke Tek programında, Dr. Serdar Savaş bir an öfke patlaması yaşadı. Geri vitesi hemen buldu, özür diledi. Ne diyelim, eğitimli insanın hali başka, hata yapsa da, hiç değilse özür dilemeyi biliyor.

LGS Sınavını Konuşuyoruz

korona-gunleri-boyle-geciyor

Korona günlerinde LGS tartışması yaşıyoruz. Dr. Serdar Savaş’ın da bu derece sinirlenmesinde etken olan buydu. Bakan Ziya Selçuk’un, ‘LGS mecburi değil, isteyen girmeyebilir’ şeklindeki açıklamasıyla topu, ailelere ve öğrencilere atması, öfkeyi ve endişeyi dindirmedi.

AVM Kuyruklarını Konuştuk

korona-gunleri-boyle-geciyor

Pandemi sürecinde, ekonomi olumsuz yönde etkilendi. Bu sebeple normalleşme çabaları başladı. 11 Mayıs itibariyle AVM’ler kapılarını açtı.
Kimse gitmez diye düşünenler, hayal kırıklığına uğradık. Millet, AVM kapısında kuyruk oluşturdu. İşte, korona günleri böyle geçiyor, bu süreç ne zaman ve nasıl bitecek? Artık, tek istediğimiz, maske takmadan sokağa çıkabilmek, başka sorunlarımız, baki…

Arka Sokaklar Pandemi Tanımadı

koronavirus-gunleri-boyle-geciyor

Yaklaşık 50 yıldır(!) devam eden Arka Sokaklar, koronavirüs dinler mi? Tabi dinlemez, komiser Mesut, komiser Hüsnü ve diğerleri, yüzleri maskeli olarak, suçluları kovaladılar.