Avrupa’nın En Büyük Genelevi Battı

Avrupa’nın En Büyük Genelevi Battı

5 Ocak 2021 0 Yazar: admin

Avrupa’nın en büyük genelevi battı; sebep coronavirüs. Almanya’da müşterilerine para iade garantisiyle hizmet sunan Pascha isimli genelev, Korona salgınına dayanamadı. Covid-19 pandemisi elbette hayatlarımızı olumsuz yönde etkiledi. Ancak, Almanya’da 1995’ten beri faaliyetlerini sürdüren Pacsca’nın iflası, korona salgınının ne boyutta olduğunu tam manasıyla anlamamıza imkan veriyor! Avrupa’nın en büyük genelevi ikinci dalgaya dayanamadı ve faaliyetlerine son verdi.

Avrupa’nın En Büyük Genelevi İflas Etti

 

Almanya’nın Köln kentinde 9 bin metrekarelik bir alana kurulu ve 12 katlı olan Pascha bu özelliği sebebiyle, sadece Almanya’nın değil, Avrupa’nın da en büyük geneleviydi.

Genelev ilk olarak, 1972’de Eros Center ismiyle açıldı. 1995 yılında Eros Center’in sahibiyle beraber ismi de değişti. Genelevin yeni adı Pascha oldu. Bunu izleyen yıllarda, Münih, Salzburg ve Linz’de aynı isim altında başka evler de faaliyete geçti.

 

Uzun yıllardan beri faaliyetlerine devam eden Pascha, Covid-19 salgını sebebiyle bir süre önce iflasını açıkladı. Ancak, mekan, korona yardımları ve ek hijyen tedbirleriyle faaliyetlerine devam etti. Almanya, ikinci dalgada vaka sayısının artmasını engellemek için yeniden tam kapanmaya gitti.  Pascha, ikinci dalgayla gelen kapanmaya dayanamadı ve faaliyetlerini sonlandırdı. Avrupa’nın en büyük genelevi, sürekli çalışan 60 çalışanın çıkışını verdi.

 

İlgili Makale  Robotlar Fuhuş Bataklığına Sürükleniyor!

 

Pascha Para İade Garantisi Veriyordu

 

Avrupa’nın en ünlü genelevi olan Köln kentindeki Pascha, memnun kalmayan müşterilerine para iade garantisi veriyordu. Kendi özel gazetesini de çıkaran Pascha’nın çok bilinen özelliklerine bakmak gerekirse;

*Mekanda ortalama, 150 seks işçisi çalışıyordu.

*12 katlı olan genelev binasının her katı bir ülke adını taşıyordu.

*126 özel odası vardı.

*Mekanda restoran, butik, güzellik merkezi, büfe, güneşlenme alanı ve çamaşırhane vardı.

*Pascha’nın bir gece kulübü vardı.  2009 yılında Amerikalı rapçi 50 Cent, Pascha’nın gece kulübünde bir konser verdi.

İşte, 1 yıla yaklaşan koronavirüs pandemisi sebebiyle Avrupa’nın en büyük genelevi battı, yani, pandemi gerçekten hayatlarımızı olumsuz bir şekilde etkiliyor.

Pandeminin hayatı ne kadar derinden etkilediğini Pascha’nın kapanmasından daha iyi anlatabilecek bir olay var mıdır, bilemedim. O halde tedbirlere daha sıkı uyalım, maske, mesafe ve hijyen kurallarından taviz vermeyelim…

Kaynak: 1

Kaynak: 2