Çin’deki Cam Köprüde İzdiham!

Çin’deki cam köprüde izdiham yaşandı. Yerden 218 metre yükseklikteki köprüde halkın yoğun ilgisi sebebiyle  adeta trafik sıkıştı, metrelerce yüksekte ziyaretçiler cam köprünün üzerinde mahsur kaldı.

Çin’deki Cam Köprüde İzdiham!

Çin’in Hebei bölgesinde bulunan köprü, dünyadaki en uzun cam köprü olarak biliniyor.Yaklaşık 1000 adet camdan oluşan köprü, 448 metreyle dünyanın en uzun köprüsü. Köprü beklenenden fazla ilgi görünce,yoğunluk faciaya davetiye çıkardı.

 

Her konudaki farklılıkları, özgünlükleri, Çin’i dünyanın gündeminde tutmaya devam ediyor. ‘Çin Seddi’  yüzyıllar ötesinden gelen ilginç bir yapı. Bununla beraber Çin’de Paris benzeri bir kentin yapılmış olması Çin’e ait bir diğer ilginçlik!  Çin’deki cam köprü bu ülkenin özgün yapılarından biri. Başka ülkelerde de cam köprüler var dünyanın en uzun cam köprüsü elbette Çin’de…

448 metre uzunluğunda ve 218 metre yükseklikte olan bu köprüye ziyaretçilerin ilgisi fazla olunca  köprüde yaşanan yoğunluk ciddi bir tehlike yarattı. yetkililer bundan böyle cam köprü için ziyaretçi sınırlaması getirdi.

İlgili Makale  Finlandiya’da Kadın Hükümeti Kuruldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.