Diş Dolgusu Eczanelerde Satılacak!

Diş dolgusu eczanelerde satılacak. Washington Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü ile Ağız Sağlığı Bilimleri diş dolgusunu tarihe gömecek harika bir keşfe imza attılar.  Profesör Mehmet Sarıkaya’nın başında olduğu araştırma ekibi, diş minesinin yeniden oluşabildiğini tespit ettiler. Eğer bu yöntem tam manasıyla kullanılmaya başlanırsa tıpkı diş macunu gibi, diş minesinin yeniden oluşmasını sağlayan formül eczanelerde satılabilecek.

dis-dolgusu-eczanelerde-satilacak

Diş Dolgusu Eczanelerden Alınabilecek

Profesör Mehmet Sarıkaya ve ekibi, Washington Üniversitesi’nde yaptıkları araştırma sonucu, diş dolgusunu tarihe gömebilecek önemli bir buluşa imza attılar. Buna göre ekip, peptidleri kullanarak diş minesini adeta yenileyen bir madde elde etmeyi başardı. Bu formülün aynı diş macunu gibi eczanelerde satılmasının mümkün olabileceği açıklandı.

Diş Dolgusu Tarihe Karışacak

Profesör Mehmet Sarıkaya “Peptidlerin diş minesinde sağladığı onarım, mevcut diş tedavi yöntemlerinden çok daha sağlıklı bir seçenek” sözleriyle çalışması hakkında bilgi verdi.

dis-dolgusu-eczanelerde-satilacak

 

Birçok insanın dişçi korkusu sebebiyle sağlıksız dişlere katlanmak zorunda olduğu düşünülürse bu buluşun çok hayati bir öneme sahip olduğu anlaşılacaktır. Diş dolgusu, dişçi korkusunun esas nedenidir desek sanırım abartmış olmayız! Dolayısıyla diş dolgusu ile benzer işlevi yapacak olan bu formülün eczanelerden satın alınabilecek olması insanların sağlıklı dişlere kavuşmasını son derece kolaylaştıracaktır. Üstelik Mehmet Sarıkaya’nın da ifade ettiği bu yöntem vücudun kendisini yenileme özelliğinden faydalanarak geliştirildiğinden hem daha sağlıklı, hem de kıt aklımla tahmin ediyorum ki yeni kapılar açması da muhtemel bir buluş olacaktır.

Kıytırık kertenkelenin yaptığını biz insanlar neden yapamayalım?

İlgili Makale  Dünyanın En Küçük Yüzölçüme Sahip On Üç Ülkesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.