Dünyada Koronavirüs Vaka Sayısı

Dünyada Koronavirüs Vaka Sayısı

18 Mart 2020 0 Yazar: admin

Dünyada koronavirüs vaka sayısı, hızla artıyor. Türkiye’de de bugünden sonra yeni vakalar ve can kayıpları görmemiz olanak dahilinde. Sağlık Bakanı, Türkiye’de ilk vakayı 11 Mart 2020’de açıkladı.  18 Mart itibariyle, vaka sayısı 98’e yükseldi ve maalesef bir kişi hayatını kaybetti.

Dünyada koronavirüs vakalarının sayısı , 208 bin 471 oldu. Corona virüsü sebebiyle 8312 kişi hayatını kaybetti. Tedavi sonrası sağlığına kavuşanların sayısı ise 83 bin 909 oldu.

 

Dünyada Koronavirüs Vaka ve Ölü Sayısı

Çin’de başlayan koronavirüs salgını, 2020 yılının ilk aylarında dünyayı etkisi altına aldı. Avrupa’da özellikle, İtalya ve İspanya gibi ülkeler, corona virüsü sebebiyle dehşeti yaşıyor.

 

dunyada-koronavirus-vaka-sayisi

Avrupa’da özellikle İtalya, corona virüsü sebebiyle zor günlerden geçiyor.

 

Avusturya ve İngiltere’de Koronavirüs Sebebiyle Türkler de Öldü

Avusturya’da 28 yaşındaki bir Türk kadın koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti. Genç kadının, böbrek hastalığı ve şeker hastalığı olduğu bilgisi kayıtlara geçti. Bilindiği kronik hastalığı olanlar, Covid-19 için risk grubunu oluşturuyorlar. İngiltere’nin başkenti Londra’da da astım ve şeker hastalığı olan 54 yaşındaki bir Türk vefat etti.

Dünyada koronavirüs tanı sayısı artmaya devam ediyor. Ülkemizde ilk koronavirüs vakası 11 Mart 2020 günü  açıklandı. Ne yazık ki kötü haber de geldi. Türkiye’de koronavirüs sebebiyle ilk ölüm 18 Mart’ta gerçekleşti. 89 yaşındaki bir vatandaşımızın hayatını kaybettiğini, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı.

 

Kaynak: 1

İlgili Makale  Azerbaycan Ermenistan Savaşı ve Sebepleri