Dünyada Koronavirüs Vaka Sayısı

dunyada-koronavirus-vaka-sayisi

Dünyada koronavirüs vaka sayısı, hızla artıyor. Türkiye’de ilk vaka 11 Mart’ta görülmüştü. 18 Mart itibariyle, vaka sayısı 98’e yükselirken, bir kişi de hayatını kaybetti.

Dünyada koronavirüs vaka sayısı, 208 bin 471 oldu. Corona virüsü sebebiyle 8312 kişi hayatını kaybetti. Tedavi sonrası sağlığına kavuşanların sayısı ise 83 bin 909 oldu.

 

Dünyada Koronavirüs Vaka ve Ölü Sayısı

Çin’de başlayan koronavirüs salgını, 2020 yılının ilk aylarında dünyaya yayıldı. Avrupa’da özellikle, İtalya ve İspanya gibi ülkeler, corona virüsü sebebiyle dehşeti yaşıyor.

 

dunyada-koronavirus-vaka-sayisi
Avrupa’da özellikle İtalya, corona virüsü sebebiyle zor günlerden geçiyor.

 

 

Dünyada koronavirüs tanı sayısı artmaya devam ediyor. Dünyada tablo buyken, Türkiye’de koronavirüs sebebiyle ilk ölüm 18 Mart’ta gerçekleşti. 89 yaşındaki bir vatandaşımızın hayatını kaybettiğini, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı.

 

 

 

Bununla birlikte, Avusturya’da 28 yaşındaki bir Türk kadın koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti. Genç kadının, böbrek hastalığı ve şeker hastalığı olduğu açıklandı. İngiltere’nin başkenti Londra’da da astım ve şeker hastalığı olan 54 yaşındaki bir Türk vefat etti.

 

İlgili Makale  Navtex Nedir? Navtex İlanı Ne Anlama Gelir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.