Hyundai Otonom Araç Sektörüne Girdi

hyundai-otonom-arac-sektorune-girdi

Hyundai otonom araç sektörüne girdi, Güney Koreli otomobil devi, otonom araç konusunda iddiasını ortaya koyacak bir ortaklığa imza attı.

Büyük otomobil şirketleri, otonom araç konusunda sıkı bir şekilde çalışıyorlar. Hyundai otonom araçlar konusundaki bu gelişmelere uzak kalmamak adına, atağa geçti. Hyundai,  Aptiv ile kurduğu ortaklıkla otonom araç sektörüne güçlü bir şekilde girdi. Otomobil devi Hyundai, Aptiv ile otonom araç konusunda proje geliştirdi ve aşama kaydetmeyi başardı. Hyundai otonom araçları 2020 yılında test etmeyi planlıyor. Her şey yolunda giderse, otomobillere ait platformlar, 2022’de piyasaya sürülecek.

Hyundai Otonom Araç Sektörüne İddialı Girdi

Hyundai otonom araç sektörüne iddialı girdi, Aptiv ile yaptığı ortaklık, şirketin iddiasını ortaya koyuyor. Hyundai, tarafından belirlenen yol haritasına göre, 2020 yılında araçlar test edilecek. Hyundai imzalı otonom araç platformları, 2022 yılında piyasaya sunulacak.

Hyundai ve Aptiv Ortaklık Şartları

Hyundai ve Aptiv ortaklık şartları merak ediliyor. Otonom araç konusundaki ortaklığın yönetimi, Aptiv yöneticisi olan Karl Lagnemma’a ait olacak, bununla beraber, ortaklık %50 olacak.

Hyundai ve Aptiv ortaklık şartlarının diğer maddeleri ise;

  • Aptiv otonom araç teknolojisini getirecek. Ayrıca, otonom teknolojisine bağlı fikri mülkiyet haklarını getirecek. Aptiv, bunlarla beraber, 700 çalışanını da ortaklığa dahil edecek.
  • Otomobil devi Hyundai ise, ortaklığa AR-GE ve araç mühendisliği konularında katkı verecek.

Hyundai ve Aptiv Ortaklığı Ne Sonuç Verir?

Hyundai ve Aptiv ortaklığı ne sonuç verir, bu otomobil meraklıları tarafından merak edilen bir sorudur. Genel kanı, Aptiv’in, Hyundai’nin projelerinin hızlanmasına katkıda bulunacağı yönünde. Zira, Güney Koreli otomobil devinin, sürücüsüz otomobil konusunda, Volvo, Ford gibi güçlü rakipleri bulunuyor.

Öte yandan ortaklığın Aptiv’e ne sağlayacağı da merak ediliyor. Aptiv daha önce Lyft ile yaptığı ortaklıkla biliniyor. Bu kez Hyundai gibi bir devle ortaklık kurması, Aptiv’in küresel ölçekte bilinmesini sağlayabilir. Böylelikle, dünya genelinde otomobillerde Aptiv sistemleri daha fazla kullanılabilir. Otomobil meraklıları bu senaryolardan önce, Hyundai ve Aptiv ortaklığının 2020 yılındaki testlerinin başarılı geçmesi gerektiğini düşünüyor.

İlgili Makale  Sibirya’da Kutup Ayısı Kent Merkezine İndi

Hyundai otonom araç sektörüne girdi  üstelik güçlü girdi. Sürücüsüz araçlar artık giderek yaklaşıyor.

Sürücüsüz araç teknolojisinin yaygınlaşması, insanlık için olumlu bir durum mu, bilemedim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.