Kirill Tereshin ‘Temel Reis’ Olarak Anılıyor

kirill-tereshin-temel-reis-olarak-aniliyor

Kirill Tereshin, Temel Reis olarak anılıyor,  kol kaslarıyla dikkat çekmek istiyordu ve bunu gerçekten başardı! Genç adam kolları sebebiyle, ‘Temel Reis‘ lakabıyla anılmaya başladı.

Kirill Tereshin, pek çok kişi gibi, otobüs tekerleği büyüklüğündeki kol kasları olmasını istiyordu. Ancak, 23 yaşındaki Kirill Tereshin, bunun için riskli bir yöntem seçti. Kollarına petrol jölesi enjekte ettiren, Tereshin, güçlü görünen kollara sahip olmayı umuyordu ama kollarını kaybetme tehlikesi yaşadı.

Bunun üzerine ameliyat olan Tereshin için, en az üç ameliyat daha gerektiğini açıklayan doktorlar, damarlar ve sinirlerin korunmasının önemini vurguluyorlar.  Buna ek olarak doktorlar, gencin kollarında kas kaybı yaşanacağını belirtiyorlar.

Kirill Tereshin Toplam Dört Operasyon Geçirecek

Kirill Tereshin ameliyat oldu ve üç kez daha ameliyat masasına yatacak. Başka bir ifadeyle toplam dört kez operasyon geçirecek. Moskova Devlet Tıp Üniversitesi Baş Cerrahı, Dmitry Melnikov, operasyonun dörtte birini gerçekleştirdiklerini, her şey yolunda giderse, Kirill’in üç operasyon daha geçireceğini söylüyor.

Dmitry Melnikov, petrol jölesi’nin enjeksiyon için değil, dış uygulama için tasarlandığına dikkat çekiyor. Tecrübeli cerrah, ortaya çıkan sorunu, “Petrol jölesi, kaslarda yayıldı ve doku kaybına sebep oldu” sözleriyle açıklıyor.

Kirill güçlü görünen kaslara sahip olmak için her iki koluna, yaklaşık üç litre petrol jölesi enjekte ettirdi. Kas şişerek, kan akışını engelledi ve dokunun ölümüne sebep oldu. Bunun sonrasında, Kirill, yüksek ateş ve halsizlik şikayetleri yaşamaya başladı.

Cerrah Dmitry Melnikov,  yine de Kirill Tereshin’in şanslı olduğunun altını çiziyor.

Melnikov, ” Hasarın sadece kollarında kalması vücuduna yayılmaması, genç adamın hayati tehlike yaşamasının önüne geçti, petrol jölesi böbrekleri etkileyebilirdi” diyor.

Rusya’da “petrol jölesi” dolgu maddesi olarak sıkça kullanılıyor. Ülkede, bu sebeple pek çok kişi sorun yaşadı. Melnikov, jöleyi, daha evvel yüzlerine ve kalçalarına enjekte ettiren insanlar gördüğünü sözlerine ekliyor.

İlgili Makale  Beyninde Çıkan Diş ile Yaşayan Deniz Mızraklı

Kirill Tereshin, Temel Reis Olmaktan Rahatsız

Vücut geliştirme, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de bir çılgınlık halini almış durumda, hemen her erkek, şişmiş kollara sahip olmak istiyor. Bunun için havasız ortamlarda saatlerce kalmayı göze alıyor ve içinde ne olduğunu bilmedikleri bazı takviye gıdaları kullanmakta sakınca görmüyorlar. Tereshin’de işte bu gençlerden biri. 

Kirill Tereshin, Temel Reis olarak anılıyor,  eski haline dönebilmek için birkaç operasyona ve belki uzun bir tedaviye ihtiyacı olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.