Obama Kendi Tablosunu Beğendi..!

Obama Kendi Tablosunu Beğendi..!

13 Şubat 2018 0 Yazar: admin

ABD’de eski başkanların portrelerinin yapılması bir gelenektir. Bu kez sıra eski başkan Barack ve eşi  Michelle Obama çiftindeydi.

Tablosunun açılışına eşiyle birlikte  katılan, ABD’nin 44. başkanı Barack Obama esprileriyle güldürdü.

Obama,” Daha az beyaz saçlar ve daha küçük kulaklar konusunda sanatçıyla pazarlık ettim ama onun dürüstlüğü buna izin vermedi” şeklinde konuştu.Bununla beraber yine de Obama kendi tablosunu beğendi.

Portrede,Chicago’nun, chyrsanthemum ve Hawaii için Yasemin var; Obama’nın mirasının sembolü olan bazı Afrika mavi lilyumları bile var.

Michelle Obama ise seyirciler arasındaki hitaben anne ne harika değil mi? dedikten sonra,”Bu siyahi gençlere ilham verecektir. Bu portreler onlara cesaret kazandıracaktır.” şeklinde konuştu.

Görev süresi dolan ABD başkanlarının portrelerinin yapılması bir gelenek. Bu portreler Ulusal Portre Galerisi tarafından yapılıyor.Öte yandan hem Barack Obama’nın portresini yapan sanatçı Willey,hem de Michelle Obama’nın portresini yapan Sherald siyahi sanatçılardı.Siyahi sanatçıların Bu Ulusal Portre Galerisine resim yapması da bir ilk oldu. Tıpkı Obama’nın başkanlığı gibi.

İlgili Makale  2018 Yılı Mart Ayını En iyi Anlatan Fotoğraflar