Kanadalı,Bill Pendergast, Loto İkramiyesiyle Yanan Evini Yaptırma Şansına Kavuştu

Kanada’da yaşayan Bil Pendergast, hasta olan babasını ziyarete gittiğinde bir loto bileti satın aldı.  İkramiye isabet eden biletin kendi biletini satın aldığı dükkan olduğunu görünce heyecanlandı. Doğruca o dükkana giden Pendergast, sahiden 1 milyon Kanada doları kazandığını öğrenince çok sevindi.Bu Pendergast için erken emeklilik anlamına geliyordu ama daha önemli bir anlamı da vardı.

Loto İkramiyesiyle Yanan Evini Yaptırma Şansına Kavuştu

Kanada Fort McMurray’da 2016 yılında meydana gelen yangında bölgedeki evlerin beşte biri etkilenmişti.Burada yaşayan yaklaşık 100 bin kişi tahliye edilmiş hayati tehlikenin önüne geçilmeye çalışılmıştı.

Evi yananlardan biri de Bill Pendergast’tı. 2016 senesinden beri evinin hala eski haline getirilememesi Pendergast’ı üzüyordu fakat hasta babasını ziyareti esnasında satın aldığı bir loto bileti bir anda her şeyi değiştiriyordu.

Erken Emeklilik ve Tatilde Planlar Arasında

Kendi halinde yaşayan Bill Pendergast,1 milyon Kanada doları kazanmasıyla beraber erken emeklilik düşünmeye başladı.Çoktandır istediği torunlarıyla tatile gitmeyi de gerçekleştirecek. Bunlarla beraber Pendergast,en fazla istediği şeyin Ford Mustang olduğunu söylüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.