Robot Fedor Uzay Yolculuğuna Hazır

robot-fedor-uzay-yolculuğuna-hazır

Robot Fedor uzay yolculuğuna hazır, Ruslar tarafından geliştirilen insansı robot, UUİ’ye gidecek. Ruslar, 1960’larda yaşanan uzay rekabetine yeniden dahil oluyor! Rus yapımı insansı robot FEDOR, Uluslararası Uzay Üssü’ne gönderilecek. Son kontrollerin ardından, bir sorun yaşanmaz ise, FEDOR uzaya giden, ilk insansı robot ünvanını elde etmiş olacak.

 

Rus Robot Fedor UUİ Görevi İçin Hazır

Rus robot Fedor UUİ görevi için hazır, görev tamamlanırsa, Fedor bir ilki gerçekleştirmiş olacak.

Fedor, Uluslararası Uzay Üssü’ne gönderilmek amacıyla, Kazakistan’daki Baykonur üssüne götürüldü. Fedor burada, Soyus MS-14 uzay aracının pilot koltuğuna kuruldu.


Bugünlerde uzaya gönderecekleri robotla konuşulan Ruslar yakın bir zaman önce, insansı haber spikeri ile konuşulmuştu.

Promobot şirketi tarafından geliştirilen, Aleks, adını şirketin kurucusu kurucusu Aleksey Yujakov’dan almıştı. Rossiya 24 kanalında haber sunan rus spiker robot, Aleks, yüzünü de yine şirket kurucusu Aleksey Yujakov’tan almıştı.

rus-spiker-robot


Fedor ve Ruslar İçin Büyük Gün; 22 Ağustos

FEDOR ve Ruslar için büyük gün, 22 Ağustos 2019;  Soyus MS-14 uzay aracı bu tarihte fırlatılacak.  Uzaya giden ilk insansı robot olma ünvanını ele geçirmeye hazırlanan fedor için hummalı bir çalışma yapılıyor. Eğer her şey yolunda giderse, Rus robot Fedor uzaya giden ilk insansı robot olacak ve Rusların yeniden kendisini hatırlatmasını sağlayacak.

 

 

İlgili Makale  Ayasofya Camii İbadete Açıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.