Robotlar Fuhuş Bataklığına Sürükleniyor!

Robotlar Fuhuş Bataklığına Sürükleniyor!

21 Nisan 2018 0 Yazar: admin

Robotlar fuhuş bataklığına sürükleniyor , ifadesi elbette abartılı bir ifade ama olayın kendisi biraz sıra dışı değil mi? Siz karar verin. Moskova’da robotların hizmet verdiği bir robot genelevi açıldı. Barcelona’dan sonra Moskova. Bu gelişme robotlarla ilgili çok farklı tahayyülü olanlar için tam bir şok etkisi yarattı. İnsanoğlunun seks kölesi olan robotlar. Barcelona robot genelevi ve Moskova robot genelevi, yapay zeka, dünyayı yöneten akıllı robotlar,vb. hayatın gerçeği karşısında aciz kaldı. Sanal gerçeklik, insanın gerçekliğine, sermaye oldu. Tabii, şimdilik diyelim. Onlar, bir intikam duygusuna kapılabilirler. Allah muhafaza, robotlarla iyi geçinmekte fayda var.

Robotlar Fuhuş Bataklığına Sürükleniyor!

 

Robotların hizmet verdiği genelev konsepti Barcelona ve ardından Moskova’da hizmete açıldı. LumiDolls adlı firma 2018 itibariyle Rusya’da robotların hizmet verdiği 10 şube daha açmayı planlıyor. LumiDolls yöneticileri, bu hizmetler insanların psikolojik sorunlarının önüne geçilebilmesinin yanında fuhuşla mücadele konusunda da önemli bir adım olduğunu ileri sürüyorlar.

Robot Genelevi‘nde Saat Ücreti 66 Euro

robotlar-fuhus-batakligina-surukleniyor

 

Robot genelevinde müşterilere bir saatlik hizmetin karşılığı ise  66 Euro’ya kadar çıkabiliyor. Dünyayı yönetecek robotlardan, insanlığa hükmedecek yapay zekalardan bahsedilirken, robotların seks kölesine dönüştürülmesi şimdilik robotların insanı yönetmekten çok uzak olduğunu ortaya koyuyor.  

Robot Genelevi Ezber Bozuyor mu?

Bütün fütüristler yapay zekaların, insanlara nasıl baskı uygulayacağını anlatırken acaba şimdilik kaydıyla hiç değilse bu anlatımlarını güncelleyecekler mi? İnsanları yöneten “canavar robotlar”dan geneleve düşmüş, “kader mahkumu” robotlara doğru bir güncellemenin gerektiği ortada!

İnsanlık uzun süredir robotlardan bahsediyordu. Ancak genelevde çalışan robotlar konusu henüz çok yeni: LumiDolls adlı firma, Barcelona ve Moskova’da birer adet robot genelevi açtı. Hedef ise 2018’de Rusya genelinde 10 adet daha benzer mekan açmak.

İlgili Makale  InSight Mars Yüzeyinden Dünyayı Selamladı

2018 yılı Ocak Ayı içinde Las Vegas’ta bulunan bir gece kulübünde robotlar striptiz hizmeti vermeye başlamıştı. Anlaşılan  2018 yılı robotlar için oldukça zor geçecek. Bana öyle geliyor ki bu henüz başlangıç.

Moskova robot genelevini açanlar yaptığı açıklamada robot genelevinin yasal ve sağlık açısından sorun çözücü nitelikte olduğunu, ayrıca fuhuşla mücadele konusunda da olumlu katkı sağlayacağını söylüyorlar. Peki bir zaman sonra, “robot istismarına son” diye sloganlar duymayacağımızı kim garanti edebilir? Bence olması da gerekir!

Cem Yılmaz’ın G.O.R.A filminde dediği gibi,”robot da olsa gariban”, “robot-mobot insan ayırmayın, herkes eşit!” mutlaka Cem Yılmaz geneleve düşen robotları hesap etmemiştir ama bu durumda uygun bir hareket noktası olabilecek sözler