SpaceX Texas’ta Köy Satın Almayı Planlıyor

spacex-texasta-koy-satin-almayi-planliyor

Spacex Texas’ta köy satın almayı planlıyor, şirket roketlerini deneyebilmek için geniş bir araziye ihtiyaç duyduğu için bu yola başvurdu. Texas sınırları içinde bulunan ve oldukça az bir nüfusa sahip olan Boca Chica Köyü, SpaceX şirketinin testlerini yapmayı planladığı yer. Şirket, güvenli bir şekilde çalışabilmek için, köyde yaşayan az sayıda kişiyi de oradan uzaklaştırmayı amaçlıyor.

 

Elon Musk’un kurucusu ve CEO’su olduğu uzay taşımacılık şirketi, SpaceX projeleriyle sürekli gündem olmayı başarıyor. Bu kez gündeme gelme nedeni ise biraz farklı. İnsanları Mars’a götürme konusunda iddialı olan SpaceX, araçlarını test etmek için geniş bir araziye duyuyor. Şirketin CEO’su Elon Musk bunu doğruluyor ve insanları Mars’a götürecek araçları test etmek için geniş bir alana ihtiyaçları olduğunu söylüyor. Bunun ardından şirket arayışlara başlıyor. Elon Musk, kimsenin yaşamadığı ve tam da ihtiyaçlarına yanıt verecek büyük bir arazi bulduğunu söylüyor.

Elon Musk’un bahsettiği arazi, Texas’ta yer alan, Boca Chica köyü, SpaceX bu köy üzerine odaklanıyor.

Boca Chica geniş bir alana sahip ancak içinde yaşayan bir düzine kadar insan var. Yani Elon Musk’un dediği gibi tamamen boş değil.

SpaceX Starhopper Gemisini Test Edecek

SpaceX Starhopper gemisini test edecek, bu amaçla köy satın alıyor. Hatırlanacağı gibi SpaceX, Starhopper gemisine oldukça güveniyordu. Buna karşın gemi beklentilerin henüz çok altında, yalnızca 152 metre yükseğe çıkabildi.

SpaceX bu nedenle test çalışmalarına ağırlık vermeyi planlıyor. Rahatlıkla çalışabilecekleri bir köy satın alma fikri böylelikle ortaya çıktı. Ancak köyde yaşayan kişiler, SpaceX için bir sorun oluşturabilir. SpaceX Boca Chica Köyü’nü tamamen insansızlaştırmayı düşünüyor.

Köy sakinleri, SpaceX’ten teklif aldıklarını doğruluyorlar. Ayrıca, köylerinden zorla çıkarılma konusunda endişeli olduklarını söylüyorlar.

İlgili Makale  Alice Tetch Virüsü Yayılıyor

SpaceX Texas’ta köy satın almayı planlıyor ve bu amaçla 12 Eylül’den itibaren köylülere teklif mektupları gönderiyor. Boca Chica köyünde yaşayan kişilere evleri ve arazileri için fiyatlar sunan SpaceX bu noktada oldukça kararlı görünüyor. Zaten insanları Mars’a götürme konusunda iddialı olan bir şirketin köy satın alma fikrinden hemen geri dönmesi beklenemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.