Tesla Elektrikli Kamyonet Görücüye Çıkıyor

tesla-elektrikli-kamyonet-gorucuye-cikiyor

Tesla Elektrikli Kamyonet Görücüye Çıkıyor

Tesla tarafından geliştirilen elektrikli kamyonetin birkaç ay içinde görücüye çıkacağı açıklandı. Açıklamayı Tesla’nın kurucusu ve sahibi olan Elon Musk twitter hesabı üzerinden yaptı. Böylelikle tesla kamyonet ne zaman çıkıyor, soruları yanıtlanmış oldu.

Tesla Kamyonet İçin Tarih Belli Oldu

Tesla kamyonet için tarih için belli oldu, fiyatı ve diğer detaylar da potansiyel müşterileri heyecanlandırıyor.

(Ensonbaski.com sitesinde yer alan, ilginizi çekebilecek bir başka makale: Starship Kargo…)

Tesla elektrikli kamyonet epey bir süredir merakla bekleniyordu.  Musk’ın başarılı kamuoyu yönetimi merakı arttıran en önemli etken. Bilindiği gibi Elon Musk, Tesla Kamyonet’in Cyberpunk ve Blade Runner tarzına sahip olacağını açıklamıştı. Musk’ın,  2018 Kasım ayında yaptığı açıklamalarında ayrıca iddialı ifadelerde yer alıyordu. Tesla kamyonetin çok dikkat çeken bir tasarıma sahip olacağını, fazlaca titanyum içereceğini söylemiş ve beklentileri yükseltmişti.

Elon Musk, Tesla Elektrikli Kamyonet görücüye çıkıyor tarzında haberlere sebep olacak açıklamasını geçtiğimiz günlerde twitter hesabından yaptı. Başarılı girişimci, Tesla kamyonetin birkaç ay içerisinde tanıtılacağını açıkladı.

Tesla Elektrikli Kamyonet Hangi Özelliklere Sahip

Tesla tarafından açıklandığı günden bu yana merak edilen elektrikli kamyonet için nihayet sona gelindi. Şirketin sahibi Musk,  elektrikli kamyonetin birkaç ay içerisinde tanıtılacağını açıkladı. Peki uzun zamandır beklenen Tesla Elektrikli kamyonet hangi özelliklere sahip olacak?

  • Bilim kurgu filminden çıkmışcasına bir kamyonet olacağı açıklanmıştı.
  • Fütüristik aracın, Cyberpunk ve Blade Runner tarzında olacağı açıklanmıştı.
  • Çok fazla titanyum içereceği açıklanmıştı.
  • 6 koltuk barındıracak.
  • Tesla Elektrikli kamyonetin 650- 800 km menzil sunacağı açıklanmıştı.
  • Görüntü itibariyle Ford F-150’yi örnek alacak. ( ABD’de yapılan araştırmada 44 eyalette en fazla beğenilen kamyonet, Tesla elektrikli kamyonet için ilham olacak)
  • Çift motorlu ve 4 çekişli olacağı açıklanmıştı.
  • 150 tona kadar yük taşıma kapasitesine sahip olacağı açıklanmıştı.
İlgili Makale  Corona Virüs Sonrası Dünya
tesla-elektrikli-kamyonet-gorucuye-cikiyor
Tesla Elektrikli Kamyonet’in tasarımını Ford F-150’den ilham aldı.

 Tesla Elektrikli Kamyonetin Fiyatı

Tesla elektrikli kamyonetin fiyatı şu sıralar en fazla merak edilen konu durumunda. Elon Musk son sözü twitter hesabından söyledi. Artık gözler, aracın tanıtımına çevrildi. Bu arada kamyonetin fiyatının ne olacağı da fazlasıyla merak ediliyor. Birçok otoriteye göre, örnek alarak yola çıktığı Ford F-150’yi geride bırakan Tesla Kamyonet fiyatı, başlangıç için 50 bin doların altında bir fiyatla satılacak.  Ford F-150 fiyatları ise;  farklı modellere göre, 28 bin dolar ile 53 000 dolar aralığında değişiyor. Tesla Kamyonetin 50 bin doların altında satışa sunulacak olması da bu bakımdan çok anlamlı görünüyor.

 

Başka bir makale için https://www.express.co.uk adresine bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir