Tesla Motor İle Klasik Araba Modifikasyonu

tesla-motor-ile-klasik-araba-modifikasyonu

Tesla motor ile klasik araba modifikasyonu, sayesinde efsane olmuş klasik araçlar, geri dönüyor.

 

Klasik arabalar, yapım tarihleri üzerinden çok uzun zaman geçmiş olmasına rağmen hala unutulmamıştır. Klasik arabalara hayran olan çok sayıda kişi vardır. Bununla beraber,  bu araçları, modifiye etmek, sorunsuz bir şekilde kullanmak oldukça zordur. Bundan dolayı klasik otomobil  insanların ertelemek zorunda kaldıkları bir istek olarak kalıyordu. Son zamanlarda ise, bazı otomobil şirketleri, Tesla motor ile klasik araba modifikasyonu yaparak öne çıkmayı başardılar. Bu sayede, yıpranan efsane arabalar kurtarılıyor; hem de çevreye dost olarak…

Tesla Motor İle Klasik Arabalar Yeniden Doğuyor

Tesla Motor ile klasik arabalar yeniden doğuyor, öyle ki bu yolla klasik arabaları modifiye eden çok sayıda şirket var.  Bu şirketler, klasik otomobilleri,  o eski görüntülerine dokunmadan, Tesla Motor ile günümüze uyarlıyor.  Şirketler, Nissan ve Tesla gibi elektrikli araba üreten firmalara ait eski parçaları alıyorlar. Bu parçaları, klasik otomobillerdeki parçalarla birebir değiştiriyorlar.  Böylelikle, günümüz teknolojisine sahip, klasik BMW, Porshe ve Ferrari ortaya çıkıyor.

Klasik Arabaları yenileyen Şirket Amacını Açıkladı

Klasik arabaları yenileyen şirket amacını açıkladı, ayrıca şirketin sahibi maliyetin neden yüksek olduğunu da açıkladı.

Klasik otomobilleri yenileyen pek çok şirket var. Bu şirketlerden biri, merkezi San Diego’da olan EV West adlı şirket. EV West’in kurucusu Michael Bream, Tesla motorla yaptıkları yenileme çalışmalarının asıl amacını, klasik otomobilleri kurtarmak olarak açıkladı. Michael Bream, ayrıca tüm arabaların elektrikli motor için uygun olmadığını söylerken,  üzerinde çalıştıkları araçların değerinin yükseldiğine dikkat çekiyor.

Michael Bream, Tesla Motor ile klasik araba modifikasyonu işleminin,  en az 25 bin dolar olduğunu da sözlerine ekledi.

İlgili Makale  Dünyanın En Ünlü Cam Köprüleri

Klasik Otomobiller Çevre Dostu ve Kullanışlı Oluyor

Tesla motor kullanılarak yapılan modifikasyon ile klasik otomobiller çevre dostu ve kullanışlı oluyor. Elektrikli motora dönüşümü tamamlanan klasik otomobil, çevre dostu olmakla beraber, bakımı daha az sorun çıkartıyor ve daha kullanışlı hale geliyor.


Buna karşın, minimum 25 bin dolar olan maliyet şimdilik ciddi bir sorun olarak öne çıkıyor. Ancak, otomobillerin sadece, motorunun değil, tüm elektronik aksamının değişmesi durumunda işçilik ücretinin düşeceği tahmin ediliyor. İşçilik ücretinin düşmesine paralel olarak, toplam maliyetin de 25 bin doların altına inmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.