Asla Eskimeyen 10 Komplo Teorisi

Asla Eskimeyen 10 Komplo Teorisi

25 Aralık 2019 0 Yazar: admin

Asla eskimeyen 10 komplo teorisi, mutlaka duyduğumuz, iddiaları içeriyor. Bunlardan bazıları, bizlerin de aklına yatıyor. Bazı komplo teorileri ise, inandırıcılığın sınırlarını zorluyor.

İşte sizler için derlediğimiz ve asla eskimeyen 10 komplo teorisi, başlayalım…

 

10-  Elektronik Bankacılık

asla-eskimeyen-10-komplo-teorisi

Elektronik komplo teorisi, modern yeni dünya düzenine ilişkin bir teori olarak, öne çıkıyor.

En ünlü komplo teorileri arasında yer alan, teoriye göre, sanal para, banka ve kredi kartları, dünyayı ele geçirmek isteyen gizli bir grup tarafından yaratıldı.

Komplo teorisi, şöyle bir mantık yürütüyor;  dünyayı ele geçirmeyi amaçlayan gizli grup, insanların elektronik bankacılığa güvenmesini sağlayacak. Bunun ardından ise, kağıt ve madeni paralar kaldırılacak. Bunun sonrasında bu gizli grup, tüm insanların hesap bilgilerini silecek ve tüm dünyada büyük bir kaos meydana gelecek.

Komplo teorisi, sistemi elinde tutan gücün, bir çeşit kölelik düzeni getireceğini öne sürüyor. Bu henüz yeni olmasına rağmen, asla eskimeyen 10 komplo teorisi listesine girmeye hak kazandı, çünkü teknolojiye ilişkin komplo teorileri çok fazla müşteri buluyor.

 

9- Gizli Toplumlar Dünyayı Kontrol Ediyor

asla-eskimeyen-10-komplo-teorisi

Dünyayı elit gizli bir topluluğun yönettiği düşüncesi, asla eskimeyen 10 komplo teorisi arasında yer alır.

Küresel Elitler denilen bu grubun, dünya çapında etkin olduğu düşünülüyor.

Bu komplo teorisine göre, dünyayı, Kafatası ve Kemikler topluluğu yönetiyor.

ABD’de Beyaz Saray’dan Wall Street’e kadar tüm güç merkezlerine hakim olduğuna inananlar hiç de az değildir.

Buna ek olarak, dolar üzerindeki piramit ve göz sembolü ile ilişkilendirilen Illuminati, birçok komplo teorisine göre dünyayı yönetiyor.

Kendilerini, “Dünyanın en eski ve en büyük kardeşliği” olarak tanımlayan Masonlar, komplo teorilerinde genellikle yer verilen diğer kötü adamlardır. Bunların tamamen gerçek dışı olduğunu söylemek zor ama abartıya kaçıldığı da muhakkak.

 

Asla Eskimeyen Komplo Teorileri

 

8- Aya İniş

asla-eskimeyen-10-komplo-teorisi

Aya İniş

Asla eskimeyen komplo teorileri listemizde,  Aya İniş ile söylenenlere yer vermesek olmazdı.

Komplo teorisine göre,  20 Temmuz 1969’da tüm dünya tarafından izlenen Aya İniş, esasında hiç yaşanmadı. Kompo Teorisyenleri, Aya İniş’in NASA tarafından yaratılan bir aldatmaca olduğunu iddia ediyorlar.

Komplo Teorisyenlerine göre, Neil Armstrong ve Buzz Aldrin, Ay yüzeyinde değil, bir sahnede yürüdüler.

  • Zamanın teknolojisi, Ay’da yürüyüşü kaydedecek düzeyde değildi
  • Çevresel etkenler; radyasyon, kozmik ışınlar, vs. yolculuğu imkansız hale getirir
  • Fotoğraf ve videolarda, arka plan, gölge ve ışıklarda bazı tuhaflıklar, görüntülerin Ay’da değil bir stüdyoda çekildiğini kanıtlar
İlgili Makale  Türkiye'de Kışın Gezilecek Yerler

 

 

Komplo teorilerine son derece sağlam yanıtlar da geldi. İlk olarak, 2008 yılında TV Programı MythBusters’ın ( Efsane Avcıları) yıldızları Jamie Hyneman ve Adam Savage, Ay’a İniş’i araştırdılar. İkili, NASA eğitim tesisindeki bilim insanlarıyla kontrollü testler yaptılar ve Ay’a İniş’in yalan olmadığı sonucuna vardılar.

Komplo Teorilerinde, yalancılıkla itham edilen NASA ise, konuya 2009’da yanıt verdi. Temmuz 2009’da Ay Keşif Yörüngesini kullanan NASA,  Apollo 11’e ait kalıntıları gösterdi. Tüm bunlara rağmen, Ay’a İniş konusundaki komplo, dünya çapında en ünlü komplo teorileri arasında sayılmaktadır.

 

7- Sürüngen Eliti

asla-eskimeyen-10-komplo-teorisi

Dünyayı Yöneten Sürüngen Elitler

Komplo teorisi dendiğinde, sürüngen Eliti mutlaka akıllara gelir. Bu sürüngenler, kan içen, et yiyen, dünya dışı canlılardır. Amaçları ise, tüm dünya insanını köleleştirmektir.

Liderler, yöneticiler, ünlü şarkıcılar ve oyuncular, hep Sürüngen Elitler arasından çıkıyor.

Komplo teorisine göre; George W. Bush, Henry Kissinger, Bill ve Hillary Clinton, Kraliçe Elizabeth ve Bob Hope Sürüngen Elitlerdir.

Komplo Teorisyenleri, Sürüngen Elitlerin, Masonlar’ ın ve Illuminati’nin arkasında gizli güç olduğunu da söylüyorlar.

En Ünlü Komplo Teorileri

6- CIA ve AIDS

asla-eskimeyen-10-komplo-teorisi

Aids ve CIA

Asla eskimeyen komplo teorileri içerisinde, zamanla gücünü yitmeyen bir teoriye geldik.

Komplo teorisine göre, AIDS hastalığını CIA ortaya çıkardı. CIA’nın, Afrikalı Amerikalıları ve eşcinselleri yok etmek amacıyla, AIDS virüsünü yarattığına inanan, yüksek profilli insanlar da var.

Güney Afrika Cumhurbaşkanı Thabo Mbeki, bu komplo teorisini yüksek sesle dile getirenler arasında başı çekiyordu. Mbeki, AIDS virüsünün, ABD Hükümeti tarafından askeri laboratuvarlarda üretildiğini iddia etti.

 

Nobel Barış Ödüllü Kenyalı ekolog Wangari Maathai, bu komplo teorisini dünyanın gündeminde tutan yüksek profilli kişilerden biriydi.

Asla eskimeyen 10 komplo teorisi arasında yer alan AIDS konusunda başka teoriler de var. ABD Hükümeti tarafından, San Francisco, Los Angeles ve New York’ta 1978 yılında hepatit- B testleri sırasında, eşcinsel erkeklere, AIDS virüsü bilinçli olarak verildi.

Konuya ilişkin bir diğer komplo teorisi ise, 1971’de ABD Ordusu bünyesindeki Biyo Savaş departmanı ile Ulusal Kanser Enstitüsü’nü birleştiren Richard Nixon suçlanıyor.

 

İlgili Makale  Stephen Hawking'in Hayatından Kesitler

5- Soykırım Revizyonizmi

asla-eskimeyen-10-komplo-teorisi

Holokost konusunda çok sayıda komplo teorisi mevcut

En ünlü komplo teorilerinden biri, Yahudi Soykırımı üzerinedir. Komplo Teorisine göre, Holokost sırasında, 6 milyon Yahudi öldürülmedi ve rakam çok fazla abartılıyor. Yahudilerin, kamplarda toplandığını kabul eden bir grup, buna karşın ölüm rakamlarının gerçeğin çok üzerinden olduğunu söylüyorlar.

 

Bir başka teoriye göre ise, Soykırım tamamen yalan. İran eski Cumhurbaşkanı Ahmedinejat, Holokost’u efsane olarak niteliyor. Yahudiler için,  Filistin yerine, Almanların ve Avrupa ülkelerinin toprak vermesi gerektiğini söylüyor.

Holokost’u inkar eden, Avukat Edgar j. Steele, kampta zayıflamış, bakımsız durumdaki insanların Yahudiler olmadığını söylüyor. Avukat Edgar j. Steele, fotoğraftaki kişilerin tifüsten ölen, Polonyalılar, Çekler ve Almanlar, olduğunu iddia ediyor.

Asla eskimeyen 10 komplo teorisi arasında yer alan Holokost, daha çok su kaldıracak gibi duruyor. Neyse devam edelim…

 

Popüler Komplo Teorisi

 

4- 51. Bölge ve Uzaylılar

asla-eskimeyen-10-komplo-teorisi

51. Bölge’ye ilişkin komplo teorileri çok popüler

51. Bölge hakkındaki efsane çok yeni olmamasına rağmen, popüler komplo teorisi olarak tazeliğini koruyor. Komplo teorisyenleri, Las Vegas’a 150 mil uzaklıktaki Hava Kuvvetleri üssü olan 51. Bölge’de ileri teknolojiye sahip uzay araçlarının saklandığına inanıyorlar.

Asla eskimeyen 10 komplo teorisi arasında olmayı kesinlikle hak eden, 51. Bölge komplosu, bugün de oldukça popülerdir. Komplo teorisi, emekli bir albayın beyanlarına dayanıyor. Ayrıca, komplo teorisi, ABD’nin gelişmiş uçakları 51. Bölgedeki ufonun teknolojisini inceleyerek yapabildiğini söylüyor. 51. Bölge hakkında söylenenler, dünyanın en ünlü komplo teorileri arasında yer almaktadır. Günümüzden bir örnekle devam edelim.

 

3- 11 Eylül 2001

asla-eskimeyen-10-komplo-teorisi

asla eskimeyen 10 komplo teorisi ve 11 Eylül

Dünyanın en ünlü komplo teorisi hangisidir, diye sorulsa, 11 Eylül 2001 saldırıları kesinlikle akla gelir.

Dünya Ticaret Merkezi kulelerine çarpan iki uçağa ait fotoğraf ve videolar, birçoğumuzun hafızalarımıza kazındı.

11 Eylül 2001 saldırısı hakkında, 2006’da yapılan anket oldukça çarpıcı sonuçlar verdi. ABD halkının %42’si hükümetin ve 11 Eylül komisyonunun kritik kanıtları sakladığını düşünüyordu.

ABD’nin dünya genelinde asker bulundurmasını, yeni ve büyük savaşlar çıkarmasını isteyen silah tekelleri, güçlü bir bahaneye ihtiyaç duyuyordu. Bu sebeple, zaten CIA ile doğrudan ya da dolaylı bağı olan bir gruba böyle bir saldırı için yol verildi.

Ne dersiniz? Bu komplo teorisi o kadar da uçuk değil!

İlgili Makale  Kış Aylarında Sağlıklı Beslenme

 

2- JFK Suikastı

asla-eskimeyen-10-komplo-teorisi

JFK Suikastı

ABD Başkanı John F. Kennedy, 22 Kasım 1963’te üstü açık arabasıyla halkı selamlarken, iki kurşunla öldürüldü. Yargı, saldırıdan sorumlu tutulan, Lee Harvey Oswald’ın yalnız hareket ettiği sonucuna vardı.

Bununla beraber, Başkan Kennedy suikastına ilişkin sayısız komplo teorisi mevcuttur.

John F. Kennedy Suikastına İlişkin Komplo Teorileri

2003 yılında bir tv kanalınca yapılan ankete göre, ABD’lilerin %70’i Kennedy suikastının çok daha geniş bir planın sonucu olduğunu düşünüyordu.

Komplo teorileri oldukça çeşitlidir; mermilerin gidiş yönüne bakarak, katilin Oswald olmadığını söyleyenler var. Bazı komplo teorisyenleri, ikinci bir tetikçi daha olduğunu iddia ediyorlar.

Başka teoriler de var: Kennedy, Domuzlar Körfezi Harekatı sebebiyle ya da Başkan Yardımcısı Johnson’a bağlı CIA ajanları tarafından öldürüldü. Kennedy suikastına ilişkin komplo teorileri bunlarla da sınırlı kalmıyor.

Komplo teorilerinin ardı arkası kesilmiyor, Başkanın suç örgütleri üzerine giden kardeşi, suç örgütlerinin nefretini kazanmış olabilir mi? Suç örgütleri, kardeş Kennedy’i Başkan desteğinden mahrum etmek için suikastı gerçekleştirdiler. John F. Kennedy suikastına ilişkin komplo teorileri bunlar, sizce en akla yatkın olanı hangisi?

Dünyanın En Ünlü Komplo Teorileri

 

1-Bermuda Şeytan Üçgeni

asla-eskimeyen-10-komplo-teorisi

Bermuda Şeytan Üçgeni

Asla eskimeyen 10 komplo teorisi listemizde sırada Bermuda Şeytan Üçgeni var. Eminim hemen herkes, Bermuda Şeytan Üçgeni hakkında bazı rivayetler duymuştur.

Kuzey Atlantik Okyanusu’nun batısındaki, Bermuda, Florida ve Porto Riko tepeleri ile 500 bin mil okyanus alanı, Bermuda Şeytan Üçgeni olarak adlandırılır.

Bu bölgede çok sayıda uçak ve gemi kaybolmuştur. Kayıpların açıklanması için devreye birçok komplo teorisi girmektedir.

Bermuda Şeytan Üçgeni komplo teorileri muhteliftir, kimileri uçak ve gemilerin kaybolmasında, doğaüstü güçlerin sorumlu olduğunu düşünüyor. Kimi komplo teorisyenleri ise, dünya dışı varlıkların sorumlu olduklarını iddia ediyorlar.

Bermuda Şeytan Üçgeni komplo teorileri arasında en renkli olanı ise, Kayıp Kıta Atlantis ile ilgili olanlarıdır. Kimi komplo teorisyenleri, uçak ve gemilerin kaybolmasına Kayıp Kıta Atlantis’in sebep olduğunu düşünüyorlar.

Uzmanlar ise, Bermuda Şeytan Üçgeni’nin yoğun bir seyahat rotası olduğuna vurgu yapıyorlar. Ortaya çıkan kaza ve kayıpların oran olarak okyanusun başka yerlerinden fazla olmadığını söylüyorlar.

Komplo teorilerinin aksine, Bermuda Şeytan Üçgeni’nde, manyetik anormallikler saptanmadığını söylüyorlar. Ayrıca, tropik fırtınaların ve korsan saldırılarının altını çiziyorlar. Uzmanların bu açıklamalarına rağmen, Bermuda Şeytan Üçgeni, asla eskimeyen 10 komplo teorisi adlı listemizde yer almayı hak ediyor. Çünkü hala bu konudaki söylentilere inanan çok sayıda insan var.

Kaynak: 1