Bugatti Centodieci 110. Yıl İçin Üretildi

bugatti-centodieci-110-yil-icin-uretildi

Bugatti Centodieci 110. yıl için üretildi, şirket yeni aracıyla Kaliforniya’daki geleneksel Pebble Beach etkinliğinde dikkat çekti.

Fransız otomobil markası, Bugatti 110. yılı için, La Voiture Noire adlı arabayı üretmişti.  Bu aracın yankıları henüz dinmeden, şirket yeni bombayı patlattı, 1600 beygirlik; Bugatti Centodieci.

 Bugatti Centodieci Özellikleri

Bugatti Centodieci özellikleri ile otomobil severleri hayran bırakmayı başardı. Şirket, Kaliforniya’daki Pebble Beach etkinliğinde aracın tanıtımını yaparken, otoritelerden tam aldı.

Bilindiği gibi şirket 110. yılı için Cristiano Ronaldo tarafından satın alınan  La Voiture Noire’yı üretmişti.

 

bugatti-centodieci-110-yil-icin-uretildi-(2)
Bugatti tarafından 110. yılı için üretilen La Voiture Noire adlı otomobili ünlü portekizli futbolcu Cristiano Ronaldo satın almıştı.

Ancak, yine 110. yıl için üretilen Centodieci, La Voiture Noire’yı gölgede bıraktı.

  • Centodieci, İtalyanca, 110 anlamına geliyor
  • Otomobil, 1991 yılında şirketin kurucusu olan Ettori Bugatti’nin 110. yaşına özel üretilen, EB110’a benzerliğiyle dikkat çekiyor.
  • 1600 beygir gücüne sahip
  • 0’dan 100’e sadece 2,4 saniyede ulaşıyor
  • 300 km hıza ulaşması için ise, 13,1 saniye yetiyor
  • Araç Bugatti Chiron’da bazı geliştirmeler yapılması sonucu ortaya çıktı

Bugatti 110 Yaşında

İtalya doğumlu bir iş adamı olan Ettore Bugatti tarafından, 1909 yılında kurulan şirket, her zaman seçkin bir marka olmayı başardı. Son yıllarda ürettiği araçlarla markasını daha da güçlendiren, Bugatti 110 yaşında. Fransızların dünyaca ünlü spor otomobil üreticisi Bugatti, şu sıralar, 110. yılı için ürettiği araçlarla kendisinden bahsettiriyor.

Bugatti Centodieci Fiyatı

Bugatti Centodieci fiyatı şirket tarafından açıklandı. Sadece iki elin parmakları kadar üretilecek olan araç, 8 milyon Euro bedelle satılacak.  La Voiture Noire’yı, Cristiano Ronaldo’nun satın aldığı düşünüldüğünde, Centodieci’nin kimler tarafından satın alınacağı merak ediliyor.

 

İlgili Makale  Pablo Escobar'ın Dillere Destan Malikanesine Ne Oldu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.