Dünyanın En Zeki Çocuğu Laurent

Dünyanın En Zeki Çocuğu Laurent

13 Kasım 2019 1 Yazar: admin

Dünyanın en zeki çocuğu Laurent, henüz 9 yaşında ve dünyanın en genç üniversite mezunu olmaya hazırlanıyor.

Laurent Simons, 9 yaşında ve Eindhoven Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nü bitirmek için gün sayıyor. Bir aksilik yaşanmazsa, o dünyanın en genç üniversite mezunu olacak.

 

İlgili Makale  Dünyanın En Güzel 10 Kadını

Laurent Dünyanın En Genç Üniversite Mezunu

Laurent dünyanın en genç üniversite mezunu olmak için işini şansa bırakmıyor. 9 yaşındaki Laurent Simons, mezun olmasını sağlayacak, son projesinde aşama kaydetti, bitirmek üzere.

 

Laurent Simons’tan önce dünyanın en genç üniversite mezunu ünvanını elinde bulunduran kişi, Micheal Kearney idi. Micheal ABD’deki University of Alabama’dan 10 yaşında mezun olmuştu.

 Dünyanın En Ünlü 10 Bilim Kadını

Laurent Simons, 3 yıllık Eindhoven Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nü 1 yıldan daha az bir zamanda tamamlamış olacak. Mart ayında başladığı okulu bitirdiğinde, en genç üniversite mezunu olarak, Guinness Rekorlar Kitabı’nda yerini alacak.

Laurent Simons Kimdir?

Laurent Simons, Belçika’nın Oostende kentinde dünyaya geldi. İşte dünyanın en zeki çocuğu Laurent

 

  • 145 IQ’ya sahip olması sebebiyle farklı bir çocuktu
  • Henüz 6 yaşındayken liseye başladı
  • Okulda canı sıkılan Laurent, Amsterdam Tıp Fakültesi’nde bir araştırma projesine başladı
  • 8 yaşında matemetik üzerine lise diploması aldı
  • Ailesiyle Hollanda’ya taşındı
  • ABD, Fairfield ve Stanford üniversitelerinde üstün yetenekli çocuklar açılan kurslara katıldı
  • Başka öğrencilerin 10 haftada tam olarak öğrendiği bir konuyu, o sadece bir haftada öğrenebiliyor

Toplam 3 yılda üniversite eğitimini tamamlayacak olan Laurent, bugüne dek gittiği tüm okullarda en küçük öğrenci oldu. Bu durum Eindhoven Teknik Üniversitesi’nde de değişmedi.

İlgili Makale  Türkiye'de Sonbaharda Gezilecek Yerler

Laurent Simons İçin Hocası Ne Diyor?

 

Laurent Simons için hocası Prof. Peter Baltus, “ Laurent meslek yaşantımda tanıdığım en zeki öğrenciden üç kat daha zeki” diyor. Hollandalı Prof. Baltus, genç öğrencisinin bir yetişkinin asla ulaşamayacağı bir seviyeye ulaşabildiğin söylüyor.

Laurent ise, Eindhoven Teknik Üniversitesi’ndeki labaratuvarları, diğer okullara kıyasla daha eğlenceli bulduğunu ve bir şeyler icat etmekten mutlu olduğunu söylüyor.

İlgili Makale  Dünyanın En Mükemmel Kütüphaneleri
Laurent Simons’un Gelecek Hayali

Laurent Simons’un gelecek hayali insanların yaşam sürelerini uzatmak.

6 yaşındayken Belçika medyasının sorularını yanıtlayan Laurent, astronot ya da kalp cerrahı olmak istediğini söylemişti. Bugünlerde ise kalp cerrahı olma konusunda netleşmiş durumda.  Kalp cerrahı olmak istemesinin sebebi ise, kalp hastası olan büyükannesi ve büyükbabasına yardım edebilmek. Bunun yanı sıra, dünyanın en zeki çocuğu Laurent, insan ömrünü uzatmak için çalışmak da istiyor.

Anne ve babası en iyi eğitim için Hollanda ve ABD arasında mekik dokuyorlar.

Laurent  ise, ABD Kaliforniya’da yaşamak istiyor. Bakın bunu nasıl açıklıyor;

“Kaliforniya’ya gitmek istiyorum. Çünkü orada hava çok güzel.”

 

Laurent Normal Bir Çocuk

Laurent’in babası Alexander, “Annesinin karnındayken beyninde bir şeyler yanlış gitmiş olmalı” diyor ve ekliyor, “ Neyse ki olumlu anlamda”

Henüz 9 yaşındayken üniversite mezunu olacak, buna rağmen Laurent normal bir çocuk.  Haftasonları büyükannesinin köpekleri ile oynamayı seviyor. Sıra dışı zekasına rağmen Laurent, masada sevmediği yemekleri gördüğünde, diğer çocuklar gibi annesine surat asıyor.

Dünyanın en zeki çocuğu Laurent,  belli ki kendisini taşıyabilecek bir aileye sahip olması bakımından oldukça şanslı. Annesi ve babasının onu normal çocuklarla –mümkün olduğu kadar-eş tutma çabasından bu anlaşılıyor.