En Romantik 10 Tatil Rotası

En Romantik 10 Tatil Rotası

27 Kasım 2019 0 Yazar: admin

En romantik 10 tatil rotası ile insanlar, aşık oldukları kişiye yeniden aşık olmak istiyorlar. Dünya genelinde romantik tatil denince akla gelen 10 tatil rotasını sizler için listeledik. Sevdiğinizle tatil filmleri izleyebilir ya da daha iyisi kendiniz romantik bir tatil yapabilirsiniz. Bu amaçla dünyanın en romantik tatil yerleri listemize göz atmanızda fayda var. Romantik yurt dışı tatil rotalarını sizler için derledik, işte başlıyoruz.

1. Hawaii

en-romantik-10-tatil-rotasi

Hawaii

ABD eyaletlerinden biri olan, Hawaii, dünyanın en romantik tatil rotalarından biridir. Pasifik’te adalar grubu olan Hawaii, mükemmel tropikal plajları ile her dönem ilgi çeken bir yerdir.

İlgili Makale  Dünyanın En Küçük Yüzölçüme Sahip On Üç Ülkesi

2. St. Thomas

en-romantik-10-tatil-rotasi

Romantik Tatil- Saint Thomas

St. Thomas, Virgin Adaları’nda bulunan plajlarıyla ünlü bir adadır. Küçük bir ada olmasına rağmen, romantik tatil mekanları arasında ilgi çekmeyi başarıyor.

3. Venedik

en-romantik-10-tatil-rotasi

Venedik-Romantik Tatil Rotası

Dünyada romantik yerler denince Venedik belki de ilk akla gelen kentlerden biridir. İtalya’nın kuzeydoğusunda bulunan Venedik, kanallarla ayrılmış olan 118 adadan oluşuyor. Venedik, kanallarıyla olduğu kadar, eşsiz mimarisi ve sanat eserleriyle de ünlüdür.  Romantik bir tatil için Venedik ve gondol sefası dünyada pek çok kişinin tercihi oluyor.

4. Tahiti

en-romantik-10-tatil-rotasi

Tahiti- En Romantik 10 tatil Rotası

Güney Pasifik’te Society Takım Adalarında bulunan Tahiti, bungalov yapıları ve plajları ile ünlü bir adadır. Mükemmel sabahlara uyanmak ve harika gün batımlarını seyretmek isteyen çok sayıda kişi, romantik bir tatil için Tahiti’yi tercih ediyorlar.

5. Belize

en-romantik-10-tatil-rotasi

Belize

Belize, Orta Amerika’nın kuzeydoğu kıyısında yer alan küçük bir ülkedir. Kuzeyde Meksika, güney ve batıda Guatemala ile sınırları olan Belize, doğuda ise Karayip Denizi ile sınırlandırılmıştır. El değmemiş hissi uyandıran plajları ve doğası ile ülke, romantik tatil adreslerinden biridir.

 

Sevgiliyle Gidilecek Romantik Tatil Yerleri

6. Tac Mahal

en-romantik-10-tatil-rotasi

En romantik tatil rotaları- Tac Mahal

Sevgiliyle gidilecek romantik tatil yerleri arasında, Tac Mahal şüphesiz en özel olanlarından biridir.

Şah Cihan’ın eşi Mümtaz Mahal için yaptırdığı Tac Mahal, dünyanın en büyük anıtıdır. Romantik bir tatil rotası dendiğinde, insanların Tac Mahal’i hatırlaması bu yüzden son derece normaldir.

Hindistan’daki bu yapı, dünyanın evrensel değerlerinden biridir.

7. Toskana

en-romantik-10-tatil-rotasi

Toskana- En Romantik 10 Tatil Rotası

Romantik yurt dışı tatil konusunda seçenekleri gözden geçiren kişiler için Toskana en ideal yerlerden biridir.

İtalya’da bulunan, Toskana, idari olarak Floransa’ya bağlı olan bir bölgedir. Toskana, üzüm bağları, şarabı, tarihi İtalyan kentleri gibi özellikleriyle öne çıkıyor. Bunlara ek olarak, Pisa kenti ve Pisa Kulesi yine bu bölgededir. Ayrıca, Toskana,  Avrupa ve dünyayı derinden etkilemiş olan Rönenas’ın başkenti olarak kabul edilir. Sanat, güzel şarap ve tarihi yapılar eşliğinde romantik bir tatil rotası arayanlar için Toskana öne çıkan bir seçenektir.

İlgili Makale  Sağlık Açısından Gerekli Tahıllar Hangileridir?

En Romantik 10 Tatil Yeri ve Paris

 

8. Paris

Sen Nehri üzerinde kurulmuş olan Paris, pek çok kişi için en romantik 10 tatil rotası listesinin ilk sırasında yer alır.

en-romantik-10-tatil-rotasi

Paris

Şanzelize Caddesi’nde yürümek ve Eyfel Kulesi önünde güzel bir yemek, romantik tatil arayanların hayır diyemeyeceği aktivitelerdir. Adeta, romantik tatil ve Paris ayılmaz bir ikilidir!

Farklı atmosferi, muhafaza edilmiş mimarisi ve kaliteli şarapları ile Paris yüzlerce yıldır, romantik yerler arasında sayılıyor.  Paris, sanatın, modanın, şarabın ve aşkın başkentidir, desek, sanırım abartmış olmayız. Bu sebeple, Paris, sevgiliyle gidilecek romantik tatil yerleri arasında ilk akla gelen kentlerden olmayı başarıyor.

9. Maldivler

en-romantik-10-tatil-rotasi

Maldivler- En romantik tatil

Maldivler, Hint Okyanusu’nda Sri Lanka’nın güneyinde yer alan bir ülkedir. Maldivler, tam 1200 adadan oluşan bir ülkedir. Bu adaların tamamında yaşam yoktur. 195 adada yerel halk yaşamaktadır. 86 ada ise, “ otel ada” olarak kullanılıyor. Mercanların ölmesi sonucu üst üste birikmesi ile oluşmuş adalardır. Buna karşın suyun içinde yaşayan mercanlar vardır. Mercan Adasında tatil yapmayı kim istemez? Turkuaz denizi, bembeyaz kumu, Maldivleri romantik tatil için ön plana çıkarıyor.

Türkiye’de Sonbaharda Gezilecek Yerler

 

10. Seyşeller

en-romantik-10-tatil-rotasi

Seyşeller- Romantik Tatil

Seyşeller, Hint Okyanusu’nda yer alan ve Afrika Kıtası’na bağlı bir ada ülkesidir. 115 adadan oluşan ülke, Madagaskar’ın kuzeydoğusunda yer almaktadır.

Egzotik ve romantik tatil için ideal adreslerden biri olan Seyşeller, eşsiz doğası, kaplıcaları ve tropikal içecekleri ile her dönem popülerdir.

 

En romantik 10 tatil rotası listemize, şüphesiz ülkemizden, İstanbul, İzmir, Antalya, Eskişehir ve başka kentlerimiz de dahil edilebilir. Ancak bu liste, Türkiye dışındaki romantik tatil rotalarını kapsıyor.

Kaynak: 1