En Ünlü Kiralık Katiller

En Ünlü Kiralık Katiller

17 Aralık 2019 0 Yazar: admin

En ünlü kiralık katiller, bir film senaryosundan çıkmış gibi görünebilir ama onlar tamamen gerçek. Yaşamlarını, insan öldürerek kazanan bilinen en korkunç kiralık katiller, birçok filme esin kaynağı oluyor. Ancak, onların gerçekte kim olduğu pek bilinmiyor. İşte en ünlü  kiralık katiller listemiz.

En Ünlü 10 Kiralık Katil

 

Chester Wheeler Campbell

 

en-unlu-kiralik-katiller

Chester Wheeler Campbell

Chester Wheeler Campbell, en ünlü kiralık katillerden biridir. Müşterileri genellikle uyuşturucu çeteleri olan, Campbell’ın 50’den fazla kişiyi öldürdüğü düşünülüyor.  1968 yılında bir iş için, 15 000 dolar ücret alan, Chester Wheeler Campbell,  boş zamanlarında, yabancı dil üzerine çalışıyor, müze ve kütüphane geziyordu. Yakalanması ise tamamen tesadüf sonucu oldu. 1975’te trafik polisi tarafından durdurulmak istenen Campbell, durmayınca,  polisler zorla durdurup aracını aradılar.

Polis, arabada, iki tüfek ve iki tabanca buldu. 1984’te cezaevinden tahliye edilen Campbell, işine geri döndü ve yeniden yakalandı. O en ünlü kiralık katiller arasında yerini aldı. Elbette kötü bir şöhret ama onun bunu umursamadığı çok açık.

 

Charles Harrelson

en-unlu-kiralik-katiller

Charles Harrelson ve Woody Harrelson

Ünlü aktör, Woody Harrelson’un babası olan Charles Harrelson, belki oğlu kadar ünlü biriydi. Ancak, Charles Harrelson’un şöhreti, negatif bir şöhretti, o şöhretini kiralık katil olmasına borçluydu. Teksas uyuşturucu lordu Jimmy Chagra, ABD federal yargıç tarafından yargılanıyordu. Chagra, bu sırada Harrelson’u işe aldı. Harrelson,  Yargıç John H. Wood’u, öldürüldü ve bundan dolayı, iki müebbet cezası aldı.

 

Charles Harrelson, FBI ile uyuşturucu davalarıyla ilgili olarak bir anlaşma yaptı ve tanık korumasına girdi. Bununla birlikte, Harrelson’un çok fazla cinayetten sorumlu olduğu biliniyordu. Sam Degelia Jr cinayetinden mahkum edilen, Charles Harrison, 2007 yılında kalp krizinden öldü.  Charles, en ünlü kiralık katiller arasında yer buldu fakat bu Woody Harrelson’un ünlü bir aktör olmasını engellemedi.

İlgili Makale  Charlie Chaplin Nasreddin Hoca Fıkrası Anlattı

En Acımasız Katiller

 

Benjamin Siegel

en-unlu-kiralik-katiller

Benjamin Siegel

Benjamin Siegel, Las Vegas’ta yer alan Flamingo kumarhanesini inşa eden kişiydi. Ancak Bugsy lakablı, Benjamin’in servetinin kaynağı sadece kumar değildi.

Bugsy, aralarında Lucky Luciano’nun da olduğu mafya patronları için tetikçilik yaptı. Bugsy, en acımasız katiller sınıfında yer alıyordu. Ayrıca onun hayatını konu alan Bugsy adlı bir film de yapıldı.

Bilinen en ünlü kiralık katiller arasında yer alan, Bugsy 70’den fazla kişinin ölümünden sorumlu tutuluyor. Bununla beraber, Bugsy’i de trajik bir son bekliyordu; Bugsy, 1947’de Kaliforniya’daki Beverly Hills’deki kız arkadaşı Virginia Hill’in evinde vurularak öldürüldü.

 

Christopher Dale Flannery

en-unlu-kiralik-katiller

Christopher-Dale-Flannery

Avustralya Victoria’da dünyaya gelen, Christopher Dale Flannery, bu ülkenin en ünlü kiralık katili olarak biliniyor.

Flannery, polis memuruna silahlı saldırı, araba hırsızlığı, ateşli silah ve tecavüz gibi suçlardan mahkum oldu. 7 yıl hapis yattıktan sonra, bir gece kulübünde iş buldu. 1981 yılında bir avukatı öldürmekle suçlansa da delil bulunamadı.

Flannery, iki bir genelev sahibinin öldürülmesi ile alakalı olarak tutuklandı. Flannery’nın davasında iki jüri karar veremedi ve yeniden yargılanması gündeme geldi. Christopher Dale Flannery, sahte rapor alarak, farklı bir yargıç tarafından yargılanmayı amaçladı ama doktor da tutuklandı. Tüm bu olanların ardından, Christopher Dale Flannery, davadan beraat etti. 1984’te Sydney’de başlayan çete savaşlarında aktif rol aldı. Polisin pazarlık çabalarına olumsuz karşılık verdi.

Christopher Dale Flannery, 1985 yılında bir taksiye bindikten bir süre sonra, sonsuza dek kayboldu. Onun polisler tarafından öldürüldüğüne inanılıyor.

Dünyaca Ünlü Kiralık Katiller

 

Alexander Solonik

en-unlu-kiralik-katiller

Alexander Solonik

Rus mafyası için görev yaptığına inanılan Alexander Solonik, kiralık katil olmadan önce polisti. Tutsaklara karşı kötü muamele yaptığı gerekçesiyle görevden alındı. Solonik, bir süre sonra tecavüz suçlamasıyla tutuklandı. Duruşma esnasında, ikinci kattan atlayarak, Sibirya’ya kaçan Solonik, bir kez daha tutuklansa da yeniden kaçmayı başardı. Sibirya’da bir suç lideri adına rakibini öldüren Solonik, burada “ Büyük İskender” lakabıyla anılmaya başlandı.

İlgili Makale  NASA Mars Deprem Seslerini Paylaştı

Altı ay içinde, çok iyi korunan iki üst düzey mafya patronunu öldürdü. Solonik, bunlara ek olarak, kendisine 1  milyon dolar ödemeyi reddeden patronunu da öldürdü.

Solonik, 1994 yılında polisten kaçarken vuruldu ve yakalandı. Yüksek güvenlikli bir hapishaneye yollandı ve oradan da kaçmayı başardı. Solonik, dünyaca ünlü kiralık katillerden biriydi ve 1997 yılında kaçtığı Yunanistan’daki villasının havuzunda boğularak öldürüldü.

 

 

Giuseppe Greco

en-unlu-kiralik-katiller

Giuseppe Greco

Pino lakablı Giuseppe Greco, öldükten sonra, 58 cinayetten mahkum edildi. Öldürdüğü kişilerin birçoğu mafyaydı. Bu cinayetleri ağırlıklı olarak, 1978 ile 1983 arasında işlediği tahmin ediliyor.

Greco, mafya savaşlarında aktif rol almasının bedelini canıyla ödedi. 1985’te öldürüldü.

 

En Ünlü 10 Kiralık Katil

Harry Maione

en-unlu-kiralik-katiller

Harry Maione

 

Harry Maione, 1908 yılında Brooklyn’de doğdu. Mutlu lakabıyla anılan Maione, 1931’de rakip çeteye mensup üç kişiyi öldürdü, bu onun ilk cinayetleriydi. Harry Maione, savcılığa ifade veren toplam 12 görgü tanığını da öldürdü. Mutlu lakablı kiralık katilin, bir cinayet için kadın kılığına girdiği biliniyor. Kürk mantosuna sakladığı silahıyla, iki playboyu öldüren, Mione, 1940’ta cinayetten mahkum edildi. Temyize giden davada, ikinci defa suçlu bulundu. En ünlü 10 kiralık katil listemizde yer bulan Maione, 1942’de elektrikli sandalyede idam edildi.

James Bazley

en-unlu-kiralik-katiller

James Bazley

Makineli Tüfek olarak bilinen Avustralyalı James Bazley, 1977’de uyuşturucu karşıtı politikacı, Donald Mackay’ı öldürmekten tutuklandı. Ancak, politikacının cesedi yoktu ve büyük bir soruşturmaya rağmen bulunamadı ve Bazley, bu olaydan yakasını kurtardı.

Bazley, 1986’da iki uyuşturucu kuryesini öldürmekten suçlu bulundu. Ömür boyu hapse mahkum edildi. Buna rağmen, 2001 yılında serbest kaldı.

Aradan yıllar geçmesine ve birçok ısrara rağmen, Donald Mackay’ın cesedinin yerini asla söylemedi. En ünlü kiralık katiller arasında sayılan, Bazley, 2018 yılında doğal nedenlerle öldü.

İlgili Makale  Gündemi Anlatan Harika Fotoğraflar

 

Jorge Ayala

en-unlu-kiralik-katiller

Jorge Ayala

Jorge Ayala’nın, Griselda Blanco’un tetikçiliğini yaptığı biliniyor.  Kolombiya Medellin Karteli lideri Blanco adına cinayetler işleyen Ayala, farklı bir sebeple yakalandı.

Banka soygunu suçundan yakalanan Ayala’nın aynı zamanda, Blanco’nun tetikçisi olduğu anlaşıldı ve üç cinayetten suçlu bulundu. 1993 yılında ömür boyu hapse mahkum edilen Ayala için Kolombiya’ya iade edilmek ciddi bir risk.

 

İşini Hobi Olarak Gören Tetikçi

 

Richard Kuklinski

en-unlu-kiralik-katiller

Richard Kuklinski

Ice Man lakablı Richard Kuklinski’nin 300’den fazla cinayet işlediği tahmin ediliyor.  Kuklinski, diğer kiralık katillerin aksine, yaptığı işi bir hobi olarak görüyordu. O, adeta hobisinden para kazanıyordu. Suikastçi misin, sorusuna, “ Hayır sadece katilim” şeklinde cevap veriyordu. O belki de psikopat katiller için rol model olmuş biriydi. Zira, insan öldürmek için farklı yöntemler arayıp duruyordu. Bu sebeple, en ünlü 10 kiralık katil listemizin de tepesinde yer alması normal. O kötünün en kötüsüydü, genç yaşta tetikçi oldu.

 

18 yaşındayken, New Jersey suç ailesinden iş almaya başladı.  İşverenleriyle sosyal ortamlarda bulunmamaya özen gösterdi. Buna karşın, 1986’da yakalandı ve birkaç cinayetten suçlu bulunarak, ömür boyu hapse mahkum edildi. Mahkumiyetinin ardından verdiği röportajlarında, Jimmy Hoffa’yı öldürmek için 40 bin dolar aldığını itiraf etti. Ayrıca, aralarında bir polis memuru olmak üzere toplam 100 kişiyi öldürdüğünü itiraf etti. Kuklinski 2006 yılında, 70 yaşındayken ve enteresan bir şekilde doğal sebeplerle öldü.

En ünlü kiralık katiller listemiz, insanın en karanlık yönünü merak edenler için hazırlanmıştır. Buradaki kişilerin tamamının olumsuz karakterler olduğunu söylemeye bile gerek yok.