LG Yapay Zeka Longası Geliştirdi

LG Yapay Zeka Longası Geliştirdi

22 Mayıs 2019 0 Yazar: admin

LG Yapay Zeka Longası Geliştirdi

LG, akıllı ev ürünleri için geliştirdiği yapay zeka longasını tanıttı. Gelişmiş makine öğrenimine imkan sağlayan sinir motoruna sahip olan longa, ev ürünlerinin öğrenme hızlarını arttırabilecek.

LG Yapay Zeka Longası Geliştirdi

Facebook, Apple, Amazon, makine öğrenme yongası geliştirmişti. LG, kendi yapay zeka ve makine öğrenme yongasını geliştirerek, büyük rekabete dahil oldu.

Apple, Huawei, ve Samsung gibi şirketler, kendi yapay zeka yongalarını geliştirip kıyasıya bir rekabete giriştiler.

 

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG tarafından geliştirilen yonga, diğerlerinden farklı. LG’nin yapay zeka yongası, akıllı ev ürünlerinde kullanılacak şekilde geliştirildi.

LG Longasının Özellikleri

LG yapay zeka ve makine öğrenimi sağlayan yongası ile çamaşır makinesi, buzdolabı, robot elektrikli süpürgeler, klimalar gibi akıllı ev ürünlerinin  öğrenme kapasitelerinin artması amaçlanıyor. Teknoloji devi LG longasının özellikleri bununla sınırlı değil.

 

 

 

Üstelik LG tarafından geliştirilen yapay zeka yongası çalışmak için internet bağlantısına ihtiyaç duymuyor.

Bunun yanı sıra, yonga, kişisel verilerin saklanması konusunda maksimum bir güvenlik sunuyor.

Öte yandan, LG yapay zeka yongası nesneleri tanımak, konumu belirlemek,  kişileri tanımak gibi amaçlar için, işitsel ve görsel verileri işliyor.

LG, son dönemde ev ürünleri ile ciddi satış rakamlarına ulaştı.  Satış ve kar konusunda maksimum seviyeye ulaşmayı başaran LG’nin akıllı ev ürünleri için yapay zeka longası geliştirmesi bu bakımdan anlaşılabilir durum olarak çıkıyor…

 

İlgili Makale  Yapay Deri İle Robotlar Hissedebilecek