Mucizevi Hayatta Kalma Hikayeleri

Mucizevi Hayatta Kalma Hikayeleri

20 Mart 2021 0 Yazar: admin

Mucizevi hayatta kalma hikayeleri tamamen gerçek ve oldukça ilham verici. Tıp günümüzde çok ilerledi buna rağmen bazı durumlar, ancak mucize kelimesiyle izah edilebiliyor. Aşağıda, kazaların veya çeşitli talihsiz olayların sonucunda ölümden dönen kişilerin hikayelerini okuyacaksınız.

Trajik ve Mucizevi Hayatta Kalma Hikayesi

 

Öldüresiye Dövülen Çocuk

mucizevi-hayatta-kalma-hikayeleri

Okkhoy

Bu korkunç olay, 2010 yılında, Bangladeş’te meydana geldi. Henüz 7 yaşında olan Okkhoy, dilenci mafyasının eline düşmüştü. Çocuk, bir süre sonra, evine dönmeyi istedi. Dilenci çetesi, buna izin vermedi, çocuğun kafasına tuğlayla vurup, cinsel organını kestiler. Saldırganlar, kan kaybeden çocuğu, ölüme terk ettiler. Doktorlar, ailesine, çocuğun yaşama şansı olmadığını söylediler. Bununla beraber, çocuk, üç ay sonra iyileşerek, hastaneden taburcu oldu.

 

Skitching Kazası

mucizevi-hayatta-kalma-hikayeleri

Kaykayla hareket halindeki bir araca tutunma aktivitesine Skitching deniyor.

Skitching, son derece tehlikeli olmasına rağmen, heyecanlı olduğunu düşünen gençler tarafından tercih ediliyor. 2014 yılında, 16 yaşındaki Randon Timmons, bu tehlikeli aktivite sırasında, yoldaki çukura takılarak, havada savruldu ve kafasını kaldırıma çarptı. Kazadan sonra hastaneye kaldırılan, Randon, sıfır beyin aktivitesine sahipti. Hekimlere göre, gencin, geceyi çıkarması imkansızdı. Bununla beraber, Randon, mucizevi bir şekilde iyileşti ve hastaneden taburcu oldu. Gencin, şiddetli beyin travmasından kurtulması, bir mucize olarak adlandırılıyor.

 

İlgili Makale  Dünyanın En İlginç Kadınları ve Özellikleri

 

İlginç Hayatta Kalma Hikayeleri

 

Gökdelenden Düşüp Ölmedi

47. kattan düştü, ölmedi

 

7 Aralık 2007’de New York’ta dehşet veren bir kaza meydana geldi. Alcides ve kardeşi Edgar, New York, Manhattan’da bir gökdelenin camlarını temizliyorlardı. Kardeşler, binanın 47. kat penceresini siliyorladı. Aniden, üzerinde bulundukları platformun bağlantıları açıldı, önce Edgar ve sonra Alcides düştü. Edgar, düşmenin şiddetiyle, olay yerinde hayatını kaybetti. Alcides ise bilinci açık bir şekilde asfaltın üzerinde oturuyordu. Sağlık ekipleri, Alcides’i hastaneye kaldırdı. Adamın, bacakları, kaburgası ve kolu kırıktı. Omuriliği hasar görmüştü. Hepsinden kötüsü, ciddi beyin hasarı vardı. Hekimler, adamı acil operasyona aldılar. Bundan sonraki haftalarda Alcides, toplam 9 defa ameliyat edildi. Alcides Moreno aynı ay ve tam Noel günü hastanede kendine geldi. Alcides’in başından geçen bu olay, mucizevi hayatta kalma hikayeleri arasında yer almayı kesinlikle hak ediyor.

 

Gerçek Mucize Hayatta Kalma Olayı

 

Elektrik Çarptı Ölmedi

Elijah Belden

Elijah Belden, Kaliforniya Temecula’daki evinde 9. yaş gününü kutluyordu. Çocuk, bir ara fotoğraf çektirmek için bahçeye çıktı. Elijah, bahçede elektrik direğini tuttuğunda kaçak olduğunu bilmiyordu. Çocuk elektrik akımına kapıldı ve bilincini kaybetti. Kalbi duran çocuğa, partiye katılan beyzbol koçu, kalp masajı yaptı. Hastaneye kaldırılan Elijah, 10 gün komada kaldı. 10 gün sonunda kendine gelen çocuk, sağlık çalışanlarıyla sohbet etmeye başladı. 2 hafta sonra gezintilere başladı. Bir hafta daha hastanede kaldıktan sonra taburcu oldu.

Hekimler, çocukta, travma ve beyin hasarı belirtisi görmediler ve çocuğun kurtulmasını mucize olarak açıkladılar.

 

Kısa Mucize Hikayeler

 

Luke Nasıl İyileşti?

Luke Burgie, gizemli bir hastalığa yakalandığında 4 yaşındaydı. Küçük çocuk, 1998’in sonbaharında sürekli ishal oluyordu, ne zaman yemek yese, sorun yaşıyordu. Çocuğun ailesi, çocuğu, tedavi için Denver Hastanesi’ne götürdüler. Ancak, hekimler bir teşhis koyamadılar. Bu arada, çocuğun durumu günden güne kötüleşiyor ve hızla kilo kaybediyordu. Luke’un annesi, iki rahibeden oğulları için dua etmelerini istedi. Dualar, 9 gün devam etti. Bu arada, hekimler, çocukta bir tümörün olabileceğini düşündüler. Kolonoskopi yapılmasına karar verdiler. Çocuk, kolonoskopi için gediğinde tamamen iyileşmişti. Annesi, çocuğunun, uykudan neşeyle kalktığını ve karnının ağrımadığını söylediğini aktardı. Doktorlar şaşırdılar. Luke’un hastalığı 6 ay devam etti ve kendiliğinden bitti. Papa Francis, bu dört yaşındaki çocuğun iyileşmesi için ‘mucize’ dedi. Bununla beraber, birçok kişi, çocuğun hastalığına şüpheye baktılar.

 

H1N1 Komaya Soktu, Hayatta Kaldı

mucizevi-hayatta-kalma-hikayeleri

 

Lesley Bunning, grip benzeri bir hastalık sebebiyle, kendini kötü hissediyordu ve durumu daha da kötüleşti. Lesley, Ocak 2014’te hastaneye kaldırıldı, birkaç test yapıldı ve H1N1 virüsüne yakalandığı anlaşıldı. Doktorlar, durumu hızla kötüleşen Lesley’i yaşam destek ünitesine bağladılar. Bunning, on hafta yoğun bakımda kaldı. Hekimler, kadının yeniden nefes alması için her şeyi yaptılar, farklı hastanelerden hekim desteği aldılar. Ancak, hiçbir çaba, kadının iyileşmesini sağlamadı.  Hekimler, aileyle konuştular, aile hastanın fişini çekmek üzereydi. Tam bu sırada, bir mucize oldu ve Lesley, kendi kendine nefes almaya başladı.  Hekimler, büyük şaşkınlık yaşadılar ve hastayı ventilatörden çıkardılar. Lesley Bunning’in yaşaması bir mucize olarak kabul ediliyor.

 

İlgili Makale  10 Garip Bilim Deneyi

 

Mucizevi Hayata Dönüş

 

6 Yıl Sonra Komadan Çıktı

mucizevi-hayatta-kalma-hikayeleri

Finli yönetmen, Aki Kaurismaki’nin ‘Geçmişi Olmayan’ adlı filmi bu olayda gerçek oldu. Bu olayda, tıpkı söz konusu filmdeki gibi, hasta uzun süre sonra, komadan uyandı. Adam, 6 yıl komada kaldı. Adamın ailesi, iyileşme umudunu yitirmiş ve fişini çekmeye hazırlanıyorlardı. Hekimler, son bir çare olarak, beyin travmaları ve Parkinson hastalığının tedavisinde kullanılan ‘beyin stimülasyonu’ yönetimini kullandılar. Adam, kafatasına yerleştirilen elektrotlara tepki verdi ve tam 6 yıl sonra komadan çıktı.

 

İlgili Makale  Ürkütücü Tuhaf Ama Son Derece İlginç 10 Ritüel

 

Kafasından Vurulan Abigail Kopf Hayatta Kaldı

 

mucizevi-hayatta-kalma-hikayeleri

Abigail Kopf

 

20 Şubat 2016’da Michigan, Kalamazoo korkunç bir saldırıya sahne oldu. Uber sürücüsü Jason Brian Dalton, rastgele ateş açtı. Kurşunlara hedef olan, 6 kişi öldü ve 2 kişi yaralandı. Yaralananlardan biri de Abigail Kopf idi. Talihsiz kız kafasından vurulmuştu. Hekimler, 14 yaşındaki kızın, öleceğini düşünüyorlardı ama o, mucizevi hayatta kalma hikayelerinden birine imza attı. Abigail, 3 ay içinde tamamen iyileşti ve hastaneden taburcu oldu. Genç kız, bu mucizevi iyileşmenin ardından bugün, bazı küçük hareket zorluğu dışında, normal bir hayat sürüyor.