Ünlülerin Fobileri Kendileri Kadar Ünlü

Ünlülerin Fobileri Kendileri Kadar Ünlü

10 Aralık 2020 0 Yazar: admin

Ünlülerin fobileri kendileri kadar ünlü ve tabii en az kendileri kadar konuşuluyorlar. Fobi, bir kişinin belirli nesnelerden veya koşullardan mantıksız bir şekilde korktuğu bir  durumdur.Yükseklik, su, karanlık, böcek, vb. fobileri çokça bilinir.  Ama hiç eski mobilyalardan korkan birini gördünüz mü? Peki ya DNA’sının çalınmasından korkan biri olabileceğini düşündünüz mü? İşte, Tuhaf fobisi olan ünlüler listemizde, bu türden fobiler olduğunu göreceksiniz.

Fobi Nedir?

Fobi, Yunanca Phobos kelimesinden türemiştir. Phobos, Yunan mitolojisinde korku tanrısıdır. Fobisi olan kişiler, günlük yaşamlarını idame ettirmekte zorlanırlar. Zaten, herhangi bir korkunun fobi olarak tanımlanabilmesi için süreklilik göstermesi gereklidir. Yani, sürekli kelebekten korkmak, sürekli yüksekten korkmak, vb. Phobos, sıradan insanları etkiliyor da ünlüleri etkilemiyor mu? Bu makalede, ünlülerin ilginç fobileri ve fobi isimleri hakkında fikir sahibi olabileceksiniz.

 

Ünlülerin Hiç Duymadığınız Tuhaf Fobileri

Ünlülerin fobileri nelerdir? Merak ediyorsanız, işte başlıyoruz, ünlülerin fobileri;

 

Rita Ora

unlulerin-fobileri-kendileri-kadar-unlu

Rita Ora, Tuvaletten Korkuyor

 

Pop şarkıcısı Rita Ora, tuvaletten korkuyor. Evet, tuvaletten korkuyor! Rita, özellikle, loş ışıkta tuvaletin yanından geçemeyeceğini söylüyor. Rita Ora, The Sun ile yaptığı röportajda “Bu tünelin bir yerden başlaması gerektiğini düşünüyorum ve bazen, ya tuvaletten bir şey çıkarsa” diye korkuyorum ” demiş.

 

Billy Thornton

unlulerin-fobileri-kendileri-kadar-unlu

Billy Thornton, antika mobilyalardan korkuyor

 

Billy Thornton, antika mobilyalardan korkuyor. 65 yaşındaki aktör, 2012’de New York Times’a verdiği mülakatta, bu fobisini anlatmış. Oyuncunun bu fobisi ise Love Actually adlı filmin setinde ortaya çıkmış. Eski ve büyük masalar, tozlu perdeler, şatafatlı mobilyalar aktörü korkutuyor. Üstelik, bu fobisinin bir de adı var; Epiplaphobia

 

 

Kylie Jenner

unlulerin-fobileri-kendileri-kadar-unlu

Kylie Jenner, Toz İçmekten Korkuyor

Toz alerjisi veya toz fobisi pek çoğumuz tarafından bilinir. Ancak, toz içme korkusu, henüz yenidir. Tv yıldızı Kylie Jenner, bir bardak içindeki tozun vücuduna girmesinden çok ama çok korkuyor. Jenner’in bu korkusu, Ellen DeGeneres talk show’unda bir fincandaki toza karşı verdiği tepkiyle bilinir oldu. Size ilginç gelebilir ama bu fobinin de bir adı var; Amatofobi. Kesinlikle ilginç bir fobi ve tuhaf fobileri olan ünlüler listemiz için adeta biçilmiş kaftan.

 

Kendall Jenner

unlulerin-fobileri-kendileri-kadar-unlu

Kendall, Küçük Delik Fobisinden Muzdarip

Kardashian’ın kız kardeşi Kendall Jenner garip fobileriyle dikkat çeken bir diğer ünlü. Kendall, tripofobi denilen, küçük delik fobisinden muzdarip. Ünlü yıldız, küçük delikleri olan bir nesneye bakamıyor. Kendall için, bal peteği, krep gibi şeyler, oldukça rahatsız edici.

İlgili Makale  Ünlülerin Asıl Meslekleri

 

Liam Payne

unlulerin-fobileri-kendileri-kadar-unlu

Liam Payne, Kaşıklardan Korkuyor

Şarkıcı Payne, bir radyo programında kaşıklardan korktuğunu söyledi. Liam Payne, Koutaliaphobia denen bu fobisinin ceza olarak kaşık yıkamak orunda kaldığı okul yıllarında ortaya çıktığını açıkladı.

 

Scarlett Johansson

Scarlett Johansson, Kuşlardan Korkuyor

Güzel oyuncu, kuşlardan korkuyor, bilimsel adı, ornitofobi. Oyuncunun fobisi, 2012’de “We Bought a Zoo” filmi için bir tavuz kuzu ile çekim yaptığı sırada gelişti. Scarlett, New York dergisindeki röportajında, sadece kuşlardan korktuğunu söyledi.

Tuhaf fobisi olan ünlüler bitti sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. Devamı var…

Megan Fox

Megan Fox, Kağıtlara Dokunamıyor

 

Hollywood yıldızı Megan Fox, kağıtlara dokunamıyor. Kağıtlardan korkmadığını ancak, dokunmaya katlanamadığını söyleyen güzel oyuncu, sadece lamine edilmiş kağıtlara dokunabiliyor. Kağıtlara dokunamama fobisine Papyrophobia deniyor.

 Ünlülerin Tuhaf Fobileri

 

Oprah Winfrey

unlulerin-fobileri-kendileri-kadar-unlu

Oprah Winfrey, ne kendisi sakız çiğniyor ya da yanındakilere izin veriyor.

TV programcısı Oprah Winfrey’in, sakız çiğnemeye karşı fobisi var. Winfrey, kendisi sakız çiğnemediği gibi, ofisinde çalışanlara bile sakız çiğnemeyi yasaklamıştır. Bu nadir görülen fobi, Chiclephobic olarak bilinir.

 

Pamela Andersons

tuhaf fobisi olan ünlüler

Pamela Anderson, Aynada Kendisine Bakamıyor

Bir zamanlar, dünyanın en güzel kadınları arasında gösterilen Pamela Anderson, kendisini aynada görmeye tahammül edemiyor. Eisoptrophobia denilen bu fobi yüzünden, Anderson, kendisini TV’de de görmeye katlanamadığını söylüyor. Yani kelimenin tam manasıyla, aynalara küsmüş…

 

Nicole Kidman

Nicole Kidman, Kelebeklerden Korkuyor

Lepidopterofobi yani kelebek fobisi, Nicole Kidman’ı zorluyor. Avustralyalı yıldız, kelebek korkusunun henüz çocukken geliştiğini yenmek için birkaç kez çaba gösterdiğini ama başarılı olamadığını söylüyor. Kidman, uçaktan atlayabiliyor, hamamböcekleriyle tuhaf gösteriler yapabiliyor o sadece kelebeklerden korkuyor.

 

Jennifer Aniston

tuhaf fobisi olan ünlüler

Jennifer Aniston, Yüksekten Korkuyor

Ünlü sinema ve dizi oyuncusu olan Jennifer Aniston yükseklikten korkuyor. Bu korkusu sebebiyle uçak yolculukları onun için bir hayli zor. Akrofobi yükseklik korkusu, uçak korkusu ise aviofobi

 

Tobey Maguire

unlulerin-fobileri-kendileri-kadar-unlu

Tobey Maguire, Örümcekten Korkuyor !

Örümcek adam kostümü ile şehrin tüm çatılarında zıplayan Tobey Maguire, hem yükseklikten hem de örümceklerden korkuyor. Hem, araknofobi ve hem de akrofobisi olan bir Örümcek Adam ne kadar ironik…

 

Leonardo DiCaprio

Leonardo DiCaprio, Kapalı Alanda Kalmaktan Korkuyor

Leonardo DiCaprio, bilimsel adı klostrofobi olan kapalı alan korkusuyla mücadele ediyor. Ünlü oyuncu, mecbur kalmadıkça asansör kullanmıyor. Leonardo bu korkusundan kurtulmak için tedavi gördüğünü söylüyor.

İlgili Makale  Leonardo DiCaprio’nun Plajı kapandı

 

Johnny Depp

tuhaf fobisi olan ünlüler

Johnny Depp, Palyaçolardan Korkuyor

Johnny Depp, palyaçolardan ve oyuncak bebeklerden çok korkuyor. Bu korkuya koulrofobi deniliyor.

 

Madonna

unlulerin-fobileri-kendileri-kadar-unlu

Madonna, DNA’sının Çalınmasından Korkuyor

Ünlü yıldız fobi konusuna son noktayı koymuş! Madonna, DNA’sının çalınmasından korkuyor ve bu sebeple bir sterilizasyon ekibini istihdam ediyor. Üstelik bu ekip bir an bile yıldızın yanından ayrılmıyor. Madonna’nın fobisi en az kendisi kadar sıra dışı değil mi, ne dersiniz?

 

Keanu Reeves

tuhaf-fobisi-olan-unluler

Keanu Reeves, Karanlıktan Korkuyor

Acıların çocuğu  Keanu Reeves, karanlıktan korkuyor. Niktofob karanlık korkusunun bilimsel adıdır.

İlgili Makale  Keanu Reeves Çok Fazla Acıyla Mücadele Etmek Zorunda Kaldı

 

Türk Ünlülerin İlginç Fobileri

 

Kıvanç Tatlıtuğ

Kıvanç Tatlıtuğ, Yalnızlıktan Korkuyor

Kıvanç Tatlıtuğ, bilimsel adı monofobi olan yalnız kalma korkusu yaşıyor. Anlayacağınız, Behlül’ün mazereti var.

 

Özge Özpirinçci

Özge Özpirinçci, Açık Dolap Kapaklarından Korkuyor

İşte bu, bana böyle orijinal fobilerle gelin. Güzel oyuncu evde açık kalan dolap kapaklarından korkuyor ve kapatmadan asla uyuyamadığını söylüyor. Özge hanım, tuhaf fobisi olan ünlüler arasında özel bir yer edinmeyi başardı.

 

İlgili Makale  Kadın Dizisinin Senaryo Sancısı

 

Teoman

tuhaf-fobisi-olan-unluler

Teoman, Ölümden Korkuyor

Ünlü şarkıcı ölümden korkuyor. Demek Teoaman bu yüzden müziği bırakıp geri dönermiş, demek bu yüzden hep mutsuz bir ifadeyle arzı endam edermiş. Vah garibim bak üzüldüm şimdi… Tanatofobi, ölüm korkusunun bilimsel adıdır.

Sergen Yalçın

unlulerin-fobileri-kendileri-kadar-unlu

Sergen Yalçın, Kapalı Alanda Kalmaktan ve Yüksekten Korkuyor

Kapalı alan ve yükseklik korkusu var. Klostrofobi ve Akrofobi 

Tuhaf fobileri olan ünlüler, listemiz burada sonlanıyor. Elbette, çok daha fazla ünlüye yer verebilirdik ama genelde, çokça bilinen yükseklik korkusu, örümcek korkusu, türünden fobiler olduğundan tekrara düşmek istemedik.