Atık Metaller Sanat Eserine Dönüşüyor

Atık Metaller Sanat Eserine Dönüşüyor

18 Nisan 2018 0 Yazar: admin

Atık metaller sanat eserine dönüşüyor. Elazığ Fırat Üniversitesi öğretim üyesi Rüçhan Keçeci, atık malzemeleri kullanarak heykeller yapıyor. Yaklaşık 30 senedir bu sanatla ilgilenen Keçeci, son 12 yıldır ise hurda metaller kullanarak yaptığı heykellerini çeşitli şehirlerde sergiliyor.

Rüçhan Keçeci, 12 yıldır atık metallerden sanat eseri üretiyor.

 

Rüçhan Keçeci Kimdir?

Tasarımlarıyla dikkat çeken Rüçhan Keçeci, 1972 Malatya doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimini Malatya’da tamamlayan Keçeci, 1991’de İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-iş Eğitim Bölümü’ne girdi. 1999’da İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Resim-iş Eğitimi alanında Yüksek Lisans yaptı. 1995’den başlayarak 2001 yılına dek çeşitli okullarda resim öğreteni olarak göre yaptı.

Rüçhan Keçeci, 2004 yılında Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Resim-iş bölümünde, öğretim görevlisi olarak görev yapmaya başladı. Sanatçı aynı bölümde anabilimdalı başkanı olarak görev yapıyor.

Rüçhan Keçeci Farklı Tasarımlarıyla Dikkat Çekiyor

 

Rüçhan Keçeci farklı tasarımlarıyla dikkat çekiyor, onun elinde atık metaller sanat eserine dönüşüyor.

Fırat Üniversitesi’nde öğretim üyesi olan Rüçhan Keçeci, farklı tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Rüçhan Keçeci’nin yaptığı heykeller tasarımları kadar onları yapmak için kullandığı hammaddeleriyle dikkat çekiyor. Keçeci, heykelleri için atık metallerden faydalanıyor. Yaklaşık 30 yıldır heykel yapan sanatçı, son 12 yıldır, atık metallerden faydalanmaya başladı. Rüçhan Keçeci, yaptığı heykelleri farklı şehirlerde, alışveriş merkezlerinde ve sanat galerilerinde sergiliyor…

atik-metaller-sanat-eserine-donusuyor

Keçeci’nin “Sekiz Köşe Şapkalı Gakgoş”, “Nasrettin Hoca’nın Eşeği”, “Yeniçeri Askeri”,  “Terminatör ve Uzay Arabası” ” adlarını taşıyan çok sayıda eseri mevcut. Sanatçı, bunun yanında Turgut Özal gibi tanınan kişilerin heykellerini de yapıyor…

Sanatçının tüm çalışmaları resmi web sitesinde görülebilir. https://ruchankececi.com

İlgili Makale  Gerhard Haderer İmzalı Etkileyici Çizimler