Harika Doğa Fotoğrafları

Harika Doğa Fotoğrafları

27 Şubat 2018 0 Yazar: admin

İşinin ehli fotoğrafçılar,Dünyanın farklı coğrafyalarında yaşayan çok sayıda canlıyı doğal hallerinde yakalamayı başardılar.Harika doğa fotoğrafları,vahşi hayvanları, vahşi doğalarında gösterirken, aynı zamanda bizleri çok değişik coğrafyalar arasında bir yolculuğa da çıkarıyor.

Beyaz kuyruklu deniz kartalları, Rus Vladivostok Körfezi’nde kış geçiriken bir av için rekabet etmek zorunda kalıyorlar.

Almanya’nın Münih kentindeki olimpik parkta karla kaplı bir çayırda kararsızlık içindeki, kuğu… 

İngiltere, Blackpool Limanı, sığırcıkların bu harika gösterisine ev sahipliği yapıyor…

Çin’de, turistler için gerçekten muhteşem bir deneyim: Çiçek açmış kiraz ağaları ve çay plantasyonu…Kenya’da,Vahşi Yaşam Servisi görevlileri, bir filin yerini değiştirme esnasında onu sakinleştirmek ve kamyona yüklemek için vinç kullanmak zorundalar…ABD, Florida, pelikanlar bu balıkçıdan bir balık ister gibi bakıyorlar.Balıkçı onlardan pek de şikayetçi değil, birbirlerine alışık olmalılar…Endonezya: Ördekler Batı Cava Eyaleti içerinde yer alan Bekasi’deki bir gölette suyun yukarısında kalarak kendilerini kuruturlar.Hint Okyanusu’nda bulunan Şeyşeller, Afrika kıtasına bağlı ada ülkesidir. Şeyşellerdeki, Aldabra, dünya üzerindeki en büyük ikinci mercan adasıdır (etol). Aldabra, aynı zamanda bu dev kaplumbağalara da ev sahipliği yapmaktadır…İzmir, Türkiye, bu papağan, ağaçta karnını doyurabileceği bir şeyler bulabilmiş olmalı…Malezya, Uzun Burunlu Maymun, erkeklerin haremlerine daha fazla dişi alabilmeleri için burunlarının uzunluğu önemli…Avustralya’da anne koala ve yavrusu, istiflenmiş kütüklerin üzerine sığınmışlar…Hindistan, bir baykuş ağaç kovuğundaki evinde istirahat halinde…Malawi, iki gergedanın kavgasına tanıklık etmek  bile ürkütücü olabilir…

 

KAYNAK:https://www.theguardian.com/environment/gallery/2018/feb/23/the-week-in-wildlife-in-pictures

İlgili Makale  Suriyeli Ressam Liderleri Mülteci Olarak Resmetti?