Ünlü Aktör Jack Nicholson’un Sıradışı Yaşamı..!

Ünlü Aktör Jack Nicholson’un Sıradışı Yaşamı..!

15 Şubat 2018 0 Yazar: admin

Ünlü aktör Jack Nicholson’un sıradışı yaşamı..! Dünyanın en ünlü ve en zengin aktörlerinden biri olan Jack Nicholson’un özel yaşamı hakkında belki pek bilinmeyen ayrıntılara göz atmaya ne dersiniz? Jack Nicholson filmleri ile çok büyük ilgi gören başarılı bir aktör. Aynı zamanda, o özel zevkleri ve yetenekleriyle de kendisinden bahsettiriyor.

Marlon Brando'nun evi satışa çıkarıldığında Nicholson, 3040 metrekarelik ev için 5 milyon dolar ödedi.Sonrasında evi beğenmedi ve evi yıktırarak yerine frangipani çiçekleri diktirdi.
Nicholson, CNN'e göre "Picasso, Matisse, Modigliani, Magritte, Bouguereau, Botero ve Rodin" gibi ressamların eserlerine sahip bir koleksiyoner.
2015 yılında yapılan bir araştırma Hollywood'un en iyi 10 koleksiyoner sanatçısı listesinde beşinci sırada olduğunu gösteriyordu.
Tom & Jerry'yi çizebilir. Nicholson bu yeteneği gençliğinde William Hanna'ya ve Joseph Barbera'ya asistanlık yaparken geliştirdi...
Jack Nicholson, bir süre evinde kimin olduğunu önemsemeden çıplak dolaştı.
Bu çıplaklık içeren sahnelere prova amacı taşıyordu.
1994 yılında bir arkadaşının ölümüyle sarsılmış olan aktör, film setinden çıkmış golf sahasına giderken bir sürücüyle yaşadığı gerginlik sonucu golf sopasıyla onun arabasının ön camını kırdı.Bu öfkenin Nicholson'a maliyeti;500 bin dolar oldu...
İnsan yedisinde ne ise; yetmişinde de odur. Nicholson bu öfke patlamasını daha genç yaşında bir cafede çalışırken de yaşıyormuş...Cafede beklemekten sıkılan müşteri, "siparişim nerede kaldı?" sorusuna beklemediği bir tepki aldı. Tabii bu genç Jack için kovulmak anlamına geliyordu.
Batman çizgi romanını okuyarak büyüyen Jack Nicholson için bu filmde oynamak bir rüyanın gerçekleşmesiydi. Nicholsun'un joker kostümünü 70 bin dolara satın aldığını da hatırlatma fayda var... 


İlgili Makale  Atık Metaller Sanat Eserine Dönüşüyor