92. Gazi Koşusu’nda Ahmet Çelik Rekor Kırdı

92. Gazi koşusu’nda Ahmet Çelik rekor kırdı. 1927 yılından beri Gazi Mustafa Kemal Atatürk adına düzenlenen Türk yarışçılığının derbisi bir kez daha Ahmet Çelik’in zaferine sahne oldu. Başarılı jokey bu büyük yarışı üst üste dödündü defa kazanarak tarihe geçti.

92. Gazi Koşusu’nda Ahmet Çelik Rekor Kırdı

92-gazi-kosusunda-ahmet-celik-rekor-kirdi

Bu sene 92. Kez düzenlenen Gazi Koşusu’nun kazananı Ahmet Çelik ile start alan “Hep Beraber” isimli tay oldu. Ahmet Çelik bu büyük yarışı üst üste dördüncü defa kazanarak ulaşılması güç bir rekora imza atmış oluyordu. Bu galibiyete kadar Ahmet Çelik rekoru, efsane jokey  Ekrem Kurt ile paylaşıyordu. Ekrem Kurt, 1971, 1972 ve 1973’te üç yıl arka arkaya Gazi Koşusu’nu kazanmıştı.  Ancak 92. Gazi Koşusu, Türk Atçılığına yeni bir şampiyon tay kazandırırken, Ahmet Çelik’i de Gazi Koşusu’nu üst üste dört kez kazanan jokey olarak tarihe geçiriyordu.

Ahmet Çelik, 89. Gazi Koşusu’nu “Renk” adlı tayla, 90. Gazi Koşusu’nu “Graystorm” ve 91. Gazi Koşusu’nu “Piano Sonata” adlı safkanlarla kazanmayı başardı. Bununla yetinmeyen usta jokey dört yılda dördüncü birinciliğine Veysel Kahraman’ın tayı, “Hep Beraber” adlı tayla ulaştı.

92. Gazi Koşusu’nda Distant Shining ikinci oldu.  Favoriler arasında gösterilen taylardan  Mister Görkem 3. olabildi, eküri taylardan Vancouver ise dördüncü oldu.

Veliefendi Hipodromu’nda 1 Temmuz Pazar günkü altılı ganyanın 4. ayağında koşulan 92. Gazi Koşusu’nu Hep Beraber adlı tay 2.29.67’lik derecesiyle ve oldukça rahat kazanırken dikkat çekti…

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği 92. Gazi yarış günü tam bir karnaval havasında geçerken, kazanan ve rekor kıran jokey Ahmet Çelik ise, tarihe geçtiği için gururlu olduğunu söyledi

İlgili Makale  Galatasaray İki Şampiyon Çıkardı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.