Anthony Joshua Büyük Rakipler İçin Prova Yaptı

anthony-joshua-buyuk-rakipler-icin-prova-yapti

Anthony Joshua büyük rakipler için prova yaptı. Ağır siklet şampiyonu Anthony Joshua ile Joseph Parker, Cardiff’te kemer birleştirme maçında karşı karşıya geldi. 20 maçının tamamını nakavt ile kazanan Joshua, bu kez rakibini nakavt edemedi ama 12 raunt boyunca rakibine her an üstünlüğünü hissettirerek rahat bir galibiyet almayı başardı. Parker ise rakibi karşısında son derece etkisiz kalarak, kötü bir sınav verdi.

Anthony Joshua Prova Yaptı

Joseph Parker, Joshua karşısında etkili olmakta zorlandı. Maç boyu rakibine yaklaşamayan Parker için yenilgi kaçınılmaz oldu.

Anthony Joshua, kendisi gibi yenilgisiz rakibi karşısında beklenilenden daha rahat bir galibiyet elde etti. 20 maçta 20 nakavt ile bu maça çıkan Joshua, 24 maçta 18’i nakavt olmak üzere tamamını kazanan Joseph Parker ile Cardiff’te kalabalık bir seyirci önünde kemer birleştirme maçına çıktılar.

Anthony Joshua Joseph Parker İçin Fazla İyi

Maçın başlarında güçlü rakibi karşısında direnç göstermeye çalışan Joseph Parker, 5. ve 6. raunttan sonra Joshua’nın üstünlüğünü kabullenmek zorunda kaldı. 20 maçını da nakavt ile kazanan Anthony Joshua bu maçta 6. raunttan sonra net bir üstünlük sağlamış olmasına rağmen rölanti temposunun üzerine çıkmadı.

İlgili Makale  Anthony Joshua Kemer Birleştirmek İçin Ringe Çıkıyor

12 raunt sonunda üç hakemin ortak kararıyla Joshua 21. maçında 21. galibiyeti alırken ilk kez bir rakibini puanla yeniyordu. Parker ise 25. maçında yenilgiyle tanıştı. Burada Joshua’nın, çok daha güçlü rakipler için 12 rauntluk maçlara hazırlandığını düşünmek yanlış olmaz.

Anthony Joshua, maçı rakibi karşısında baştan sona üstün götürdü.

Deontay Wilder, Luis Ortiz, Tyson Fury gibi sert rakiplerin kondisyon yönünden Joshua’yı zorlayacakları herkes açısından bilinen bir gerçek. Bu amaçla artık  rölanti tempoda ve gücünü 12 raunda yayacak şekilde bir tarzda dövüşeceğini tahmin etmek zor değil. Bununla beraber Joshua’nın, boksun kurnazlık taraflarını da kaptığını görmek mümkün. Joseph Parker’a sürekli sarılması, kolunu tutması onun sempatisini azaltabilecek bir etken olabilir mi?  Aslında Joshua’nın da yendiği Vladimir Klitschko yıllarca ünvanlarını korurken başka bir şey mi yaptı? Yine de Ukraynalı boksörün çok sayıda hayranı vardı…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.