Anthony Joshua Büyük Rakipler İçin Prova Yaptı

Ağır siklet şampiyonu Anthony Joshua büyük rakipler için prova yaptı. Joseph Parker, Cardiff’te kemer birleştirme maçında Anthony Joshua, ile karşı karşıya geldi. 20 maçın tamamını nakavt ile kazanan Joshua, bu kez rakibini nakavt edemedi ama 12 raunt boyunca rakibine her an üstünlüğünü hissettirerek rahat bir galibiyet almayı başardı.

Anthony Joshua Büyük Rakipler İçin Prova Yaptı

Anthony Joshua, kendisi gibi yenilgisiz rakibi karşısında beklenilenden daha rahat bir galibiyet elde etti. 20 maçta 20 nakavt ile bu maça çıkan Joshua, 24 maçta 18’i nakavt olmak üzere tamamını kazanan Joseph Parker ile Cardiff’te kalabalık bir seyirci önünde kemer birleştirme maçına çıktılar.

Anthony Joshua Joseph Parker İçin Fazla İyi

Maçın başlarında güçlü rakibi karşısında direnç göstermeye çalışan Joseph Parker, 5. ve 6. raunttan sonra Joshua’nın üstünlüğünü kabullenmek zorunda kaldı. 20 maçını da nakavt ile kazanan Anthony Joshua bu maçta 6. raunttan sonra net bir üstünlük sağlamış olmasına rağmen rölanti temposunun üzerine çıkmadı.

12 raunt sonunda üç hakemin ortak kararıyla Joshua 21. maçında 21. galibiyeti alırken ilk kez bir rakibini puanla yeniyordu. Parker ise 25. maçında yenilgiyle tanıştı. Burada Joshua’nın, çok daha güçlü rakipler için 12 rauntluk maçlara hazırlandığını düşünmek yanlış olmaz.

Deontay Wilder, Luis Ortiz, Tyson Fury gibi sert rakiplerin kondisyon yönünden Joshua’yı zorlayacakları herkes açısından bilinen bir gerçek. Bu amaçla artık  rölanti tempoda ve gücünü 12 raunda yayacak şekilde bir tarzda dövüşeceğini tahmin etmek zor değil. Bununla beraber Joshua’nın, boksun kurnazlık taraflarını da kaptığını görmek mümkün. Joseph Parker’a sürekli sarılması, kolunu tutması onun sempatisini azaltabilecek bir etken olabilir mi?  Aslında Joshua’nın da yendiği Vladimir Klitschko yıllarca ünvanlarını korurken başka bir şey mi yaptı? Yine de Ukraynalı boksörün çok sayıda hayranı vardı…

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.