Anthony Joshua Kemer Birleştirmek İçin Ringe Çıkıyor

Anthony Joshua kemer birleştirme maçı için ringe çıkıyor rakip ise, Yeni Zelandalı Joseph Parker. Ağır siklet boksta son dönemde adını en fazla duyuran isim olan Joshua kariyeri açısından önemli virajlardan birine geldi. Kendisindeki 3 kemere, dördüncüyü de eklemek niyetinde. Anthony Joshua-Joseph Parker maçı 31  Mart gece yarısı, karşılaşmanın Türkiye saatiyle 00: 15 civarında başlaması bekleniyor.

Anthony Joshua Kemer Birleştirmek İçin Ringe Çıkıyor

Anthony Joshua ve Joseph Parker

Anthony Joshua, çıktığı 20 maçı da nakavt ile kazanırken mütevazi tavırlarıyla büyük bir hayran kitlesi edinmeyi başardı. Joshua, Nijeryalı bir anne ve Nijarya-İrlandalı bir babanın çocuğu olarak 1989 yılında İngiltere, Watford’da doğdu. 2011 Amatör Boks Şampiyonluğu ve 2012 Olimpiyat Şampiyonluğu ile adından söz ettirmeye başladı. Profesyonel boksta da başarı basamaklarını tırmanan İngiliz boksör 2016 yılından bu yana ağır siklet şampiyonu ünvanını elinde bulundurmaktadır. IBO, WBA, IBF kemerleri halen Anthony Joshua’da bulunmaktadır.

1992 doğumlu olan Yeni Zelandalı boksör Joseph Parker, WBO kemerinin sahibi. Parker kariyerinde çıktığı 24 maçın 18’i nakavt olmak üzere tamamını kazandı.

Joshua 29, yaşında 1,98 boyunda, uzanma mesafesi, 2,08. Bakalım uzun kollarının avantajını ne kadar kullanacak? Parker 26 yaşında, 1,93 boyunda uzanma mesafesi de 1,93.

Ya Parker ya Joshua…

Bu ağır sikletin iki etkili ismi İngiltere’nin Cardiff kentinde kozlarını paylaşacaklar. Ortada dört kemer var ve kazanan hepsini alır. Bu dev maç 31 Mart’ı 1 Nisan’a bağlayan gece 00:15 civarında başlayacak. Türkiye’de S Sport tarafından yayınlanacak.

İlgili Makale  Gomis’in Desteğe İhtiyacı mı Var?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.