Canelo Alvarez& Golovkin Maçında Şampiyon Değişti

Canelo Alvarez& Golovkin maçında şampiyon değişti. Saul Alvarez ile Gennady Golovkin arasındaki tarihi rövanş, tarihi bir sonuca sahne oldu. Yenilgisiz şampiyon, Golovkin, ilk yenilgisini yaşadı. Kazak şampiyon, ünvanını, Las Vegas’taki T-Mobil Arena’da bıraktı. WBC-IBO- WBA orta sıkletin yenilgisiz şampiyonu Golovkin 1 yıl önce berabere kaldığı rakibi ile Las Vegas T-Mobil Arena’da rövanş maçına çıktı. Saul (Canelo) Alvarez, ilk raunttan itibaren agresif stiliyle galibiyete olan inancını ortaya koyarken, rakibinin maça ortak olmasına müsaade etmedi.  Bu yenilgi ile, gennady golovkin kariyeri nasıl şekillenecek bekleyip göreceğiz.

Canelo Alvarez& Golovkin Maçında Şampiyon Değişti

Golovkin ile Canelo Alvarez, 16 Eylül, 2017 yılında karşılaştılar. Kıran kırana geçen maç, 12 raunt sürmüştü. Hakem kararıyla maç berabere biterken, iki boksörün rövanş maçı beklenmeye başlandı. Tam bir yıl sonra, 15 Eylül 2018 ABD, Las Vegas T-Mobil Arena, dev rövanş maçına ev sahipliği yapıyordu.

Ünlü boksörlerin maçında ortada üç kemer vardı. IBO-WBC-WBA kemerlerinin sahibi, Golovkin kemerlerini savunmak için, Canelo’un karşısında idi.

canelo-alvarez-golovkin-macinda-sampiyon-degisti

Kazak boksör, Gennady Golovkin, bu maça kadar kariyerinde 39 maç yapmış ve 38’ini kazanmıştı. 34 galibiyetini nakavt ile elde eden Golovkin, 1 beraberliği mevcuttu. Yenilgisiz şampiyonun tek beraberliği de aynı rakibi Canelo ile olan maçının sonucu idi.

Meksikalı Saul Alvarez, ise bu maça dek 52 maçta, 1 yenilgi alırken, iki kez de ringten beraberlikle ayrıldı. Canelo lakaplı boksör, toplam 49 galibiyetinin 34’ünü nakavt ile elde etmişti.

Rövanş maçının ilk raundunda etkili olan taraf Golovkin’di. Sonraki rauntlarda Canelo, şampiyon rakibi karşısında baskı kurmaya başladı.

canelo-alvarez-golovkin-macinda-sampiyon-degisti

%89’luk nakavt oranı olan Kazak şampiyon 4. ve özellikle 7. rauntlarda her zamanki çalışkanlığıyla etkili olmayı başardı. Canelo agresif  tarzından taviz vermeyince zaman zaman kırışmalar yaşandı, bununla beraber Golovkin, maçın son rauntlarında biraz daha etkili olmayı başardı. Ancak Kazak boksör, rakibi önünde net bir üstünlük sağlayamadığı gibi, rakibini düşürmeyi de başaramadı.

İlgili Makale  Fenerbahçe Gerçek Kimliğine Kavuştu..!

Canelo Alvarez Agresif Performansının Karşılığını Aldı

12 rauntluk maçın genelinde daha etkili olmayı başaran, Canelo, iki hakemin galip ilan ettiği taraftı. İki hakem, 115-113 Canelo Alvarez galibiyeti lehine puan verirken, bir hakem ise, 114-114 beraberliğe hükmetti. Böylelikle, maçı kazanan Canelo lakaplı, Saul Alvarez, ortada olan, orta siklet, IBO-WBC-WBA kemerlerinin sahibi oldu.

 

36 yaşındaki Golovkin, 40. maçında ilk yenilgisini yaşadı. 28 yaşındaki Meksikalı Alvarez ise, 53. maçında 50. galibiyetini elde etti.

 

Maçın ardından oldukça mutlu görünen yeni şampiyon, insanların istemesi halinde Golovkin ile 3. defa maça çıkabileceğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.